Return   Facebook

The Universal House of Justice

Ridván 2022

To the Bahá’ís of the World

Dearly loved Friends,

Добіг кінця рік підготовки та роздумів, як і значного напруження, рік, що вирізнився зусиллями друзів по всьому світу відзначити сторіччя Вознесіння Абдул-Баха, у тому числі спрямуванням представників для участі в особливій події на Його честь у Святій землі. Завдяки цим зусиллям натхнення, якого надає життя Абдул-Баха, відчули незліченні душі, і не тільки бахаї. Його опікування кожним представником людської родини, Його праця з навчання Віри, Його зусилля на підтримку освіти та благополуччя суспільства, Його визначний внесок у дискурси і на Сході, і на Заході, Його щиросерде сприяння проектам зі спорудження Будинків Поклоніння, Його внесок у формування перших обрисів адміністрації Бахаї, Його вплив на розвиток різних аспектів життя громади – усі ці взаємодоповнювальні грані Його життя були віддзеркаленням Його незмінної та цілковитої відданості служінню Богу та служінню людству. Абдул-Баха був видатною постаттю духовного авторитету, навіть більше, Він був чистим каналом, через який сили, вивільнені Одкровенням Бахаулли, могли впливати на світ. Щоб осягнути сили з розбудови суспільства, закладені у Вірі, немає потреби дивитися на щось інше, крім досягнень Абдул-Баха впродовж Його пастирства та перетворювального впливу настанов, що невпинно линули з-під Його пера. Так багато з чудових поступів, досягнутих сучасною громадою Бахаї, огляд яких ми зробили в нашому посланні до вас у минулий Ризван, беруть свій початок у діяннях, рішеннях і настановах Абдул-Баха.

Тож яким доречним є те, що спільна данина громади Бахаї своєму досконалому Взірцеві стає прелюдією до початку нею виняткової справи, зосередженої на вивільненні сили Віри з розбудови суспільства мірою, більш відчутною, ніж коли-небудь раніше. Сфери зусиль, охоплені межами Дев’ятирічного Плану, а також поточної серії Планів, передбачають здійснення цієї всеосяжної мети. Це також є фокусом 10 тисяч конференцій, що відбуваються по всій земній кулі на знак запуску цього великого духовного починання. Ці конференції, що, як очікується, мають радо прийняти безпрецедентну кількість учасників, збирають разом не лише бахаї, а й багатьох інших доброзичливців людству, які розділяють з ними прагнення сприяти єдності у світі та його покращенню. Їхні рішучість і сильне відчуття мети відбиваються в дусі, що пробудився на зустрічах, які вже відбулися, де учасники отримали потужний стимул як через динамічні наради, до яких вони долучалися, так і через спільне бачення, яке досліджували впродовж цих радісних зустрічей. Сповнені палких передчуттів, ми дивимось, що принесуть прийдешні місяці та роки.

Відтоді як ми звернулися до Конференції Континентальних Радників із посланням від 30 грудня 2021 року, Національні Духовні Збори та Регіональні Ради Бахаї завзято вивчають можливості посилити процес зростання в кластерах, що підпадають під їхню юрисдикцію, упродовж Дев’ятирічного Плану. Ми вважаємо, що було б доречно, з метою оцінювання прогресу, досягнутого за певний час, розглядати розгортання Плану з точки зору двох етапів – тривалістю чотири роки та п’ять років. До того ж Національним Зборам було запропоновано обміркувати поступи, яких вони могли б очікувати у своїх громадах на момент Ризвану 2026 року, а згодом – Ризвану 2031 року. Це завдання також містило необхідність повторно оцінити межі кластерів; як наслідок цих уточнень, загальна кількість кластерів у світі зросла на чверть і нині становить більш ніж 22 тисячі. Зважаючи на отримані прогнози, можна підрахувати, що на момент завершення Плану приблизно в 14 тисячах із цих кластерів існуватимуть програми зростання того чи іншого рівня. За прогнозами, кількість тих з-поміж них, де програму зростання можна буде вважати інтенсивною, сягне 11 тисяч за той самий проміжок часу. І, як очікується, серед них кількість кластерів, де буде пройдено третю віху, на 2031 рік перевищить 5 тисяч. Безсумнівно, досягнення таких поступів вимагатиме колосальних зусиль упродовж усього Плану. Однак, ми вважаємо ці прагнення вартими того, щоб боротися за їх досягнення, бо вони являють собою сміливу, але виважену оцінку того, що знаходиться в межах досяжного.

