Return   Facebook   Zip File

Obligatory

Довга обов’язкова молитва

Має промовлятися раз на двадцять чотири години.

Хто бажає промовити цю молитву, нехай стане й обернеться до Бога, а стоячи на своєму місці, нехай погляне праворуч і ліворуч, немов очікуючи милості свого Господа – Наймилосерднішого, Співчутливого. А тоді нехай виголосить:

О Ти, Хто є Господом усіх імен і Сотворителем небес! Я благаю Тебе тими, Хто є Вранішніми Зорями Твоєї невидимої Сутності – Всевишньої, Всеславної, перетворити мою молитву на вогонь, що спалить завіси, які заступили мене від Твоєї краси, і на світло, що приведе мене до океану Твоєї Присутності.

Тоді нехай піднесе руки в благанні до Бога – нехай буде Він благословенний і піднесений - і скаже:

О Ти, Жадання світу й Коханий народів! Ти бачиш, що я обертаюся до Тебе, і цілком позбавився прихильності до будь-кого, крім Тебе, і міцно тримаюся за Твою поворозку, рухом якої збурилося все творіння. Я – Твій слуга, о мій Господи, і син Твого слуги. Поглянь, як я стою, готовий виконувати волю Твою й бажання Твоє, і не прагну нічого іншого, крім як Твоєї прихильності. Я благаю Тебе Океаном Твоєї милості й Денним Світилом Твоєї благодаті чинити з Твоїм слугою так, як Ти волієш та як любо Тобі. Присягаюся Твоїм могуттям, що набагато вище за будь-які згадування та хвалу! Що б не було явлено Тобою, воно є жаданням мого серця та любо моїй душі. О Боже, мій Боже! Не зважай на мої сподівання та мої вчинки, ні, радше зважай на Свою волю, що охопила небеса й землю. Присягаюся Твоїм Найвеличнішим Іменем, о Ти, Господь усіх народів! Я бажав лише те, що бажав Ти, і люблю тільки те, що любиш Ти.

Нехай тоді стане на коліна та, схиливши чоло до землі, скаже:

Піднесений Ти вище за будь-чий опис Тебе, крім Твого Власного, і за розуміння Тебе будь-ким іншим, опріч як Самим Тобою.

Тоді нехай підведеться та скаже:

Зроби мою молитву, о мій Господи, водограєм життєдайних вод, якими я зможу жити, доки триває Твоє панування, і згадувати Тебе в кожному світі з Твоїх світів.

Нехай він знову піднесе руки в благанні та скаже:

О Ти, у розлуці з Ким розтанули серця й душі та вогнем Чиєї любові весь світ було запалено! Я благаю Тебе Іменем Твоїм, яким Ти підкорив усе творіння, не утримувати від мене того, що є Твоїм, о Ти, Хто панує над усіма людьми! Ти бачиш, о мій Господи, цього чужинця, що поспішає до своєї найпіднесенішої домівки під пологом Твоєї величі й у межах Твоєї милості, і цього грішника, який шукає океану Твого прощення, і цього смиренного, що шукає двору Твоєї слави, і цю бідну істоту, яка шукає добірну перлину Твого багатства. Твоєю є влада веліти, що забажаєш. Я свідчу, що Ти – Той, Кому належить підносити хвалу за Його учи́ни, і Кого належить слухатись у Його наказах, і Кому залишатись необмеженим у Своїх веліннях.

Тоді нехай піднесе руки й тричі повторить Найвеличніше Ім’я (Алла-у-Абха). А потім, спираючись долонями на коліна, хай вклониться перед Богом – нехай буде Він благословенний і піднесений – і скаже:

Ти бачиш, о мій Боже, як дух мій розбурхався в моїх кінцівках і членах у жаданні поклонятися Тобі та в прагненні згадувати Тебе й прославляти Тебе; як він засвідчує те, що засвідчив Язик Твого Повеління в царстві Твого речення та на небесах Твого знання. Я прагну в цьому стані, о мій Господи, просити в Тебе все, що є Твоїм, щоб міг я довести свою бідність та звеличити Твою щедрість і Твоє багатство й щоб міг я проголосити своє безсилля та явити Твою силу й Твоє могуття.

Тоді нехай підведеться, двічі піднесе руки в мольбі та скаже:

Немає Бога, крім Тебе, Всемогутнього, Всещедрого. Немає Бога, крім Тебе, Промислителя, споконвіку й довіку. О Боже, мій Боже! Твоє прощення сповнило мене сміливістю, і Твоя милість зміцнила мене, і Твій поклик пробудив мене, і Твоя благодать піднесла мене та привела до Тебе. А як ні, то хто я такий, щоб наважитися стати край брами міста Твоєї близькості або спрямувати своє обличчя в бік вогнів, що сяють з небес Твоєї волі? Ти бачиш, о мій Господи, це бідолашне створіння, що стукає у двері Твого милосердя, і цю недовговічну душу, яка прагне ріки́ вічного життя з рук Твоєї щедрості. Твоїм є панування в усі часи, о Ти, Хто є Господом усіх імен, а моїм – зречення й добровільне підкорення Твоїй волі, о Творцю небес!

Тоді нехай тричі піднесе руки та скаже:

Величнішим є Бог за будь-кого величного!

Нехай тоді стане на коліна та, схиливши чоло до землі, скаже:

Занадто піднесений Ти, щоб хвала наближених до Тебе здійнялась до небес Твоєї близькості або щоб птахи сердець відданих Тобі досягли ворітниці Твоєї брами. Я засвідчую, що Ти звеличений понад усі якості та святіший за всі імена. Немає Бога, крім Тебе, Найпіднесенішого, Всеславного.

Тоді нехай сяде та скаже:

Я засвідчую те, що засвідчило все творіння, і Сонм вишній, і мешканці найпіднесенішого Раю, а поза ними – сам Язик Пишноти із всеславного Обрію: Ти є Бог, немає Бога, крім Тебе, і Той, Хто був явлений, – це Прихована Таїна, Заповітний Символ, через Кого літери слова “Будь” були з’єднані та зв’язані разом. Я засвідчую, що саме Він є Тим, Чиє ім’я було визначене Пером Найвищого, і саме Він є Тим, Хто був згаданий у Книгах Бога, Господа Престолу вишнього та землі до́лішньої.

Тоді нехай стане прямо та скаже:

О Господи всього буття та Володарю всього видимого й невидимого! Ти відчуваєш мої сльози та зітхання, що йдуть від мене, і чуєш мій стогін, і моє голосіння, і тужіння мого серця. Присягаюся Твоїм могуттям! Мої провини стримують мене від наближення до Тебе, а мої гріхи утримують мене далеко від двору Твоєї святості. Твоя любов, о мій Господи, збагатила мене, розлука з Тобою знищила мене, а віддаленість від Тебе змучила мене. Я благаю Тебе – кроками Твоїми в цій пустелі та словами «Ось я. Ось я», що їх вимовили Твої Обранці в цій неосяжності, і подувами Твого Одкровення, і ніжними вітерцями Світанку Твого Явлення – дозволити мені споглядати Твою красу й триматися всього, що є у Твоїй Книзі.

