Return   Facebook

The Universal House of Justice

Ridván 2010

To the Bahá’ís of the World

Dearly loved Friends,

С серцями, сповненими захоплення перед послідовниками Багаулли, ми раді оголосити, що разом із настанням найрадіснішої пори Різвану на кожному континенті земної кулі очікується започаткування нових інтенсивних програм росту, збільшуючи їх загальну кількість понад відмітку в 1500 і забезпечуючи виконання цілі П’ятилітнього плану роком раніше його завершення. Ми схиляємо голови у подяці перед Богом за це приголомшливе досягнення, цю знакову перемогу. Всі, хто трудився на цій ниві, високо оцінять ту щедрість, якою Він нагородив Свою громаду, даруючи їй цілий рік для того, щоб зміцнити модель розширення і консолідації, яка вже затверджена усюди, у підготовці до завдань, які їй суджено виконати у наступному всесвітньому починанні – плані тривалістю п’ять років, п’ятому в серії з чіткою метою значного просування процесу вступу загонами.

Зупинившись для роздумів з нагоди цього урочистого свята, ми відчуваємо необхідність роз’яснити, що таке сильне почуття гордості і подяки у наших серцях викликане не стільки числовими показниками ваших досягнень, які тим не менш є визначними, скільки поєднанням досягнень на більш глибокому рівні культури, про що свідчать ці здобутки. Головним серед них ми відзначаємо посилення здатності друзів розмовляти з іншими на духовні теми і з легкістю розповідати про Особу Багаулли і Його Одкровення. Вони добре засвоїли те, що навчання – це основна вимога в житті того, хто зі щедрістю віддає.

У недавніх посланнях ми раділи з нагоди неухильного зростання темпів навчання по всьому світу. Виконання віруючим цього основоположного духовного обов’язку завжди було і залишається невід’ємною рисою життя бахаї. Встановлення 1500 інтенсивних програм росту виявило те, наскільки відважними й обачними стали рядові віруючі, що вийшли за межі кола своєї сім’ї і друзів, готові віддатися керівництву направляючої Десниці Всемилосердного, яка виведе їх до сприйнятливих душ, де б ті не мешкали. Навіть за найскромнішими оцінками, вже десятки тисяч людей беруть участь у систематичних кампаніях, спрямованих на встановлення уз дружби, що заснована на спільному розумінні, з тими, хто раніше вважався незнайомцем.

У своїх зусиллях представити основи Віри ясно і недвозначно, віруючим значною мірою допоміг показовий приклад з Книги 6 Інституту Рухі. Там, де існує розуміння логіки, що лежить в основі цієї розповіді, і подолане бажання звести її до шаблону, вона виводить на розмову між двома душами – розмову, відмітною рисою якої стає глибина досягнутого розуміння і природність встановленого зв’язку. В міру того, як розмова виходить за межі початкового знайомства і зароджується справжня дружба, така спроба прямого навчання може стати каталізатором стійкого процесу духовного перетворення. Чи стане результатом першого контакту з такими новими друзями їх запрошення приєднатися до громади бахаї, a чи участь в одному з її видів діяльності, – це вже не так принципово. Важливішим є те, щоб кожна душа відчувала б себе бажаною у громаді, запрошеною внести свій вклад у покращення суспільства і стати на шлях служіння людству, на якому спочатку або ж пізніше може відбутися вступ до рядів віруючих.

Не слід применшувати значення цього досягнення. У кожному кластері, як тільки встановлюється послідовна модель дій, потрібно приділяти увагу її більшому розширенню через мережу співробітників і знайомих, в той час як енергія скеровується до менших груп населення, кожна з яких має стати центром інтенсивної діяльності. У міському кластері такий центр діяльності може найкращим чином бути визначений межами сусідства; у кластері ж, який за своїм характером є сільським, невелике село може надати для цієї мети відповідний соціальний простір. Ті, хто служить у такому оточенні, як місцеві жителі, так і приїжджі вчителі, по праву вважатимуть свою роботу побудовою громади. Навішування ярликів на їх зусилля з навчання, як то, «від дверей до дверей», навіть якщо перший контакт може відбуватися при відвідуванні мешканців без попередньої домовленості, було б несправедливим по відношенню до процесу, спрямованого на посилення здатності населення взяти в свої руки турботу про свій власний духовний, соціальний та інтелектуальний розвиток. Заходи, які приводять в рух цей процес і приєднатися до яких запрошують нових друзів – зустрічі, які зміцнюють молитовну природу громади; заняття, які виховують ніжні серця й уми дітей; групи, які скеровують бурхливу енергію підлітків; відкриті для всіх навчальні гуртки, які дають можливість людям різного походження розвиватися на рівних умовах і взнавати, як принципи вчення можуть бути застосовані у їх особистому і колективному житті – можуть деякий час потребувати підтримки з-поза меж місцевого населення. Слід, однак, очікувати, що примноження цих ключових видів діяльності скоро відбуватиметься за рахунок людських ресурсів із жителів цього сусідства або села – чоловіків і жінок, які прагнуть покращити матеріальні і духовні умови свого оточення. Тоді поступово має виникнути ритм життя громади відповідно до потенціалу зростаючого ядра осіб, прихильних до бачення Багауллою нового Світового Ладу.

