Return   Facebook

The Universal House of Justice

Ridván 2019

To the Bahá’ís of the World

Dearly loved Friends,

З наближенням Найвеличнішого Свята нас сповнили відчуття вдячності та передчуття – вдячності за дива, які послідовники Бахаулли звершили завдяки Його допомозі, передчуття того, що несе в собі найближче майбутнє.

Поштовх, який породило всесвітнє святкування двохсотріччя Народження Бахаулли, став відтоді ще потужнішим. Прискорений розвиток громади бахаї, її дедалі зростаюча потужність, та її здатність спиратися на активність все більшої кількості її членів виразно проявляється у підсумках останніх світових досягнень. Серед них особливо виділяється зростання діяльності з побудови громад. Поточний П’ятирічний План йде слідом за двадцятьма роками зусиль світу бахаї, спрямованих на систематичне вдосконалення та примноження кількості таких дій – однак, надзвичайним є те, що лишень за перші два з половиною роки Плану кількість основних видів діяльності зросла більш ніж удвічі. Світова громада продемонструвала здатність залучати у такі види діяльності, в будь-який момент часу, понад мільйон людей, допомагаючи їм досліджувати духовні реалії та відгукуватися на них. За цей самий короткий відрізок часу майже подвоїлась кількість зустрічей задля молитви – конче необхідний відгук на все зростаюче віддалення людства від Джерела надії та щедрості. Цей ріст сповнений особливої перспективи, бо молитовні зустрічі вливають новий дух у життя громади. Міцно вплетені в освітні зусилля для всіх вікових категорій, вони підсилюють шляхетну мету цих зусиль: плекати громади, які вирізняються своїм поклонінням Богу та служінням людству. Найбільш явно це можна спостерігати в тих кластерах, де постійно підтримується участь великої кількості людей у діяльності бахаї та де друзі вже подолали третю віху в розвитку їх громади. Ми у захваті від того, що кількість кластерів, у яких процес розвитку просунувся настільки далеко, вже більш ніж подвоїлась від початку Плану та зараз складає близько п’ятисот.

Цей короткий огляд не може не віддати належне масштабу перетворень, які йдуть повним ходом. Перспектива на два роки Плану, що залишилися, – сприятлива. Багато що вдалося досягнути за цей минулий рік завдяки широкому поширенню научень, отриманих від міцніших програм росту у кластерах, які, як ми й сподівалися, стали резервуарами знань та ресурсів. Міжнародний Центр навчання, Радники та їх невтомні помічники ні перед чим не зупиняються аби забезпечити, щоб друзі в усіх частинах світу могли отримати та скористатися цим прискоренням у наученні та застосувати отримані осяяння у своїх реаліях. Ми неймовірно радіємо, коли бачимо, що у все більшій кількості кластерів, а також сусідствах та селах, що знаходяться в їх межах, з’явилось ядро друзів, котрі через дії та роздуми відкривають для себе, що необхідно зробити в той чи інший момент, щоб процес росту просувався вперед у їх оточенні. Вони спираються на потужний інструмент котрим є інститут, завдяки якому посилюється здатність робити внесок у духовне та матеріальне процвітання громади; та, по мірі того, як вони діють, зростає також кількість тих, хто долучається до них. Цілковито природньо, що умови відрізняються від місця до місця, як і характерні ознаки росту. Однак через систематичні енергійні зусилля, кожен може зробити все більш ефективний внесок у поточну роботу. У кожному місці виникає чиста радість від залучення інших душ до бесід, сповнених змісту та духовного піднесення, які призводять, швидко чи поступово, до пробудження духовної сприйнятливості. Чим яскравіше полум’я, що палає у серці вірянина, тим потужнішою буде сила тяжіння, яку відчуватимуть ті, хто зазнають вплив його тепла. А для серця, охопленого любов’ю до Бахаулли, чи можна уявити більш гідну справу, чим шукати близьких за духом сердець, заохочувати їх стати на шлях служіння, супроводжувати їх по мірі того, як вони набувають досвід та – можливо найбільша з можливих радість – побачити, як душі стають міцними у своїй вірі, самостійно постають, та допомагають іншим вирушити у таку саму подорож. Ці миті знаходяться серед найдорожчих серцю поміж тими, що їх надає це швидкоплинне життя.

Наближення двохсотріччя з Дня Народження Баба робить перспективи поступального руху цього духовного починання ще більш захопливими. Подібно до двохсотріччя, що йому передувало, ця річниця є безмірно дорогоцінною миттю. Вона надає всім бахаї чудесні можливості пробудити тих, хто навколо них, до величного Дня Бога, до надзвичайного потоку небесної милості, знаком до яких стала поява двох Явителів Божественної Сутності, послідовних Світочей, Які осяяли горизонт світу. Міра того, що можна досягти за наступні два цикли, всім відома із досвіду двохсотріччя два роки тому, і все те, чого навчилися з тієї нагоди, необхідно направити в русло планів на Подвійне Святе Народження цього року. По мірі того, як наближається святкування двохсотріччя, ми постійно підноситимемо молитви за вас у Святих Усипальницях, благаючи, щоб ваші зусилля належним чином вшанувати Баба, мали успіх у просуванні Справи, яку Він передвістив.

До завершення першого сторіччя Віку Становлення лишилося всього два з половиною роки. Воно завершить сто років освячених зусиль по зміцненню та розширенню фундаменту, який був так жертовно закладений протягом Героїчного Віку Віри. В той самий час громада бахаї також відзначатиме столітню річницю від Вознесіння Абдул-Баха, ту мить, коли коханий Вчитель звільнився від обмежень цього світу, щоб возз’єднатися зі Своїм Батьком у притулку небесної слави. Його похорон, який відбувся наступного дня, був подією, «подібної до якої Палестина ніколи не бачила». Наприкінці Його останки спочили у склепінні Мавзолею Баба. Однак, Шогі Еффенді передбачив, що це буде тимчасовим заходом. У відповідний час має бути зведена Усипальниця, риси якої відповідатимуть унікальному положенню Абдул-Баха.

Цей час настав. Закликаємо світ бахаї звести величну споруду, яка назавжди збереже ці святі останки. Вона буде збудована поблизу Саду Різван, на землі, освяченій кроками Благословенної Краси; Усипальниця Абдул-Баха буде розташована на півмісяці, проведеному між Святими Усипальницями в Ацці та Хайфі. Робота над архітектурними планами вже просувається, і подальша інформація надійде у наступні місяці.

Почуття неперевершеної радості здіймається в нас коли ми споглядаємо на прийдешній рік та на все те, що він обіцяє. Ми звертаємося до кожного з вас – тих, хто працює, присвятивши себе служінню Бахауллі, трудячись серед кожної нації заради справи миру – виконати своє високе покликання.

 

Windows / Mac