Тоді нехай тричі повторить Найвеличніше Ім’я (Алла-у-Абха́), нахилиться, долонями спираючись на коліна, і скаже:

Хвала Тобі, о мій Боже, за те, що Ти допоміг мені згадати Тебе й уславити Тебе, і за те, що сповістив мене про Того, Хто є Вранішньою Зорею Твоїх знамень, і спонукав мене вклонитися перед Твоєю Владою, і впокоритися перед Твоєю Божественністю, і визнати те, що промовлено було Язиком Твоєї пишноти.

Тоді нехай стане прямо та скаже:

О Боже, мій Боже! Моя спина зігнута тягарем моїх гріхів, а моє недбальство зруйнувало мене. Щоразу, коли я замислююся над своїми грішними вчинками та Твоїм добросердям, серце тане в моїх грудях, а кров кипить у жилах. Присягаюся Твоєю Красою, о Ти, Жадання світу! Мені соромно підвести своє обличчя до Тебе, а мої жагливі руки бентежаться простягатися до небес Твоєї щедрості. Ти бачиш, о мій Боже, як мої сльози заважають мені згадувати Тебе й звеличувати Твої чесноти, о Ти, Господи Престолу вишнього та землі до́лішньої! Благаю Тебе знаками Царства Твого й таємницями Твого Панування чинити з любими Тобі так, як личить Твоїй щедрості, о Господи всього буття, і як подобає Твоїй милості, о Царю видимого й невидимого!

Тоді нехай тричі повторить Найвеличніше Ім’я (Алла-у-Абха́), стане на коліна, торкаючись чолом землі, і скаже:

Хвала Тобі, о наш Боже, що низпослав нам те, що привертає нас до Тебе та наділяє нас усім добрим, що дав Ти у Своїх Книгах і Писаннях. Захисти нас, молимо Тебе, о мій Господи, від безлічі марних фантазій і суєтних уявлень. Ти, істинно, Могутній, Всевідець.

Тоді нехай підведе голову, сяде та скаже:

Я засвідчую, о мій Боже, те, що засвідчили Твої Обранці, і визнаю те, що визнали мешканці найпіднесенішого Раю й ті, хто зібрався навколо Твого могутнього Престолу. Царства землі та небес – Твої, о Господи світів!

#13692
- Bahá'u'lláh

 

Я засвідчую, о мій Боже, що Ти створив мене, щоб пізнати Тебе й поклонятися Тобі. Я свідчу в цю хвилину про своє безсилля і Твою могутність, про свою вбогість і Твоє багатство.

Немає іншого Бога, крім Тебе, – Допомоги в небезпеці, Самосущого.

#13263
- Bahá'u'lláh

 

Середня обов’язкова молитва

Має промовлятися щоденно: вранці, опівдні та ввечері.

Хто хоче помолитися, нехай умиє руки, а поки миє, нехай промовляє:

Зміцни мою руку, о мій Боже, аби тримала вона Твою Книгу з такою непохитністю, щоб воїнства світу не мали влади над нею. Тож убережи її від того, аби вона не торкалася того, що їй не належить. Ти, воістину, Всемогутній, Можновладний.

А вмиваючи обличчя, нехай скаже:

Я обернув обличчя своє до Тебе, о мій Господи! Осяй його світлом лику Твого. Захисти його від обернення до будь-кого, крім Тебе.

Тоді нехай стане та, обернувшись у бік Кібли (Місце Обожнення, тобто Бахджі, Акка), скаже:

Бог свідчить, що немає іншого Бога, крім Нього. Йому належать царства Одкровення та творіння. Він, істинно, явив Того, Хто є Вранішньою Зорею Одкровення, Хто говорив на горі Синай, через Кого осяявся Найвищий Обрій, а Дерево Лот, за яке немає проходу, заговорило й через Кого всім, хто на небесах і на землі, проголошено поклик: «Ось прийшов Той, Хто володіє всім. Земля і небеса, слава і влада належать Богу, Господу всіх людей і Володарю Престолу вишнього та землі до́лішньої!»

Потім нехай вклониться, спираючись долонями на коліна, і скаже:

Піднесений Ти вище від моєї хвали та хвали всіх, хто поруч зі мною, вище від мого опису й опису всіх, хто на небесах, і всіх, хто на землі!

Після цього, стоячи з піднятими до обличчя долонями, нехай скаже:

Не розчаруй, о мій Боже, того, хто в благанні вхопився пальцями за край Твого милосердя та Твоєї благодаті, о Ти, Хто – з тих, що виявляють милосердя, – Наймилосердніший!

Тепер нехай сяде та скаже:

Я свідчу про Твою єдність і Твою єдиність, і що Ти є Бог, і що немає іншого Бога, опріч Тебе. Ти, воістину, явив Свою Справу, виконав Свій Завіт і широко відчинив двері Своєї благодаті для всіх, хто мешкає на небесах і на землі. Благословення і мир, вітання і слава спочивають на Твоїх любих, кого зміни й випадковості світу не утримали від обернення до Тебе та хто віддав усе своє, сподіваючись отримати те, що є Твоїм. Ти, істинно, Той, Хто незмінно прощає, Всещедрий.

(Якщо хтось вирішить замість довгого вірша промовити такі слова: «Бог засвідчує, що немає іншого Бога, крім Нього, – Допомоги в Небезпеці, Самосущого» – цього буде достатньо. Так само достатньо буде, якщо в положенні сидячи він вирішить промовити такі слова: «Я свідчу про Твою єдність і Твою єдиність, і що Ти є Бог, і що немає іншого Бога, опріч Тебе».)

#13698
- Bahá'u'lláh

 

General

Близькість до Бога

Воістину, я – Твій слуга, о мій Боже, убогий Твій, і Твій прохач, і нещасне створіння Твоє. Я прийшов до Твоєї брами в пошуках Твого прихистку. Ніде не знайшов я вдоволення, крім як у любові до Тебе, ані втіхи, крім як у згадуванні Тебе, ані наснаги, крім як у покорі Тобі, ані радості, крім як у близькості до Тебе, ані спокою, крім як у возз’єднанні з Тобою, незважаючи на те, що я усвідомлюю: усі створіння відмежовані від Твого піднесеного Єства та все творіння позбавлене доступу до Твоєї найглибшої Сутності. Щоразу, коли я намагаюся наблизитись до Тебе, я не бачу в собі нічого, крім знаків Твоєї милості, і не зрю нічого у своєму єстві, крім виявів Твоєї ніжної турботи. Як може той, хто є лише Твоїм створінням, шукати возз’єднання з Тобою та досягти Твоєї присутності, коли ніщо зі створеного повік не зможе приєднатися до Тебе й ніхто не спроможний осягнути Тебе? Як може смиренний слуга визнати Тебе й піднести Тобі хвалу, незважаючи на те, що Ти визначив для нього прояви Твого панування та пречудові свідчення Твоєї верховної влади? Тож кожне створіння засвідчує, що не допущене до святилища Твоєї присутності через обмеження, накладені на його внутрішню сутність. Однак, беззаперечно, вплив Твоєї привабності був одвічно властивий сутностям Твоїх витворів, хоча те, що годиться освяченому двору Твого провидіння, піднесене вище меж досяжності всього творіння. Це свідчить, о мій Боже, про моє повне безсилля уславити Тебе та виявляє мою цілковиту неспроможність висловити Тобі вдячність, навіть більше – досягти визнання Твоєї божественної єдності чи спромогтися сягнути явних знаків хвали Тобі, Твоєї святості й Твоєї слави. Ні, присягаюся Твоїм могуттям, я не жадаю нічого, крім Тебе Самого, і не шукаю нікого, опріч Тебе.