У цьому контексті сприйнятливість проявляється у готовності брати участь у процесі побудови громади, приведеному в рух ключовими видами діяльності. В одному за одним кластерах, де зараз діє інтенсивна програма росту, у наступний рік перед друзями стоятиме завдання навчати представників одної або більше сприйнятливих груп населення, застосовуючи прямий метод у тлумаченні основ їх Віри, і знаходити ті душі, які прагнуть позбутися апатії, накладеної на них суспільством, і один з одним працювати в своєму сусідстві або селі, щоб розпочати процес колективного перетворення. Якщо друзі будуть наполегливими у своїх зусиллях взнати у такий спосіб шляхи і методи побудови громади на малих територіях, тоді до заповідної мети всезагальної участі у справах Віри буде рукою подати.

Для того, щоб відгукнутися на цей виклик, віруючим та інституціям, які їм служать, потрібно буде укріплювати учбовий процес у кластері, щоб значною мірою підвищити на його території кількість тих, хто здатен бути ведучим учбового гуртка. Адже потрібно визнати: відкрита для всіх друзів можливість плекати активне життя громади в своєму районі або селі, яка відрізняється таким гострим відчуттям мети, з’явилась лише після кардинальних змін, що відбулися протягом останнього десятиліття у тому аспекті культури бахаї, який стосується поглиблення.

Коли у грудні 1995 року ми закликали до встановлення підготовчих інститутів по всьому світу, найпоширеніша у громаді бахаї модель допомоги віруючим поглибити їх знання Віри полягала в основному в нерегулярних курсах і заняттях різної тривалості, на яких розкривалися різноманітні теми. Та модель цілком задовольняла потреби всесвітньої громади бахаї, що тільки розвивалася, була все ще малочисельною і займалася переважно поширенням по земній кулі. Тоді, однак, ми зазначали, що повинен набрати форми інший підхід до вивчення писань, який направлятиме широкі маси на поле діяльності, якщо очікується, що процес вступу загонами відчутно прискориться. У зв’язку з цим, ми просили підготовчі інститути допомагати постійно зростаючій кількості віруючих у служінні Справі шляхом проведення курсів, які б надавали знання, розуміння і навики, необхідні для виконання багатьох завдань, пов’язаних з прискореним розширенням і консолідацією.

Читати писання Віри і докладати зусиль, щоб здобути належне розуміння значимості дивовижного Одкровення Багаулли, – це обов’язки кожного з Його послідовників. Кожному належить зануритись в океан Його Одкровення і взяти свою частку, відповідно до його здатностей і нахилів, від перлин мудрості, що там перебувають. У світлі цього, місцеві заняття з поглиблення, зимові і літні школи, а також спеціально організовані зібрання, на яких віруючі, обізнані з писаннями, могли б поділитись з іншими розумінням конкретних тем, природним чином стали визначними рисами життя бахаї. Подібно до того, як звичка щоденного читання залишиться невід’ємною частиною самосвідомості бахаї, так і ці форми вивчення продовжать займати місце у колективному житті громади. Однак розуміння значення Одкровення, як у особистому розвитку, так і в соціальному прогресі, збільшується в рази, коли навчання і служіння зливаються і здійснюються узгоджено. Саме там, на ниві служіння, випробовуються знання, практика ставить питання, і нові рівні розуміння стають досяжними. У системі віддаленої освіти, яка зараз запроваджується в одній країні за одною, до ключових елементів якої належать учбові гуртки, підготовка ведучих інституту Ругі і самі курси, світова громада бахаї змогла дати можливість тисячам, ба більше – мільйонам – для вивчення писань у невеликих групах з чіткою метою втілювати в життя принципи вчення бахаї, просувати вперед роботу Віри для її переходу у наступну фазу: стабільне й великомасштабне розширення і консолідацію.

Не можна недооцінювати можливості, що виникають завдяки цьому. Нині пасивність насаджується самими силами суспільства. Бажання розваг виховується з дитинства зі все більшим успіхом, культивуючи у цілих поколіннях бажання іти за тими, хто спритно апелює до поверхових емоцій. Навіть у багатьох освітніх системах студентів сприймають так, ніби їх роль – приймати знання. Те, що світові бахаї вдалося розвинути культуру, яка торує шлях мислення, навчання і дії, на якому усі вважають, що слідують спільною стезею служіння – підтримуючи одне одного і разом йдучи вперед, поважаючи знання, якими наділений кожен у кожен окремий момент й уникаючи тенденції розділяти віруючих на категорії, як наприклад, поглиблені й необізнані – це грандіозне досягнення. І саме в цьому полягає динаміка нестримного руху.

