Return   Facebook

The Universal House of Justice

Ridván 2023

To the Bahá’ís of the World

Dearly loved Friends,

Ми відчуваємо величезну радість, звертаючись до громади, чиї шляхетні ідеали та рішучість відповідають її високому покликанню. Якою палкою, якою гаряче палкою є наша любов до вас, і як підноситься наш дух, коли ми бачимо ваше щире та незмінне прагнення жити життям, виліпленим Ученнями Бахаулли, і пропонувати життєдайні води Його Одкровення світові, що потерпає від спраги! Ваше потужне почуття призначення абсолютно очевидне. Розширення та консолідація, суспільна діяльність та участь у громадських дискурсах тривають швидкими темпами, і природна злагодженість цих починань на рівні кластера стає дедалі помітнішою. Ніде це не проявляється так чітко, як там, де щодалі більше людей долучається до різноманітних зусиль, кожне з яких є засобом вивільнення суспільнорозбудовчої сили Віри.

Упродовж дванадцяти місяців, що минули від початку Дев’ятирічного Плану, ми із захопленням спостерігали, як це всесвітнє духовне починання надихало та згуртовувало друзів і надавало поштовху конкретним напрямам діяльності. Першочергова увага приділялась реалізації планів, які забезпечують появу в кожній країні та регіоні принаймні одного кластера, де буде пройдено третю віху, — місця, де значна кількість людей працює разом і робить свій внесок у життя динамічної громади. Усвідомлюючи, однак, що метою цього двадцятип’ятирічного періоду є утвердження інтенсивної програми зростання в кожному кластері у світі, віряни також почали працювати над тим, щоб відкрити для Віри нові кластери, а також активізувати свої зусилля там, де програма зростання вже існує. У всьому світі зростає обізнаність щодо можливості стати піонером: багато відданих душ обмірковують, як вони могли б скористатися цією можливістю, а багато інших уже зайняли пости — переважно на внутрішньому фронті, але дедалі частіше й на міжнародному рівні. Це лише один з багатьох прикладів того, як друзі повсюдно виявляють дух взаємної підтримки, як ми й сподівалися. Громади, які накопичили силу, зобов’язалися підтримувати розвиток, що відбувається в іншому місці — в іншому кластері, регіоні, країні чи навіть на іншому континенті, і знайшли творчі способи, аби надавати підтримку на відстані та мати змогу безпосередньо обмінюватися досвідом. Водночас широко застосовується базовий підхід, який полягає в збиранні інформації про те, чого навчаються в кластері, аби цією інформацією можна було скористатися для планів, які розробляються на місцевому рівні та в інших місцях. Нам приємно бачити, що особлива увага приділяється вивченню того, як підвищити якість освітнього досвіду, що його пропонує інститут. Коли процес інституту вкорінюється в громаді, його вплив є разючим. Подивіться, наприклад, на ті центри інтенсивної діяльності, де місцеві жителі почали сприймати інститут з підготовки як потужний інструмент, що належить їм, — інструмент, за повноцінний розвиток якого вони взяли на себе головну відповідальність. Добре знаючи, що брама Віри завжди широко відчинена, віряни вчаться надихати тих, хто готовий у неї ввійти. Рухатися поруч з такими душами й допомагати їм переступити поріг — це привілей та особлива радість; у кожному культурному середовищі можна багато чого дізнатися про динаміку цієї резонансної миті визнання та приналежності. І це ще не все. Коли в багатьох кластерах зусилля, спрямовані на сприяння соціальним

перетворенням, перебувають на найбільш ранніх стадіях, Національні Духовні Збори, зазвичай за вмілої підтримки Радників, активно прагнуть дізнатися більше про те, як ці зусилля виявляються в процесі розбудови громади. Серед груп родин і в громадах підтримуються обговорення соціального

та матеріального добробуту людей, у той час як друзі також знаходять способи брати участь у змістовних розмовах, що розгортаються в їхньому безпосередньому оточенні.

Діяльність молодих людей яскраво сяє на тлі всього описаного нами. Вони аж ніяк не є тими, хто пасивно зазнає впливу — незалежно від того, благотворний цей вплив чи ні, — вони довели, що є сміливими та проникливими поборниками Плану. Там, де громада сприймає їх саме в такому світлі та створює умови для їхнього прогресу, молоді люди більш ніж виправдовують виявлену до них довіру. Вони навчають Віри своїх друзів і роблять служіння підґрунтям більш змістовних дружніх стосунків. Часто таке служіння набуває форми виховання молодших за себе, коли їм пропонують не лише моральну та духовну освіту, але й допомогу в шкільному навчанні. Молодь бахаї, на яку було покладено священний обов’язок зміцнювати процес інституту, утілює в життя наші найзаповітніші сподівання.