#14197
- The Báb

 

О мій Боже! Немає нікого, крім Тебе, аби вгамувати біль моєї душі, і Ти – моє найвище прагнення, о мій Боже. Моє серце не поєднане ні з ким, крім Тебе й тих, кого любиш Ти. Я урочисто проголошую, що і моє життя, і моя смерть – заради Тебе. Воістину, Ти – незрівнянний та не маєш нікого за товариша.

О мій Господи! Я благаю Тебе простити мене за те, що я закрився від Тебе. Твоєю славою та величчю присягаюся, не зміг я гідно визнати Тебе та вшанувати Тебе, тоді як Ти сповістив мене про Самого Себе й покликав мене згадувати Тебе, як це годиться Твоєму положенню. Нестерпний біль спіткав би мене, о мій Господи, якби поставився Ти до мене з огляду на мої проступки та про́гріхи. Не знаю я жодного помічника, крім Тебе. Не маю я жодного прихистку, до якого міг би полинути по порятунок, опріч Тебе. Жодне з Твоїх створінь не наважиться клопотати перед Тобою Самим без Твого дозволу. Я міцно тримаюся Твоєї любові край двору Твого та, згідно з Твоїм велінням, ревно молюся Тобі, як це годиться славі Твоїй. Я благаю Тебе почути мій заклик, як Ти й обіцяв мені. Воістину, Ти – Бог; немає Бога, крім Тебе. Самостійно та без сторонньої допомоги, Ти є незалежним від усіх створінь. Ні відданість тих, хто любить Тебе, не може принести користі Тобі, ані злодіяння невірних не можуть зашкодити Тобі. Воістину, Ти – мій Бог, Той, Хто ніколи не зрадить Своєї обітниці.

О мій Боже! Я покірно молю Тебе свідченнями Твоєї прихильності: дозволь мені наблизитись до піднесених висот Твоєї святої присутності й захисти мене, щоб не схилився я до підступних натяків на будь-що інше, крім Тебе. Спрямуй кроки мої, о мій Боже, до прийнятного й любого Тобі. Закрий мене – могуттям Своїм – від шаленства Твоєї люті та кари й утримай мене від вступу до осель, небажаних для Тебе.

#14198
- The Báb

 

Він – Співчутливий, Всещедрий! О Боже, мій Боже! Ти бачиш мене, Ти знаєш мене; Ти – мій Прихисток і моє Пристановище. Нікого я не шукаю та не шукатиму, крім Тебе; жодним шляхом не йду та не йтиму, крім як шляхом Твоєї любові. Похмурої ночі відчаю моє око повертається – в очікуванні та сповнене надії – у бік світанку Твоєї безмежної прихильності, і в час ранкової зорі моя засмучена душа відроджується й отримує силу в згадуванні Твоєї краси та досконалості. Той, кому допомагає милість Твоєї благодаті – най би він був лише краплиною – стане безмежним океаном, і найдрібніший атом, якому допомагає вияв Твоєї ніжної турботи, сяятиме, наче яскрава зірка.

Укрий Твоїм захистом, о Ти, Духу чистоти, Ти, Хто є Всещедрий Хлібодар, цього зачарованого й охопленого полум’ям слугу Твого. Допоможи йому – у цьому світі буття – залишатися непохитним і твердим у Твоїй любові та дозволь, щоб цей птах зі зламаним крилом досяг укриття й прихистку у Твоєму божественному гнізді на небесному дереві.

#13298
- `Abdu'l-Bahá

 

Вечір

О мій Боже, мій Господарю, Ціле мого жадання! Ось Твій слуга, що прагне спочивати в прихистку Твоєї милості та прихилити голову під пологом Твоєї благодаті, благаючи про Твою опіку та Твій захист.

Я молю Тебе, о мій Господи, – Твоїм невсипущим оком – уберегти мої очі від споглядання будь-кого, крім Тебе. Тож зміцни їхній зір, щоб вони могли розрізнити Твої знаки та споглядати Обрій Твого Одкровення. Ти – Той, перед одкровеннями Чиєї всемогутності затремтіла сама сутність могуття.

Немає іншого Бога, опріч Тебе, Всемогутнього, Підкорювача всього, Безумовного.

#13315
- Bahá'u'lláh

 

Як я можу наважитись поринути в сон, о Боже, мій Боже, коли недремними є очі тих, хто прагне до Тебе, – через їхню розлуку з Тобою, і як я можу прилягти спочивати, коли душі закоханих у Тебе вкрай змучені, бо віддалені від Твоєї присутності?

Я вклав, о мій Боже, свій дух і своє єство цілком у правицю Твого могуття й Твого захисту, і я кладу голову свою на подушку владою Твоєю й підводжу її згідно з Твоєю волею та Твоєю щедрою ласкою. Ти, істинно, Охоронитель, Покровитель, Всемогутній, Можновладний.

Присягаюся Твоїм могуттям! Я не прошу нічого, коли сплю або не сплю, крім того, що бажаєш Ти. Я – Твій слуга, і я у Твоїх руках. Милостиво допоможи ж мені чинити те, що проллє пахощі Твоєї ніжної прихильності. Саме це, істинно, – моя надія й надія тих, хто насолоджується близькістю до Тебе. Хвала Тобі, о Господи світів!

#13763
- Bahá'u'lláh

 

Випробування та труднощі

Чи є інший, Хто усуває труднощі, крім Бога? Скажи: Хай славиться Бог! Він є Бог! Усі — слуги Його, і всі твердо тримаються Його веління!

#13266
- The Báb

 

О Господи! Ти – Той, Хто усуває будь-яке страждання та розвіює всі скорботи. Ти – Той, Хто змушує відступити будь-яке нещастя та звільняє кожного поневоленого, Спаситель кожної душі. О Господи! Даруй порятунок милістю Твоєю та прилучи мене до тих із слуг Твоїх, що отримали спасіння.

#13688
- The Báb

 

Допомога та підтримка

О Ти, Чиє лице – предмет мого поклоніння, Чия краса – мій храм, Чия обитель – моя мета, Чия хвала – моя надія, Чиє провидіння – мій супутник, Чия любов – причина мого існування, згадування Кого – моя втіха, Чия близькість – моє жадання, Чия присутність – моя найпалкіша мрія та найпіднесеніше прагнення, я благаю Тебе не утримувати від мене того, що Ти призначив для обраних серед слуг Твоїх. Тож наділи мене благом цього світу та світу наступного.