Невідкладним є те, щоб якість учбового процесу на рівні учбового гуртка помітно зросла протягом наступного року, щоби повною мірою проявилася здатність місцевого населення створювати таку динаміку. У цьому плані багато чого випадає на долю тих, хто служить ведучими. Перед ними постане нелегке завдання створити умови, передбачені в учбових курсах, умови, що сприятимуть наділенню духовними силами окремих людей, які почнуть сприймати себе як активних діючих осіб свого власного навчання, як поборників постійних зусиль застосовувати знання на благо особистого та колективного перетворення. Якщо так не станеться, немає значення, скільки учбових гуртків засновано у кластері, – сила, що необхідна для просування змін, не виникне.

Якщо робота ведучого полягає у досягненні все вищих і вищих ступенів майстерності, слід пам’ятати, що першочерговий обов’язок за розвиток людських ресурсів в регіоні або країні покладено на підготовчий інститут. Прагнучи збільшити кількість своїх учасників, інститут як структура – від колегії до координаторів на різних рівнях і до ведучих на базовому рівні – однаковий наголос має робити на ефективності системи у її цілісності, адже при остаточному аналізі стабільні якісні здобутки будуть зумовлені кількісним прогресом. Координатор на рівні кластеру має привнести до своїх зусиль щодо супроводу тих, хто служить ведучими, як практичний досвід, так і динамізм. Він має організовувати для них періодичні зустрічі для обговорення їх діяльності. Час від часу можуть бути корисними зустрічі, на яких повторно будуть розглянуті вибірки з учбових матеріалів, за умови того, що вони не будуть насаджувати потребу у постійному навчанні. Потенціал ведучого розвивається поступово, в міру того, як він ступає на ниву дій і допомагає іншим робити вклад у досягнення мети нинішньої низки глобальних Планів, через вивчення послідовності курсів і втілення їх практичної складової. І в міру того, як люди різного віку проходять через послідовність курсів і з допомогою ведучого завершують вивчення кожного курсу, інші мають бути готові приєднатися до них в актах служіння, здійснюваного відповідно до їх достоїнств та інтересів – а саме, координатори, які відповідають за дитячі заняття, за підліткові групи і гуртки, акти служіння, які є ключовими для подальшого збереження самої системи. Забезпечення того, щоб належна міра життєздатності пульсувала через цю систему, має надалі залишатися об’єктом інтенсивного навчання у кожній країні впродовж наступних дванадцяти місяців.

Турбота за духовну освіту дітей вже давно є частиною культури громади бахаї, і ця турбота призвела до виникнення двох взаємно пов’язаних реальностей. Перша, відтворюючи досягнення бахаї Ірану, відрізнялася здатністю надавати дітям з сімей бахаї систематичні заняття від класу до класу, в основною з метою прищеплення базисних знань з історії та принципів Віри зростаючим поколінням. У багатьох частинах світу кількість тих, хто скористався з таких занять, залишається відносно малою. Інша реальність виникла на територіях, де мало місце широкомасштабне поповнення рядів Віри, як у сільській місцевості, так і в містах. Домінуючим по відношенню до цього досвіду стало більш всеохоплююче ставлення. Все ж незважаючи на те, що діти з різних сімей колись прагнули до участі в класах бахаї і були в них бажаними, різні чинники перешкодили проведенню уроків з потрібною регулярністю, рік за роком. Наскільки ми раді бачити, як ця двоякість, наслідок історичних обставин – починає відступати, в міру того, як друзі в усіх місцевостях, підготовлені інститутами, намагаються регулярно проводити заняття, відкриті для всіх.

Такі багатообіцяючі починання потрібно енергійно продовжувати. У кожному кластері, де діє інтенсивна програма росту, потрібні зусилля для подальшої систематизації в наданні духовної освіти все більшій кількості дітей з різних сімей – невід’ємної риси процесу побудови громади, який нарощує темпи у сусідствах і селах. Це стане обов’язковим завданням, яке вимагатиме терпіння і співпраці з боку як батьків, так і інституцій. Інститут Ругі вже отримав прохання прискорити виконання планів щодо розробки курсів для вчителів занять для дітей на різних рівнях, що включатимуть відповідні уроки, починаючи з малюків 5-6 років і закінчуючи дітьми 10-11 років, аби заповнити існуючу прогалину між існуючими уроками і підручниками для підлітків, як наприклад, «Дух Віри» і майбутній підручник «Сила Святого Духу», які стануть відмітним компонентом бахаї в програмі для цієї вікової групи. Як тільки з’являться ці додаткові курси й уроки, інститути у кожній країні зможуть готувати вчителів і координаторів, котрі б клас за класом закладали ядро програми духовної освіти дітей, навколо якого можуть бути організовані другорядні складники. А тим часом інститути мають робити все можливе для того, щоб забезпечити вчителів потрібними матеріалами з тих, що зараз існують, для використання на заняттях для дітей різного віку.