Усі ці зусилля докладаються на тлі подій дуже неспокійних часів. Широко визнається, що сучасні структури суспільства погано підготовлені до задоволення потреб людства за умов нинішніх його страждань. Багато з того, що раніше вважалося певним і непорушним, наразі піддається сумніву, і бродіння, яке виникає внаслідок цього, породжує прагнення до об’єднавчого бачення. Хор голосів, що лунає на підтримку єдності, рівності та справедливості, свідчить про те, наскільки багато людей поділяють прагнення цього для своїх суспільств. Безумовно, для послідовника Благословенної Краси немає нічого дивного в тому, що серця́ прагнуть до духовних ідеалів, які Він проголосив. Та все ж нас вражає, що в час, коли перспективи колективного прогресу людства здаються напрочуд безнадійними, світло Віри засяяло дивовижним блиском на більш ніж десяти тисячах конференцій, у яких узяло участь майже півтора мільйона людей та які були зосереджені на засобах сприяння цим ідеалам. Бачення Бахаулли та Його заклик до людства працювати в єдності задля покращення світу були тим центром, навколо якого охоче збиралися найрізноманітніші верстви суспільства; і це не дивно, адже, як пояснював Абдул-Баха́, «кожна громада світу знаходить у цих Божественних Ученнях утілення своїх найвищих прагнень». Деяких доброзичливців людства громада Бахаї може спочатку привабити як місце прихистку, захисту від поляризованого й паралізованого світу. Та, на додачу до захисту, вони знаходять споріднені душі, які спільно працюють, аби побудувати світ наново.

Багато можна було б написати про широку географію конференцій, про надзвичайний імпульс, якого вони надали новому Плану, або про щирі вияви радості та завзяття, які вони викликали в тих, хто їх відвідав. Але цими кількома рядками ми хочемо привернути увагу до того, що вони означали для розвитку Справи. Вони були відображенням громади Бахаї, яка бачить спорідненість, а не відмінності. Такий світогляд допоміг невимушено досліджувати Дев’ятирічний План на зібраннях, на яких радо приймали всіх. Друзі розглядали значущість Плану для своїх суспільств у товаристві не лише окремих осіб і родин, але й місцевих лідерів і представників влади.

Об’єднання такої великої кількості людей в одному місці створило умови для перетворювальної розмови про духовний і соціальний прогрес — той, що розгортається в усьому світі. Цей особливий внесок, який такі зібрання — водночас відкриті, духовно наснажливі та цілеспрямовані — можуть зробити в розширення моделі розвитку громади в кластері, є цінним наученням для інститутів Бахаї, що має бути врахованим на майбутнє.

Отже, товариство вірних вступає в другий рік Плану зі свіжим поглядом і глибоким розумінням важливості того, чого вони прагнуть досягти. Наскільки інакше виглядають дії, якщо розглядати їх у світлі тієї суспільнорозбудовчої сили, яку вони вивільняють! Завдяки такій широкій перспективі можна розглядати стабільну діяльність як щось більше, ніж ізольований акт служіння або просто одиницю інформації. Ініціативи, які реалізуються від місця до місця, показують, що населення вчиться брати на себе дедалі більшу відповідальність за управління курсом власного розвитку. У результаті цього відбувається духовна й соціальна трансформація, що проявляється в житті людей у найрізноманітніші способи. У попередніх серіях Планів це найбільш чітко виявилось у сприянні духовній освіті та колективному поклонінню. У цій новій серії Планів необхідно приділяти дедалі більше уваги іншим процесам, спрямованим на покращення життя громади, наприклад покращенню громадського здоров’я, захисту довкілля або більш ефективному використанню сили мистецтв. Задля розвитку всіх цих взаємодоповнювальних аспектів добробуту громади необхідна, звичайно ж, здатність брати участь у систематичному наученні в усіх цих сферах — здатність, яка спирається на осяяння, набуті з Учень, і накопичений багаж людських знань, отриманих завдяки науковим дослідженням. У міру того як ця здатність зростатиме, багато чого буде досягнуто протягом наступних десятиліть.

Це розширене суспільно-розбудовче бачення має далекосяжні наслідки. Кожна громада рухається власним шляхом до його реалізації. Однак, прогрес в одному місці нерідко має спільні ознаки з прогресом в іншому. Однією з таких особливостей є те, що зі зростанням потенціалу та примноженням сил місцевої чи національної громади з плином часу, зрештою, будуть виконані умови, необхідні для появи Машрикуль-Азкару, викладені в нашому посланні до Ризвану 2012 року. Як було зазначено в нашому посланні до вас минулого Ризвану, ми періодично визначатимемо місця, де має бути споруджений Храм

Бахаї. У цей час ми з великою радістю закликаємо до встановлення місцевих Будинків Поклоніння в Канчанпурі, Непал, і Мвінілунзі, Замбія. До того ж, ми оголошуємо про зведення національного Будинку Поклоніння в Канаді, неподалік давно заснованого Національного Хазіратуль-Кудзу в Торонто. Цим та іншим проєктам, що будуть ініційовані в майбутньому, стане в пригоді підтримка, яку надаватимуть Фонду Храмів друзі в усіх куточках світу.

Щедрими є благословення, якими доброзичливий Господь вирішив обдарувати любих Йому. Піднесеним є покликання, величною — перспектива. Нагальними є вимоги часу, у який всі ми покликані до служіння. Тож палкими є молитви, які від вашого імені та за ваші невтомні зусилля ми пристрасно підносимо край Порога Бахаулли.

 

Windows / Mac