Ти, істинно, Цар над усіма людьми. Немає Бога, крім Тебе, Того, Хто незмінно прощає, Найвеликодушнішого.

#13264
- Bahá'u'lláh

 

Мій Боже, мій Обожнюваний, мій Царю, моє Жадання! Якою мовою я можу висловити свою вдячність Тобі? Я був недбалим – Ти пробудив мене. Я відвернувся від Тебе – Ти милостиво допоміг мені обернутися до Тебе. Я був неначе мертвий – Ти надав мені сил водою життя. Я був висохлим – Ти оживив мене небесним потоком Твоїх слів, що пролилися з-під Пера Всемилосердного.

О Божественне Провидіння! Усе буття породжене Твоєю благодаттю, не позбавляй його вод Твоєї щедрості та не утримуй його від океану Твого милосердя. Я благаю Тебе допомагати мені та підтримувати мене повсякчас і за будь-яких обставин і жадаю Твоєї прадавньої ласки з небес Твоєї милості. Ти, істинно, Господь щедрості та Вседержитель царства вічності.

#13962
- Bahá'u'lláh

 

Нехай звеличене буде Ім’я Твоє, о Господи наш Боже! Ти, істинно, Той, Хто відає про все невидиме. Признач для нас те благо, яке Твоє всеохопне знання може відміряти. Ти – повновладний Господь, Всемогутній, Найкоханіший.

Уся хвала нехай Тобі буде, о Господи! Ми проситимем Твоєї милості у визначений День і цілковито покладатимемось на Тебе – Того, Хто є нашим Господом. Слався ж Ти, о Боже! Обдаруй нас тим, що добре та належне, аби ми могли звільнитися від усього, крім Тебе. Воістину, Ти – Господь усіх світів.

О Боже! Винагороди тих, хто стійко тримається в дні Твої, укріпи їхні серця, щоб могли вони неухильно йти шляхом Істини. Наділи їх, о Господи, такими чудовими дарами, які дали б їм змогу отримати доступ до Твого блаженного Раю. Піднесений Ти, О Господи Боже! Дозволь Твоїм небесним благословенням зійти на ті домівки, мешканці яких увірували в Тебе. Воістину, неперевершений Ти в низпосиланні божественних благословень. Направ, о Боже, такі воїнства, що принесуть перемогу Твоїм вірним слугам. Ти дійсно надаєш форми всьому сущому силою Твого веління, як любо Тобі. Ти, істинно, Вседержитель, Творець, Всемудрий.

Скажи: Бог дійсно Сотворитель усього. Він щедро надає підтримку тим, кому Він забажає. Він – Творець, Початок усього сущого, Творитель, Він – Всемогутній, Сотворитель, Всемудрий. Він – Той, Кому належать неперевершені титули по всіх небесах і землі та по всьому, що розкинулося між ними. Усі тримаються Його веління, і всі мешканці землі та небес підносять Йому хвалу, і до Нього всі повернуться.

#13312
- The Báb

 

О мій Боже, мій Господи й мій Володарю! Я зрікся моєї рідні та прагну завдяки Тобі стати незалежним від усіх, хто мешкає на землі, і завжди готовий прийняти те, що гідне похвали у Твоєму баченні. Наділи мене таким благом, що зробить мене незалежним від усього, крім Тебе, та обдаруй мене щедрою часткою Твоїх безмежних милостей. Воістину, Ти – Господь невичерпної благодаті.

#13963
- The Báb

 

О Ти, ласкавий Господи! Ми слуги Твого Порогу, що знайшли укриття край Твоїх святих Дверей. Ми не шукаємо ніякого іншого притулку, крім цього могутнього стовпа, ні від чого не очікуємо прихистку, крім Твоєї охорони. Захисти ж нас, благослови нас, підтримай нас, зроби нас такими, щоб ми любили тільки Твою прихильність, промовляли лише хвалу Тобі; щоб ми йшли тільки шляхом істини; аби ми так збагатилися, щоб не потребувати нічого, крім Тебе, і отримували дари з моря Твого благодіяння; щоб ми завжди прагнули звеличувати Твою Справу та поширювати по всіх усюдах Твої солодкі пахощі; щоб ми забули про себе й були захоплені лише Тобою; щоб ми зреклися всього іншого й були поглинуті тільки Тобою.

О Ти, Хлібодаре, о Ти, Той, Хто прощає! Даруй нам Твою ласку й ніжну турботу, Твої дари та Твої щедроти й підтримай нас, щоб досягти нам мети. Ти-бо Владний, Удатний, Той, Хто відає, Провидець. Воістину, Ти – Великодушний, воістину, Ти – Всемилосердний, воістину, Ти – Той, Хто незмінно прощає, Той, Кому належить каяття, Той, Хто пробачає навіть найтяжчі гріхи.

#13265
- `Abdu'l-Bahá

 

Не прибирай, о Господи, святкового столу, що був накритий в Ім’я Твоє, і не гаси полум’я, що горить, запалене Твоїм незгасимим вогнем. Не утримуй від плину ту Твою животворну воду, що шепоче мелодію Твоєї слави та Твого згадування, і не позбавляй слуг Твоїх запаху Твоїх солодких пахощів, що линуть від аромату Твоєї любові.

Господи! Перетвори прикрі турботи на полегкість, їхні негоди – на розраду, їхній смуток – на блаженну радість, о Ти, Хто міцно тримає у Своїй руці повід усього людства!

Ти, воістину, Один, Єдиний, Могутній, Всевідець, Всемудрий.

#13313
- `Abdu'l-Bahá

 

Господи! Нещасні ми – обдаруй нас Твоєю ласкою, бідні – наділи нас часткою від океану Твого багатства, нужденні – задовольни нас, принижені – дай нам Твою славу. Птахи, що в повітрі, і тварини, що в луках, одержують їжу від Тебе, а всі істоти живляться від Твоєї опіки та ніжної турботи.

Не позбавляй цього слабкого Твоєї чудесної милості та Твоїм могуттям вдостой цю безпомічну душу Твоєї щедрості.

Дай нам хліб наш щоденний та обдаруй нас примноженням необхідного для життя, щоб ми могли не залежати ні від кого, крім Тебе, іти Твоїми шляхами та проголошувати Твої таємниці. Ти – Всемогутній, і Сповнений любові, і Хлібодар для всього людства.

#13964
- `Abdu'l-Bahá

 

О Божественне Провиді́ння! Пробуди мене та зроби мене свідомим. Сподоби мене бути зреченим усього, крім Тебе, і полони мене любов’ю до Твоєї краси. Овій мене подувом Духа Святого та дозволь мені почути поклик Царства Абха́. Даруй мені небесну силу та запали світоч духа в найпотаємнішій світлиці мого серця. Позбав мене всіх уз і звільни мене від усякої прихильності, аби не жадав я нічого, крім Твого благовоління, не шукав нічого, опріч Лику Твого, і не ступав ніякою іншою стезею, крім Твоєї стезі. Дозволь, аби міг я зробити нерозважливих свідомими та пробудити тих, хто спить; аби міг я піднести воду життя тим, хто потерпає від спраги, і принести божественне зцілення тим, хто хворий та недужий.