Міжнародний центр з навчання здобув від нас ще одну подяку за живий поштовх, якого він надав зусиллям щодо забезпечення дочасного досягнення цілі П’ятилітнього плану. Бачачи ту міру енергії, яку він привніс у це світове починання, так заповзятливо супроводжуючи прогрес на кожному континенті і так близько співпрацюючи з Континентальними Радниками, ми помітили проблиск колосальної сили, притаманної Адміністративному Ладу. Оскільки Центр з навчання зараз так само активно звертається до питань, пов’язаних з дієвістю заходів на рівні кластера, він, без сумніву, надасть особливої уваги запровадженню занять бахаї для дітей. Ми впевнені, що аналіз досвіду, здобутого протягом наступного року у кількох обраних кластерах, які представлятимуть різні соціальні реалії, проллє світло на практичні питання, що дадуть можливість проведення регулярних занять для дітей різних вікових груп у сусідствах і селах.

Швидке поширення програми з наділення підлітків духовною силою – ще одне вираження культурного прогресу у громаді бахаї. Поряд з тим, що у світі існує тенденція вважати цю вікову групу проблемною, загубленою в агонії буремних фізичних і емоційних змін, несприйнятливою і зайнятою собою, громада бахаї – завдяки мові та підходам, які вона використовує – впевнено рухається в протилежному напрямку, натомість вбачаючи в підлітках альтруїзм, гостре відчуття справедливості, готовність взнавати нове про всесвіт і бажання робити вклад у побудову кращого світу. В усіх країнах земної кулі з’являються приклади того, як підлітки висловлюють свої думки як учасники програми, і це свідчить про обґрунтованість такого бачення. Все говорить про те, що програма залучає їх зростаючу свідомість до дослідження дійсності, що допомагає їм аналізувати конструктивні і деструктивні сили, які діють у суспільстві, і розуміти, як ці сили впливають на їх думки і дії. Це загострює їх духовну сприйнятливість, розширює їх потенціал самовираження й укріплює ті моральні засади, які служитимуть їм упродовж життя. У віці, коли їм відкривається потужна інтелектуальна, духовна і фізична енергія, їм надають знаряддя, щоби протистояти цій енергії, не дати позбавили себе істинної самосвідомості як благородної особи і працювати заради спільного блага.

Те, що головна складова програми розглядає теми з точки зору бахаї, але не в у вигляді релігійних настанов, відкрило шлях залучити до неї підлітків найрізноманітнішого походження і з різного середовища. У багатьох таких випадках ті, хто впроваджує програму, впевнено виходять на поле соціальних дій, стикаючись з цілою низкою питань і можливостей, на які відгукується Відділ соціально-економічного розвитку на Святій Землі й скеровує їх у глобальний процес навчання. Вже накопичені знання і досвід, накопичений у кількох кластерах у різних кінцях світу, призвели до здатності утримувати в одній програмі понад тисячу підлітків. Для того, щоб помогти іншим швидко просуватись у цьому напрямі, Відділ за підтримки широкого загалу віруючих запроваджує по всьому світу мережу дільниць, які можуть використовуватись для підготовки координаторів великої кількості кластерів. Ці ресурсні особи продовжують підтримувати координаторів, коли ті повернуться до своїх кластерів, допомагаючи їм створити духовно заряджену атмосферу, в якій може пустити корені програма для підлітків.

Без сумніву, знання і надалі будуть накопичуватись у цій сфері діяльності, хоча модель дій вже чітко зрозуміла. Степінь реагування на потреби шкіл і громадянських груп обмежується тільки здатністю громади бахаї. В кластерах, де нині діють інтенсивні програми росту, існують різноманітні види заходів, від кількох поодиноких підліткових груп, до тих, де підтримується їх кількість, достатня для призначення спеціального координатора, який може постійно отримувати підтримку з дільниці для розповсюдження навчання. Щоб забезпечити збільшення цього потенціалу по всьому діапазону цих кластерів, ми оголошуємо потребу ввести в дію до кінця нинішнього Плану 32 навчальних дільниці, кожна з яких буде обслуговувати близько двадцяти кластерів зі штатними координаторами. В усіх інших таких кластерах слід надавати пріоритет на протязі найближчих років створенню потенціалу застосовувати програму, систематично примножуючи кількість груп.