Це переконливо. Такі цілі неможливо було б розглядати реалістично, якби адміністративні інститути й агенції не розвинулись достатньо явно, що наділило їх значно більш відчутною здатністю керувати справами громади, діяльність якої множиться дуже швидко, охоплюючи величезну кількість споріднених душ, яка, до того ж, постійно зростає. Неможливо було би прагнути такого зростання, якби бажання научатися – діяти, розмірковувати, вхоплювати осяяння, засвоювати осяяння, отримані в інших місцях, – не плекалося б на всіх рівнях, сягаючи базового рівня громади. І зусилля, необхідні для реалізації таких планів, навряд чи були б здійсненними, якби систематичний підхід до роботи з навчання Віри та розвитку людських ресурсів не набував би дедалі більшого проявлення у світі Бахаї. Усе це зумовило поступ в усвідомленні громадою Бахаї своєї ідентичності та мети. Рішучість бути орієнтованою на широкий загал у процесі розбудови громади перетворилась на усталений аспект культури в багатьох, багатьох місцях. Вона тепер розквітла – у дедалі більшій кількості громад – у почуття справжньої відповідальності за духовний та матеріальний прогрес чимдалі більших груп у межах суспільства, які значно перевищують кількісний склад власне громади Бахаї. Зусилля друзів, спрямовані на розбудову громад, залучення до суспільно корисної діяльності та сприяння дискурсам, що переважають у суспільстві, гармонійно сплелися в єдине глобальне починання, скріплене спільною моделлю діяльності, зосереджене на допомозі людству вкорінити свої справи у підґрунтя духовних принципів. Не можна не зважати на значущість описаного нами розвитку, який досяг цього рівня на момент сторіччя від зародження Адміністративного Порядку. У надзвичайному зростанні здібностей, що відбулося за останні два десятиліття та зробило можливим для світу Бахаї розглядати свої зусилля у світлі вивільнення сили Віри з розбудови суспільства, ми бачимо незаперечний доказ того, що Справа Бога вступила в шосту епоху свого Віку Становлення. Минулого Ризвану ми оголосили, що поширене явище, коли велика кількість людей, які беруть участь у видах діяльності Бахаї, загоряються вірою та набувають умінь і здібностей служити своїм громадам, ознаменувало те, що третя епоха Божественного Плану Вчителя добігла кінця. Тож Однорічний План, від свого початку тоді й до свого завершення нині, відзначив низку історичних поступів, здійснених товариством вірних. І на порозі нової, потужної справи цей об’єднаний гурт вірян стоїть напоготові, аби скористатися можливостями, що широко відкриваються перед ним.

Видатною ознакою епохи, що наразі добігає кінця, стало зведення останнього з континентальних Будинків Поклоніння та запуск проєктів із заснування Будинків Поклоніння на національних і місцевих рівнях. Було набуто чималих знань – серед бахаї по всьому світу – про концепцію Машрикуль-Азкару та єдність поклоніння й служіння, яку він уособлює. Упродовж шостої епохи Віку Становлення ще багато чого слід дізнатися про шлях, що веде від удосконалення здорового набожного життя в межах громади – і служіння, до якого воно надихає, – до появи Машрикуль-Азкару. Розпочинаються наради з різними Національними Духовними Зборами, і, у міру їхньої результативності, ми час від часу сповіщатимемо про місця, де зводитимуться Будинки Поклоніння Бахаї в прийдешні роки.