Хоча смиренний, покірний та вбогий я, але ж Ти – моя гавань і прихисток мій, той, хто підтримує мене, і помічник мій. Низпошли Свою допомогу так, аби всі були вражені. О Боже! Ти воістину Всемогутній, Можновладний, Дарувальник, Обдаровувач, Всевидющий.

Абдул-Баха́

О Господи! Даруй мені міру Своєї милості та лагідної прихильності, Своєї турботи й захисту, Свого заступництва та щедрості, аби кінець днів моїх був видатнішим за їхній початок і завершення мого життя відкрило портали Твоїх незліченних благословень. Нехай щомиті сходить на мене Твоя лагідна прихильність і щедрість, і нехай удостоїться Твого прощення й милосердя кожен подих, поки – під захисним покривом Твого здійнятого Стяга – я нарешті не знайду притулок у Царстві Прехвального. Ти – Обдаровувач і Вічно Сповнений Любові, і Ти, воістину, Господь милості та щедрості.

#14199
- `Abdu'l-Bahá

 

Духовне зростання

Створи мені чисте серце, о мій Божe, і совість спокійну мені відроди, о Надіє моя! Духом сили укріпи мене в Справі Твоїй, о Найкоханіший Мій; світлом слави Твоєї вкажи мені стезю Твою, о Ти, Ціле прагнення мого! Силою незрівнянного могуття Твого піднеси мене до небес святості Твоєї, о Витоку мого існування; вітерцем вічності Твоєї звесели мене, о Ти, Хто є мій Бог! Нехай віковічні наспіви Твої овіють мене спокоєм, о мій Супутнику; нехай скарби Твого прадавнього самовладання визволять мене від усього, крім Тебе, о мій Володарю, і нехай звістка про одкровення Твоєї нетлінної Сутності принесе мені радість, о Ти, Хто є найявнішим із явних і найпотаємнішим із потаємних!

#13283
- Bahá'u'lláh

 

О мій Боже! Зроби Твою красу моєю поживою, Твою присутність — моїм питвом, Твою відраду — моєю надією, хвалу Тобі — моїм діянням, згадування Тебе — моїм супутником, міць Твоєї верховної влади — моїм спасінням, Твою обитель — моєю домівкою, мою оселю — місцем, яке Ти звільнив від обмежень, накладених на тих, хто, немов завісою, відгороджений від Тебе.

Воістину, Ти — Всемогутній, Всеславний, Можновладний.

#13284
- Bahá'u'lláh

 

О мій Боже, Боже щедрості та милосердя! Ти – Цар, Чиїм владним словом творіння вповні було покликане до буття, і Ти – той Всещедрий Бог, учи́ни Чиїх слуг ніколи не перешкоджали Йому являти Свою милість ані робили марними вияви Його щедрості.

Дозволь цьому слузі, молю Тебе, досягти того, що є запорукою його спасіння в кожному світі з Твоїх світів. Ти, воістину, Всемогутній, Можновладний, Всевідець, Всемудрий.

#13310
- Bahá'u'lláh

 

Я благаю Тебе, о мій Боже, – усією незрівнянною славою Твого Імені – убрати любих Тобі в шати справедливості й осяяти їхні сутності світлом надійності. Ти – Той Єдиний, Хто має владу чинити, як Він забажає, і Хто тримає у Своїй руці повід усього сущого – видимого й невидимого.

#13311
- Bahá'u'lláh

 

Із запашних потоків Твоєї вічності дай мені втамувати спрагу, о мій Боже, і дай мені змогу скуштувати плодів дерева Твого єства, о Надіє моя! З кришталевих джерел Твоєї любові дай мені вдосталь напитися, о Славо моя, і дозволь мені перебувати під пологом Твого вічного промислу, о Світочу мій! Лу́ками Твоєї близькості, у Твоїй присутності, дай мені можливість мандрувати, о мій Коханий, і по правиці трону Твоєї милості посади мене, о моє Жадання! Дай подуву із запашних вітерців Твоєї радості овіяти мене, о мій Обожнюваний! Сподоби мене прислухатися до наспівів голубки Твоєї єдиності, о Сяйний, і духом Твоєї сили та Твого могуття оживи мене, о мій Хлібодаре! У дусі Твоєї любові збережи мене непохитним, о мій Помічнику в скруті, і на стезі Твоєї прихильності зроби мої кроки твердими, о мій Сотворителю! У саду Твого безсмертя, перед ликом Твоїм, дозволь мені перебувати повік, о Ти, Хто є милосердним до мене, і на трон Твоєї слави посади мене, о Ти, Хто є моїм Володарем! До небес Твоєї ніжної турботи піднеси мене, о Ти, Хто мене воскрешає, і до Денного Світила Твого проводу приведи мене, о Ти, Хто привертає мене до Себе! Перед одкровеннями Твого невидимого духа поклич мене постати, о Ти, Хто є моїм Початком і моїм Найвищим Прагненням, і до квінтесенції пахощів Твоєї краси, яку явиш Ти, сподоби мене повернутися, о Ти, Хто є Богом моїм!

Можний Ти чинити те, що любо Тобі. Ти, воістину, Найпіднесеніший, Всеславний, Найвищий від усіх.

#13969
- Bahá'u'lláh

 

О Боже, мій Боже! Твій поклик привабив мене, і звук Твого Пера Слави пробудив мене. Потік святих слів Твоїх зачарував мене, і вино натхнення Твого заворожило мене. Ти бачиш, о Господи, мене, який зречений усього сущого, крім Тебе, міцно тримається за поворозку щедрості Твоєї та жадає чудес милості Твоєї. Я прошу Тебе – вічними хвилями сповненої любові ласки Твоєї та сяйними вогнями ніжної турботи й прихильності Твоєї: наділи мене тим, що наблизить мене до Тебе та збагатить мене в багатстві Твоєму. Мій язик, моє перо, усе моє єство свідчать про силу Твою, могуття Твоє, милість Твою та щедрість Твою, про те, що Ти є Бог і немає жодного іншого Бога, крім Тебе, Владного, Могутнього.

Я свідчу в цю мить, о мій Боже, про безпорадність свою і Твою верховну владу, немічність свою і Твою силу. Я не знаю, що йде мені на користь, а що шкодить мені. Ти, воістину, Всевідець, Всемудрий. Визнач для мене, о Господи, мій Боже і мій Володарю, те, що змусить мене почуватися вдоволеним вічним велінням Твоїм і сприятиме благоденству моєму в кожному зі світів Твоїх. Ти, істинно, Милостивий, Щедрий.

Господи! Не відвертай мене від океану багатства Твого й небес милості Твоєї та признач для мене благо цього світу та світу прийдешнього. Воістину, Ти – Господь престолу милості, зведеного в недосяжній височині. Немає жодного іншого Бога, крім Тебе, Єдиного, Всевідця, Всемудрого.

#14357
- Bahá'u'lláh

 

Він є Бог, Який чує молитви та відповідає на них!