Здобутки, які ми вже згадали – збільшення потенціалу прямого навчання Вірі, спрямоване на розв’язання змістовної розмови на духовні теми з людьми різного походження, удосконалення підходу до вивчення писань, що супроводжується дією, відродження відповідальності за надання духовної освіти підліткам у сусідствах і селах на регулярних засадах і поширення впливу програми, яка вселяє в підлітків почуття подвійної моральної мети: розвивати закладені в них здібності і вносити вклад у перетворення суспільства – все це значно посилюється ще й іншим досягненням на рівні культури, значення якого є справді далекосяжним. Ця еволюція колективної свідомості помітна у зростаючій частоті випадків, коли слово «супроводжувати» з’являється у розмовах друзів – слово, яке, входячи у лексикон бахаї, наділяється новим значенням. Воно свідчить про значне зміцнення культури, в якій навчання стало способом дії, способом, який сприяє свідомій участі все більшої кількості людей у загальних зусиллях застосовувати вчення бахаї в побудові божественної цивілізації, яка, за словами Хранителя, є найважливішою місією Віри. Такий підхід разюче контрастує з духовно збанкрутілими і відживаючими своє методами старого світового ладу, який так часто намагається приборкати людську енергію шляхом домінування, жадібності, почуття провини чи маніпулювання.

У стосунках друзів це досягнення культури знаходить вираження у якості їх взаємодії. Навчання як спосіб дії потребує, щоб усі зайняли положення смиренності, в умовах якої людина забуває про себе, цілковито довіряючись Богу, покладаючись на Його всеукріплюючу силу й упевнившись у Його незмінній підтримці, знаючи, що тільки Він один здатен перетворити комаху на орла, краплю на безкрає море. Адже в такому стані душі невпинно трудяться разом, втішаючись не стільки своїми власними досягненнями, скільки розвитком і служінням інших. Так стається завдяки тому, що їх помисли повсякчас зосереджені на допомозі одне одному, аби вийти на нові висоти служіння Його Справі й зринути в небеса Його знань. Ось що ми бачимо в нинішній моделі дій по всьому світу, яку поширюють і старі і малі, досвідчені й новоприбулі, працюючи пліч-о-пліч.

Цей прогрес у культурі не тільки впливає на стосунки між окремими особами, але його вплив також можна відчути у провадженні адміністративних справ Віри. Як тільки навчання стало невід’ємним способом дії громади, деякі аспекти прийняття рішень, пов’язані з розширення і згуртуванням, були доручені самим віруючим, завдяки чому планування і реалізація стали краще відгукуватись на обставини на місцях. А саме, завдяки зустрічам-роздумам був створений простір, де ті, хто залучений до діяльності на рівні кластера, могли б час від часу збиратися, щоб дійти згоди щодо нинішнього стану справ у світлі досвіду і керівництва інституцій і щоб визначити свої подальші кроки. Інститут відкриває подібний простір, який надає можливість тим, хто служить у кластері ведучими, вчителями занять для дітей й вожатими підліткових груп, зустрічатися по черзі й обговорювати свій досвід. З процесом обговорень на рівні широкого загалу тісно пов’язані й агенції підготовчого інституту і кластерного комітету росту разом з членами Допоміжних рад, чиї об’єднані зусилля надають інший простір, у якому приймаються рішення щодо росту, в цьому випадку – з більшим ступенем офіційності. Механізм цієї породженої необхідністю системи на кластерному рівні вказує на важливі ознаки адміністрації бахаї: подібно до живого організму, в ній закладена здатність вміщати в себе все вищу й вищу степінь складності в контексті структур і процесів, взаємодії й заходів, в міру того, як вона розвивається під керівництвом Всесвітнього Дому Справедливості.

Те, що інституції Віри на всіх рівнях – від місцевого і регіонального до національного і континентального – здатні керувати такою зростаючою складністю з усе більшою спритністю, є як ознакою, так і потребою цього поступового дорослішання. Розвиток взаємодії між адміністративними структурами вивів Місцеві Духовні Зборі на рубіж нової стадії у виконанні своїх обов’язків поширювати Слово Боже, мобілізовувати енергію віруючих і створювати атмосферу духовного настановлення. У попередніх нагодах ми пояснювали, що дорослішання Духовних Зборів не потрібно міряти лише регулярністю їх зустрічей та ефективністю їх діяльності. Скоріше, їх силу значною мірою потрібно вимірювати дієвістю духовного і соціального життя громади, якій вони служать, – зростаючої громади, що вітає конструктивний вклад як своїх офіційних членів, так і тих, хто до неї не належить. Коли Місцеві Духовні Збори, навіть нещодавно сформовані, беруться за втілення вимог П’ятилітнього плану у своїй місцевості, втішно бачити, як теперішні підходи, методи й інструменти стають їх знаряддями у виконанні цієї відповідальної місії. Справді, належне залучення Зборів до Плану стає життєво важливим у кожному зусиллі охопити велику кількість людей, що само по собі є умовою проявлення у повній мірі сили і здатностей Зборів.