Наша радість від споглядання того, як громада Найвеличнішого Імені зміцнюється крок за кроком, затьмарюється глибоким смутком через споглядання живучості у світі обставин і конфліктів, що несуть біль і нестерпні страждання, зокрема через спостереження чергового вибуху руйнівних сил, які внесли безлад у міжнародні відносини, одночасно ввергаючи народи в жахливі трагічні події. Нам добре відомо, і ми впевнені, що послідовники Бахаулли віддано надають допомогу й підтримку тим, хто навколо них, незалежно від того, наскільки скрутними є їхні особисті обставини, як це неодноразово продемонстрували громади Бахаї в безлічі різних ситуацій. Однак, поки людство загалом не візьме на себе відповідальність спиратись у своїх справах на підґрунтя справедливості та істини, воно, на жаль, приречене на хисткий рух від кризи до кризи. Ми благаємо: навіть якщо нинішній спалах війни в Європі не стане певною наукою на майбутнє, нехай він послужить украй необхідним нагадуванням про той курс, який людство має обрати, якщо хоче досягти істинного та тривалого миру. Принципи, викладені Бахауллою монархам і президентам Його часу, і вагомі обов’язки, які Він поклав на правителів минулого й сьогодення, нині, можливо, ще більш доречні та нагальні, ніж тоді, коли були вперше записані Його Пером. Для бахаї невблаганний поступ Великого Плану Бога – з усіма важкими випробуваннями та зрушеннями, які він несе, при цьому зрештою змушуючи людство рухатись до справедливості, миру та єдності, – це той контекст, у якому розгортається Малий План Бога, реалізацією якого здебільшого опікуються віряни. Недієздатний стан сучасного суспільства перетворює потребу у вивільненні сили Віри з розбудови суспільства на вельми явну та нагальну. Ми не можемо сподіватися ні на що інше, крім як на те, що конвульсії та потрясіння наразі продовжуватимуть дошкуляти людству. Тож ви, безперечно, зможете зрозуміти, чому кожне палке благання, яке ми підносимо за те, щоб для всіх дітей Божих зменшилися сум’яття й гіркі негоди, супроводжується настільки ж щиросердою молитвою за успіх украй необхідного служіння, яке ви виконуєте заради Справи Князя миру.

У кожному кластері, де види діяльності Плану набирають темпів, ми бачимо розвиток громад зі шляхетними рисами, які ми описали в посланні від 30 грудня 2021 року. У той час як угруповання переживають різноманітні напруги, послідовники Краси Абха́ повинні дедалі більше вирізнятися своїми якостями – стійкістю до випробувань і раціональністю, своїми стандартами поведінки та вірністю переконанням, співчутливістю, зреченням і витримкою, які вони демонструють у своєму прагненні досягти єднання. Раз у раз відмітні риси й установки, які демонструють віряни в часи критичних труднощів, спонукають людей звертатися до бахаї за роз’ясненнями, порадами й підтримкою, особливо коли життя суспільства порушене небезпекою та непередбачуваною руйнацією. Ділячись цими спостереженнями, ми пам’ятаємо, що й громада Бахаї також зазнає впливу сил дезінтеграції, які діють у світі. До того ж, ми усвідомлюємо, що, чим більше зусиль докладають друзі для поширення Слова Бога, тим сильнішими будуть сили протидії, з якими вони рано чи пізно стикнуться з різних боків. Вони мають зміцнити свій розум і дух для протидії випробуванням, які, безсумнівно, з’являться, щоб ті випробування не порушили цілісності їхніх зусиль. Однак бахаї добре знають, що, який би шторм не очікував на них попереду, ковчег Справи вмістить їх усіх. Послідовні етапи його плавання довели його спроможність витримувати навали стихій та долати хвилі. Тепер він прямує до нових обріїв. Підтвердження Всемогутнього – це пориви вітру, що наповнюють його вітрила й рухають його до мети подорожі. Завіт – його дороговказна зірка, яка тримає це священне судно на вірному та незмінному курсі. Нехай воїнства небес дарують благословення всім тим, хто пливе на ньому.

 

Windows / Mac