Присягаюся Твоєю славою, о Коханий, Ти – Той, Хто дає світло світові! Пломені роз’єднання охопили мене, і моя непокора розплавила серце в грудях моїх. Я прошу Тебе – Найвеличнішим Іменем Твоїм, о Ти, Жадання світу та Палко Коханий роду людського: дозволь, аби вітерець натхнення Твого підтримав душу мою, аби дивовижний голос Твій досяг вух моїх, аби очі мої могли узріти знамення Твої та світло Твоє, як явлено в проявах імен Твоїх та якостей Твоїх, о Ти, у Чиїй руці все суще!

Ти бачиш, о Господи мій Боже, сльози любих Тобі, пролиті через роз’єднання з Тобою, і страхи відданих Тобі в їхній віддаленості від Святого Двору Твого. Присягаюся владою Твоєю, що править усім сущим – видимим і невидимим! Належить тим, хто любить Тебе, пролити криваві сльози через те, що випало на долю вірних від рук нечестивих і гнобителів на землі. Ти зриш, о мій Боже, як безбожники оточили міста Твої та сфери Твої! Я прошу Тебе – Посланцями Твоїми й обраними Твоїми і Тим, завдяки Кому знамено божественної єдності Твоєї було встановлено поміж слуг Твоїх: захистити їх щедрістю Своєю. Ти, воістину, Милостивий, Всещедрий.

І знову прошу я Тебе – свіжими зливами милості Твоєї та високими хвилями океану прихильності Твоєї: визнач для святих Своїх те, що принесе розраду очам їхнім і втішить серця їхні. Господи! Ти бачиш того, хто стоїть на колінах, сповнений палкого бажання повстати й служити Тобі, мерця, що благає про вічне життя від океану прихильності Твоєї та жадає злетіти до небес багатства Твого, подорожнього, який прагне знайти свою домівку слави під пологом милості Твоєї, шукача, що поспішає – милосердям Твоїм – до Твоїх дверей щедрості, грішника, який обернувся до океану прощення та помилування.

Присягаюся верховною владою Твоєю, о Ти, Хто прославлений у серцях людей! Я обернувся до Тебе, відмовившись від волі своєї та бажань своїх, аби свята воля й ласка Твої правили мною та скеровували мене за тим, що перо вічного веління Твого визначило для мене. Цей слуга, о Господи, хоч і безпорадний, обертається до Світила Сили Твоєї, хоч і смиренний, поспішає до Вранішньої Зорі Слави, хоч і нужденний, жадає Океану Милості Твоєї. Я покірно молю Тебе –прихильністю Твоєю та щедрістю: не проганяй його.

Ти, воістину, Всемогутній, Той, Хто милує, Співчутливий.

#14358
- Bahá'u'lláh

 

Слався ж Ти, о Господи мій Боже! Я дякую Тобі, адже покликав Ти мене до буття в дні Твої та вдихнув у мене любов Свою та знання Своє. Я покірно молю Тебе – іменем Твоїм, яким добрі перлини мудрості Твоєї та рече́ння Твого були явлені зі скарбниць сердець тих зі слуг Твоїх, що наближені до Тебе, і через яке Денне Світило імені Твого – Співчутливий – пролило сяєво своє на всіх, хто на небесах Твоїх і на землі Твоїй: наділи мене – милістю Своєю та щедрістю – пречудовими й потаємними щедротами Своїми.

Ці дні – найперші дні життя мого, о мій Господи, які пов’язав Ти із власними днями Своїми. Нині ж, коли обдарував Ти мене такою величезною честю, не втримуй від мене того, що визначив Ти для обраних Своїх.

Я, о мій Боже, лише крихітна насінина, яку посадив Ти в ґрунт любові Своєї та яку сподобив прорости – рукою щедрості Своєї. Тож ця насінина жадає – у глибинній сутності своїй – вод милосердя Твого й животворного водограю милості Твоєї. Низпошли на неї з небес ніжної турботи Своєї те, що дасть їй змогу цвісти під покровом Твоїм і в межах двору Твого. Ти – Той, Хто поливає серця всіх, що визнали Тебе, з рясного потоку Свого та водограю живодайних вод Своїх.

Нехай славиться Бог, Господь світів!

#14359
- Bahá'u'lláh

 

Удостой мене, о мій Боже, повної міри любові Своєї й ніжної прихильності Своєї та привабливістю сліпучого світла Свого зачаруй серця наші, о Ти, Хто є Найвищим Доказом і Найуславленішим. Низпошли мені, на знак милості Своєї, живлющі вітерці Свої – удень і нічної пори, о Господи щедрості.

Жодного вчинку не здійснив я, о мій Боже, аби бути гідним узріти лик Твій, і напевно знаю, що навіть якби жив я стільки, скільки триває світ, не зміг би здійснити хоч якого вчинку, щоб заслужити на таку милість, так само, як положення слуги ніколи не буде достатнім, щоб увійти до святих меж Твоїх, якщо щедрість Твоя не досягне мене, і лагідне милосердя Твоє не наповнить мене, і ніжна турбота Твоя не огорне мене.

Уся хвала нехай Тобі буде, о Ти, опріч Кого немає іншого Бога! Милостиво дозволь мені піднятися до Тебе, сподобитися честі перебувати в близькості Твоїй та спілкуватися лише з Тобою. Немає Бога, крім Тебе.

Дійсно, якщо забажаєш Ти наділити благословенням слугу, зітреш Ти зі сфери серця його будь-які згадування чи схильність, крім згадування Тебе Самого. Якщо ж забажаєш Ти призначити лихо слузі за те, що незаконно вчинив він руками своїми перед ликом Твоїм, випробовуватимеш Ти його благами світу цього й наступного, аби захопився він ними та забув про згадування Тебе.

#14360
- The Báb

 

О Боже, мій Боже! Ось Твій сяйний слуга, Твій духовний бранець, що підступив до Тебе й наблизився до Твоєї присутності. Він звернув своє обличчя до Твого, визнаючи Твою єдиність, сповідуючи Твою єдиносущість, і він кинув заклик між народами в ім’я Твоє та провадив людей до швидкоплинних потоків Твого милосердя, о Ти, найвеликодушніший Господь! Усім, хто прохав, він дав напитися з чаші водійства, наповненої по вінця вином Твоєї безмірної благодаті.

О Господи, допомагай йому за всіх обставин, дай йому пізнати Твої добре пильновані таємниці, осип його Твоїми прихованими перлами. Перетвори його на те знамено, що на високих вежах майорітиме на вітрах Твоєї небесної допомоги, перетвори його на невичерпне джерело кришталево чистих вод.

О мій великодушний Господи! Запали серця промінням того світильника, що розливає своє сяйво навкруги, являючи дійсну природу всіх речей тим людям серед Твого народу, кого Ти обдарував своєю щедрою ласкою.

Воістину, Ти – Могутній, Владний, Захисник, Сильний, Добродійний! Воістину, Ти – Господь усіх милостей!

#13285
- `Abdu'l-Bahá

 

О Боже, мій Боже! Ось немічні слуги Твої, Твої віддані невільники й Твої служниці, що схилилися перед Твоїм піднесеним Словом, упокорилися перед Твоїм Порогом сяйва та засвідчили Твою єдиність, силою якої Сонце засяяло в полуденному блиску. Вони дослухалися до тих закликів, які кинув Ти зі Свого прихованого Царства, та із серцями, що тріпочуть від любові й захвату, відгукнулися на Твій заклик.