Розвиток Місцевих Духовних Зборів, свідками якого ми, без сумніву, станемо протягом наступних кількох років, став можливим завдяки зростаючій силі Національних Духовних Зборів, чия здатність стратегічно мислити і діяти відчутно зросла, особливо через те, що вони навчилися аналізувати процес побудови громади на базовому рівні зі зростаючою чіткістю й ефективністю й надавати йому, в міру необхідності, ресурси, заохочення і любляче керівництво. У країнах, де умови потребують того, вони переклали частину своїх обов’язків на Регіональні ради, децентралізуючи деякі адміністративні функції, посилюючи інституційний потенціал на території їх юрисдикції і стимулюючи більш складний порядок взаємодії. Не буде перебільшенням сказати, що повна участь Національних Зборів стала засобом створення остаточного поштовху, необхідного для досягнення цілі нинішнього Плану, і ми очікуємо побачити подальші досягнення у цьому напрямку, в міру того, як протягом критичних, швидкоплинних місяців, які ще попереду, вони, у взаємодії з Радниками, будуть докладати титанічних зусиль, щоб підготувати свої громади до нового п’ятилітнього починання.

Немає сумніву в тому, що еволюція інституції Радників стала одним із найвизначніших досягнень Адміністративного ладу бахаї за минуле десятиліття. Ця інституція вже зазнала значного просування у своєму розвитку, коли, у січні 2001 року, Радники і члени Допоміжних рад зібралися на Святій Землі на конференцію, що ознаменувала перехід Міжнародного центру з навчання на його постійне місце на Горі Кармель. Без сумніву, енергія, яка вивільнилася завдяки цій події, стала швидко просувати цю інституцію вперед. Степінь впливу Радників та їх допоміжних інституцій на прогрес Пану демонструє те, що вони зайняли своє належне місце в авангарді на ниві навчання. Ми переконані, що наступний рік скріпить у співпраці інституції Адміністративного ладу ще міцніше, коли усі, відповідно до своїх функцій і відповідальностей, які розвиваються, будуть намагатися зміцнити спосіб навчання, який став визначною рисою функціонування громади, і найперше у тих кластерах, де діють інтенсивні програми росту.

Одкровення Багаулли широке. Воно вимагає значних змін не тільки на рівні особи, але й також у структурі суспільства. «Хіба об’єктом кожного Одкровення – Він Сам проголошує, – не є перетворення вдачі всього людства, перетворення, яке проявиться, як внутрішньо, так і зовнішньо, яке торкнеться як його внутрішнього життя, так і зовнішніх умов?» Робота, що просувається вперед у кожному куточку земної кулі, являє собою нинішню стадію безперервних зусиль бахаї створити ядро славетної цивілізації, закладеної в Його ученні, побудова якої є починанням безмежної складності і масштабу, яке потребуватиме від людства століть зусиль, поки воно принесе плоди. Немає ні коротких шляхів, ані формул. Якщо тільки буде зроблено спробу почерпнути проникливість з Його Одкровення, встановити зв’язок з накопиченим знанням людського роду, розумно застосувати Його вчення до життя людства і провести нараду по питаннях, що виникають, необхідні знання будуть здобуті і потенціал буде розвинуто.

У цьому довготерміновому процесі створення потенціалу громада бахаї присвятила майже півтора десятиліття систематизації свого досвіду на навчальній ниві, навчаючись відкривати певні види діяльності все більшій кількості людей і підтримувати своє розширення і консолідацію. Всіх радо вітають теплі обійми громади, і всіх запрошують отримати підкріплення від життєдайного послання Багаулли. Немає більшої радості, аніж радість душі, яка прагне Істини, знайти захисток у фортеці Справи і здобути силу від об’єднуючої моці Завіту. Та все ж кожна людська істота та кожна група осіб, незалежно від того, чи є вони серед Його послідовників, можуть брати натхнення з Його вчення, скористатися з тих самоцвітів мудрості і знань, які допоможуть їм у вирішенні складних завдань, з якими вони стикаються. Справді, цивілізація, яка вабить людство, буде досягнута не завдяки зусиллям лише самої громади бахаї. Численні групи й організації, спонукувані духом світової солідарності, яка є непрямим проявом принципу єдності людства, задуманого Багауллою, будуть вносити вклад у цивілізацію, якій суджено проявитися з сумбуру й хаосу нинішнього суспільства. Має бути ясно кожному, що потенціал, створений у громаді бахаї впродовж послідовних глобальних Планів, робить її все більш здатною надати допомогу у багатогранних і різноманітних вимірах побудови цивілізації, відкриваючи їй нові горизонти навчання.