О Господи, ороси їх зливами Твого милосердя, окропи їх усіх водами Твоєї благодаті. Нехай вони зростають, мов прекрасні рослини, у небесному саду, і нехай цей сад — завдяки наповненим ущерть хмарам Твоїх дарів і глибоким озерам Твоєї рясної благодаті — вічно зеленіє та розквітає, дихає свіжістю, і блиском, і красою.

Воістину, Ти — Могутній, Піднесений, Владний, Той, Хто сам на небесах і на землі залишається незмінним. Немає іншого Бога, крім Тебе, Господа явлених знамень і знаків.

#13286
- `Abdu'l-Bahá

 

О Ти, Хлібодаре! Ти розвіяв над друзями із заходу солодкі пахощі Святого Духа, і світлом божественного водійства Ти освітив західне небо. Ти наблизив до Себе тих, що колись були так далеко; Ти перетворив чужинців на сповнених любові друзів; Ти пробудив тих, хто спав; Ти зробив недбалих свідомими.

О Ти, Хлібодаре! Допоможи цим шляхетним друзям здобути Твою ласку, навчи їх зичити добра всім – і друзям, і незнайомцям. Приведи їх у світ, що перебуває вічно; приділи їм частку від небесної благодаті; зроби їх справжніми бахаї, які дійсно від Бога; убережи їх від марнославства й укріпи їх твердо в істині. Зроби їх знаками та знаменнями Царства, яскравими зорями над обріями цього нижчого світу. Зроби їх розрадою та втіхою людства й тими, хто служить миру у світі. Звесели їх вином Твоїх настанов і дозволь їм усім прямувати шляхом Твоїх заповідей.

О Ти, Хлібодаре! Найзаповітніше бажання цього слуги Твого Порогу — бачити друзів зі сходу й заходу в тісних обіймах; бачити, як усі члени людського суспільства гуртуються в любові в одному величезному зібра́нні, неначе окремі краплі води, зі́брані в єдине могутнє море; узріти, як усі люди стали наче пташки в єдиному трояндовому саду, наче перлини в єдиному океані, наче листя на одному дереві, наче промені одного сонця.

Ти – Могутній, Владний, і Ти – Бог сили, Всеможний, Всевидющий.

#13287
- `Abdu'l-Bahá

 

О мій Боже! О мій Боже! Цей Твій слуга наблизився до Тебе, нестримно мандрує пустелею Твоєї любові, прямуючи шляхом служіння Тобі, уповаючи на Твої милості, сподіваючись на Твою щедрість, покладаючись на Твоє царство та сп’янілий від вина Твого дару. О мій Боже! Посиль жар його прагнення до Тебе, стійкість у його хвалі Тобі та палкість його любові до Тебе.

Воістину, Ти – Найвеликодушніший, Господь невичерпної благодаті. Немає Бога, крім Тебе, Того, Хто прощає, Милосердного.

#13690
- `Abdu'l-Bahá

 

О Боже, мій Боже! Ось слуги, приваблені ароматами Твоєї святості в дні Твої, запалені полум’ям, що горить на Твоєму святому дереві, слуги, які відгукнулися на Твій голос, уславляють Тебе, пробуджені Твоїм вітерцем, зрушені Твоїми солодкими пахощами, зрять Твої знамення, розуміють Твої вірші, дослухаються до Твоїх слів, вірять у Твоє Одкровення та впевнені у Твоїй ніжній турботі. Їхні очі, о Господи, прикипіли до Твого царства сяйної слави, а обличчя обернуті до Твого володіння, що на небесах; їхні серця пульсують любов’ю до Твоєї сліпучої та уславленої краси; їхні душі охоплені полум’ям любові до Тебе, о Господи цього світу та світу прийдешнього; їхні життя сповнені палкого прагнення до Тебе, а їхні сльози проливаються заради Тебе.

Укрий їх у твердині Твого захисту та безпеки, убережи їх Своєю пильною опікою, поглянь на них очима Твого провидіння та милосердя, перетвори їх на знамення Твоєї божественної єдності, які проявляються по всіх краях, на знамена Твого могуття, що тріпочуть над Твоїми обителями величі, на сяйні світочі, які палають єлеєм Твоєї мудрості у світильниках Твого проводу, на птахів саду Твого знання, що щебечуть на найвищих гілках у Твоєму раю-прихистку, і на левіафанів океану Твоєї щедрості, які завдяки Твоєму неперевершеному милосердю занурюються в бездонні глибини.

О Господи, мій Боже! Смиренні ці слуги Твої, піднеси їх до Свого царства небесного; немічні, укріпи їх Своєю безмежною силою; принижені, обдаруй їх Своєю славою у Твоїй найпіднесенішій обителі; убогі, збагати їх у величному володінні Твоєму. Тож признач їм усе благо, яке Ти передбачив у світах Своїх – видимих і невидимих, дай їм благоденствувати в цьому нижчому світі, звесели серця їхні Твоїм натхненням, о Господи всіх істот! Осяй їхні серця Твоїми радісними звістками, розлиті від Твого всеславного Положення, укріпи їхні кроки у Твоєму Найвеличнішому Завіті та зміцни їхні чресла у Твоєму непорушному Заповіті – щедрістю Своєю та обіцяною милістю, о Милостивий та Милосердний! Ти, воістину, Милостивий, Всещедрий.

#13970
- `Abdu'l-Bahá

 

О мій Боже! О мій Боже! Слава Тобі за те, що підтримав Ти мене у визнанні одності Твоєї, привабив мене до слова єдиності Твоєї, запалив мене вогнем любові Твоєї та зайняв мене згадуванням Тебе й служінням друзям Твоїм і служницям.

О Господи, допоможи мені бути лагідним і смиренним і зміцни мене в моєму зреченні всього сущого та втриманні за окра́й убрання слави Твоєї, аби серце моє сповнилося любов’ю Твоєю та не залишило місця любові до світу та прихильності до цінностей його.

О Боже! Звільни мене від усього іншого, крім Тебе, очисть мене від бруду гріхів і проступків та сподоби мене володіти серцем одухотвореним і совістю.

Воістину, Ти – милосердний і, воістину, Ти – Найвеликодушніший, Той, Чиєї допомоги шукають усі люди.

#14361
- `Abdu'l-Bahá

 

О мій Господи! О мій Господи! Ось світоч, запалений вогнем любові Твоєї, що палає полум’ям, яке загорілося на дереві милосердя Твого. О мій Господи! Посиль його горіння, жар і полум’я тим вогнем, який засвічено на Синаї Явлення Твого. Воістину, Ти – Підтверджувач, Той, Хто надає допомогу та підтримку, Владний, Великодушний, Сповнений любові.