У нашому посланні до Різвану 2008 року ми зазначили, що якщо друзі продовжуватимуть працювати на рівні кластера, вони відчуватимуть, як все більше й більше залучаються до життя суспільства, і перед ними постане завдання розширити процес систематичного навчання, у якому вони беруть участь, щоб він охоплював все більший діапазон людських починань. У кожному кластері починає з’являтися строкатий килим життя громади, якщо акти колективного поклоніння упереміж із розмовами, які відбуваються вдома в атмосфері близькості, переплітаються із заходами, які надають духовну освіту усім членам суспільства – дорослим, молоді і дітям. Соціальна свідомість природнім чином підвищується, якщо батьки все частіше ведуть живі розмови про прагнення своїх дітей, і з ініціативи підлітків з’являються проекти служіння. Як тільки людські ресурси у кластері є достатньо численними, і модель росту міцно затверджена, участь громади у справах суспільства може, і навіть мусить, зрости. У цей вирішальний момент розгортання Плану, коли так багато кластерів наближаються до цієї стадії, видається доречним для друзів усюди обдумати природу вкладу, який зроблять їх зростаючі, повні життя громади у матеріальний і духовний прогрес суспільства. У зв’язку з цим було б корисно подумати у руслі двох взаємопов’язаних сфер діяльності, які посилюють одна одну: залучення до соціальних дій та участь у домінуючих обговореннях суспільства.

Громада бахаї здобула багатий досвід протягом десятиліть у цих двох сферах зусиль. Звичайно, є велика кількість бахаї, які залучені як окремі особи до соціальних акцій і публічного обговорення за видом своєї діяльності. Певна кількість неурядових організацій, надихнутих вченням Віри, які діють на регіональному і національному рівнях, працюють на ниві соціально-економічного розвитку на благо людства. Агенції Національних Духовних Зборів вносять вклад різними шляхами у просування ідей, які сприяють громадському добробуту. На міжнародному рівні, агенції, як наприклад Офіс Міжнародного співтовариства бахаї при Організації Об’єднаних Націй, виконують подібну функцію. У межах бажаного й необхідного, друзі, які працюють на базисному рівні громади, скористаються з цього досвіду й потенціалу, коли вони будуть намагатися відгукнутися на турботи суспільства навколо них.

Соціальні акції, які найкраще уявити у формі спектру, можуть носити характер від неформальних зусиль обмеженої тривалості, яких вживають окремі особи або невеликі групи друзів, до програм соціально-економічного розвитку з високим рівнем складності і вишуканості, впроваджуваних організаціями, надихнутими вченням бахаї. Незалежно від свого розмаху й масштабу, усі соціальні дії намагаються застосувати вчення й принципи Віри для покращення деяких аспектів соціально-економічного життя населення, якими б скромними вони не були. Такі починання відрізняються чітко визначеною метою просувати матеріальне благополуччя населення, додатково до її духовного добробуту. Те, що цивілізація на горизонті людства мусить досягти динамічної узгодженості між матеріальними й духовними вимогами життя, є центральним для вчення бахаї. Ясно, що цей ідеал має визначний вплив на будь-яку природу соціальних дій, яких докладають бахаї, якими б не були їх масштаб і діапазон впливу. Хоча умови будуть різними у різних країнах, і можливо, у різних кластерах, вимагаючи від друзів різноманітних зусиль, існують певні фундаментальні концепції, про які всі мають пам’ятати. Однією з них є центральне положення знань у соціальному існуванні. Збереження невігластва є найважчою формою тиранства; воно укріплює багато стін забобон, які є бар’єрами реалізації єдності людства, яка є одночасно метою і діючим принципом Одкровення Багаулли. Доступ до знань є правом кожної людської істоти, а участь у їх генерації, використанні й поширенні є відповідальністю, яку всі мають покласти на себе у великому починанні побудови процвітаючої світової цивілізації – кожна особа відповідно до своїх талантів і здібностей. Справедливість вимагає загальної участі. Таким чином, поряд з тим, що соціальні акції можуть включати в себе надання товарів і сервісів у тій чи іншій формі, їх головна турбота мусить полягати у побудові потенціалу у певному населенні для участі у створенні кращого світу. Соціальна зміна – це не той проект, який виконує одна група людей для блага іншої. Масштаб і складність соціальної акції мають бути пропорційними людським ресурсам, які є в наявності у селі чи сусідстві для того, щоб просувати її вперед. Тож зусилля найкраще починаються на скромному рівні й органічно ростуть в міру того, як розвивається потенціал населення. Звичайно, потенціал виходить на нові висоти, якщо діючі особи соціальних змін вчаться застосовувати з усе більшою ефективністю елементи Одкровення

Багаулли, разом з науковими знаннями і методами, у своїй соціальній дійсності. Вони мають намагатися читати цю дійсність у спосіб, що відповідає Його вченню, вбачаючи в інших людях самоцвіти неоціненної вартості і визнаючи вплив подвійного процесу інтеграції та дезінтеграції як на серця, так і на уми, а також на соціальні структури.

Ефективна соціальна діяльність слугує поширенню участі у суспільному обговоренні так само, як отримані результати від участі в певних обговореннях можуть допомогти уточнити поняття, які формують соціальну діяльність. На рівні кластеру, участь у суспільному обговоренні може варіюватися від простого представлення ідей бахаї у повсякденних розмовах до більш офіційних заходів, таких, як підготовка статей та участь у зборах, присвячених соціальним проблемам, таким як зміна клімату та навколишнє середовище, управління і права людини. Також це призводить до змістовної взаємодії з групами громадянського суспільства та місцевими організаціями в селах і сусідствах.

У зв'язку з цим ми мусимо зробити застереження: всім важливо визнати, що цінність участі у соціальній діяльності та громадському обговоренні не слід вимірювати здатністю призводити до декларацій бахаї. Хоча зусилля в цих двох областях можуть також впливати на кількісне збільшення громади бахаї, вони здійснюються не для цієї мети. Щирість у цьому відношенні є обов’язковою. Більш того, слід з особливою обережністю уникати наголошення на досвіді бахаї або надмірної уваги до виховних зусиль, таких як програми з наділення духовною силою підлітків, яким краще надати можливість розвиватися у своєму власному темпі. Ключовим словом в усіх випадках є смирення. Висловлюючи ентузіазм з приводу своїх переконань, друзям слід остерігатися вихваляння, навряд чи доречного між ними самими, а тим більше – за інших обставин.

Описуючи вам ці нові можливості, які відкриваються на рівні кластеру, ми жодною мірою не просимо вас змінити ваш нинішній курс. Не слід думати, що такі можливості є альтернативною ареною служіння, що конкурує з роботою з розширення і зміцнення для обмежених ресурсів і енергії громади. Протягом наступного року, навчальний процес і модель діяльності, яку він породжує, потрібно і надалі зміцнювати, і навчання повинно залишатися домінуючим у свідомості кожного віруючого. Не слід передчасно шукати подальшої участь у житті суспільства. Вона виникне природно, якщо друзі в кожному кластері виявлятимуть завзятість у застосуванні положень Плану до процесу дії, роздумів, нарад і досліджень, і, як результат, навчання. Участь у житті суспільства буде процвітати, якщо здатність громади просувати свій власний ріст і підтримувати свою життєздатність буде поступово підвищена. Вона досягне узгодженості зусиль по розширенню і консолідації громади в тій мірі, в якій вона спирається на елементи концептуальної структури, яка регулює нинішню низку глобальних планів. І вона буде сприяти руху населення до бачення Багауллою процвітаючої і мирної світової цивілізації в тій мірі, в якій вона використовує ці елементи творчо в нових галузях знань.

Дорогі друзі! Як часто Любий Учитель висловлював надію, що серця віруючих сповняться любов'ю один до одного, що між ними не буде ніякого відчуження, але вони вважатимуть все людство однією сім’єю. «Не бачте чужинців, – закликає Він – ні, бачте всіх людей друзями, бо любов та єдність важко досягнути, коли ви зважаєте на розбіжності». Всі досягнення, розглянуті на попередніх сторінках, на найглибшому рівні, є лише вираженням всесвітньої любові, досягнутої через силу Святого Духа. Хіба ж не любов до Бога спалює всі покриви відчуження і розділення і пов'язує серця у довершеній єдності? Хіба ж не Його любов спонукає вас на ниву служіння і дає вам змогу бачити в кожній душі здатність до пізнання Його і поклоніння Йому? Хіба не оживляє вас усвідомлення того, що Його Явлення радо виніс життя, повне страждань, зі Своєї любові до людства? Подивіться на ваші ряди, на ваших дорогих братів і сестер бахаї в Ірані. Хіба вони не є прикладом мужності, породженої любов’ю до Бога і бажанням служити Йому? Хіба їх здатність піднестися над найжорстокішими і найгіркішими переслідуваннями не є передвісником потенціалу багатьох мільйонів пригноблених народів світу повстати і взяти рішучу участь у будівництві Царства Божого на землі? Не зважаючи на розбіжності соціальних контрастів, поспішайте вперед і приносьте послання Багаулли до душ, які чекають у кожному міському сусідстві, у кожному селі, в кожному куточку земної кулі, притягуючи їх до Його громади, громади Найвеличнішого Імені. Ви завжди залишаєтесь у наших помислах і молитвах, і ми й надалі благатимемо Всемогутнього зміцнювати вас Своєю дивною благодаттю.

 

Windows / Mac