#14362
- `Abdu'l-Bahá

 

За батьків

О Господи! У цьому Найвеличнішому Законоустрої приймаєш Ти клопотання дітей на користь їхніх батьків. Це один з особливих незліченних дарів цього Законоустрою. Тож, о Ти, добрий Господи, прийми прохання цього слуги Твого край порогу Твоєї єдиносущності та занур батька його в океан милосердя Свого, бо цей син повстав, аби служити Тобі, і повсякчас докладає зусиль на стезі любові Твоєї. Воістину, Ти – Дарувальник, Той, Хто прощає, Добрий!

Абдул-Баха́

#14204
- `Abdu'l-Bahá

 

О Божественне Провидіння! Занур батька й мати цього слуги Твого Порогу в океан Свого прощення та очисти й освяти їх від усіх гріхів і провин. Даруй їм Своє прощення й милосердя та наділи їх Своїм лагідним помилуванням. Ти, воістину, Той, Хто милує, Той, Хто незмінно прощає, Обдаровувач безмежною милістю.

О Ти, великодушний Господи! Хоч ми грішники, але ж покладаємо наші сподівання на Твою обітницю й Твоє запевнення. Хоч нас огортає темрява помилок, але ж ми повсякчас обертаємо свої обличчя до світання Твоїх щедрих милостей. Чини з нами так, як годиться Порогу Твоєму, і наділи нас тим, що гідне Двору Твого. Ти – Той, Хто вічно прощає, Той, Хто милує, Той, Хто не помічає жодних недоліків.

#14205
- `Abdu'l-Bahá

 

За дітей

О Боже! Виховуй цих дітей. Ці діти — рослини Твого саду, квіти Твого лугу, троянди Твого квітника. Нехай Твій дощ проллється на них; нехай Сонце Істини осяє їх Твоєю любов’ю. Нехай Твій вітерець освіжить їх, щоб вони навчалися, зростали, розвивались і постали в найвеличнішій красі.

Ти – Дарувальник. Ти – Співчутливий.

#13300
- `Abdu'l-Bahá

 

О мій Господи! О мій Господи!

Я дитя ніжного віку. Годуй мене з грудей Твого милосердя, виховуй мене в лоні Твоєї любові, навчай мене в школі Твого водійства, розвивай мене під захистом Твоєї щедрості. Визволи мене з темряви, зроби мене яскравим світлом, звільни мене від смутку, зроби мене квіткою трояндового саду; дозволь мені стати слугою Твого порогу й даруй мені характер і вдачу праведних; зроби мене джерелом щедрості для світу людського й увінчай моє чоло діадемою вічного життя.

Воістину, Ти – Владний, Могутній, Провидець, Той, Хто чує.

#13301
- `Abdu'l-Bahá

 

О Боже! Плекай це немовля в лоні Твоєї любові та дай йому молока з грудей Твого Провидіння. Зрощуй цей свіжий паросток у трояндовому саду Твоєї любові та допомагай йому рости зливами Твоєї щедрості. Зроби його дитям царства й веди його до Твоєї небесної сфери.

Ти могутній та добрий, Ти – Обдаровувач, Великодушний, Господь щедрості, яка перевершує все.

#13302
- `Abdu'l-Bahá

 

О Ти, добрий Господи! Ці чудові діти – витвір перстів Твого могуття та дивовижні знаки Твоєї величі. О Боже! Захисти цих дітей, милостиво допоможи їм здобути знання та дай їм змогу прислужитися світу людства. О Боже! Ці діти – перлини, нехай плекаються вони в мушлі Твоєї ніжної турботи.

Ти – Щедрий, Той, Хто любить усе.

#13314
- `Abdu'l-Bahá

 

За єдність

О мій Боже! О мій Боже! Об’єднай серця слуг Твоїх та відкрий їм Твою піднесену мету. Нехай вони виконують Твої заповіді та твердо тримаються Твого закону. Допоможи їм, о Боже, у їхніх зусиллях і наділи їх силою служити Тобі. О Боже! Не полишай їх на самих себе, а направляй їхні кроки світлом Твого знання та звеселяй їхні серця Твоєю любов’ю. Воістину, Ти – їхній Помічник та їхній Господь.

#13293
- Bahá'u'lláh

 

О мій Боже! О мій Боже! Воістину, я закликаю до Тебе й молю край Твого порога, благаючи Тебе, щоб усі Твої милості зійшли на ці душі. Признач їх для Твоєї прихильності та Твоєї істини.

О Господи! Поєднай та зв’яжи серця, об’єднай у злагоді всі душі та звесели їхній дух знаками Твоєї святості та єдності. О Господи! Зроби ці обличчя сяйними завдяки світлу Твоєї єдності. Зміцни чресла слуг Твоїх у служінні Твоєму царству.

О Господи, володарю безмежної благодаті! О Господи прощення й помилування! Пробач нам наші гріхи, прости наші недосконалості та сподоб нас, щоб ми обернулися до царства Твого милосердя, закликаючи до царства могуття й влади, смиренні край Твого храму та покірні перед славою Твоїх свідчень.

О Господи Боже! Зроби так, аби ми стали неначе хвилі на морі, неначе квіти в саду, об’єднані, у злагоді завдяки щедрим дарам Твоєї любові. О Господи! Наповни душі через свідчення Твоєї єдиності та перетвори все людство на зорі, що сяють з однієї висоти слави, на плоди, які зростають на Твоєму дереві життя.

Воістину, Ти – Всемогутній, Самосущий, Дарувальник, Той, Хто прощає, Той, Хто милує, Всевіду́щий, Єдиний Творець.

#13697
- `Abdu'l-Bahá

 

За людство

Мій Боже, Кому я поклоняюсь і перед Ким схиляюсь! Я свідчу про Твою єдність і Твою єдиність і підтверджую Твої дари – як у минулому, так і нині. Ти – Всещедрий, Той, щедроплинні зливи Чиєї благодаті пролилися однаково на піднесених і ницих і блиск Чиєї милості осяяв як слухняних, так і непокірних.

О Боже милосердя, перед Чиїми дверима схиляється сутність милосердя та навколо святилища Чиєї Справи обертається ніжна турбота – у всій глибині свого духу, ми молимо Тебе, благаючи Твоєї прадавньої милості та просячи Твоєї нинішньої ласки, щоб Ти змилостивився над усіма, хто є виявом світу буття, і не відмовив їм у виливах Твоєї благодаті у дні Твої.

Усі є лиш бідними й нужденними, а Ти, воістину, Той, Хто володіє всім, Підкорювач усього, Всевладний

#13303
- Bahá'u'lláh

 

О Ти, добрий Господи! Ти створив усе людство з тієї самої речовини. Ти визначив, щоб усі належали до тієї самої родини. У Твоїй Святій Присутності всі вони — Твої слуги, а все людство знайшло притулок у Твоїй Скинії; усі зібралися при Твоєму Столі Щедрості; усі осяяні світлом Твого Провидіння.

О Боже! Ти добрий до всіх, Ти забезпечив усіх, даєш прихисток усім, даруєш життя всьому. Усіх і кожного Ти наділив талантами та здібностями, і всі занурені в Океан Твоєї Милості.

О Ти, добрий Господи! Об’єднай усіх. Дозволь релігіям дійти згоди та зроби народи єдиним народом, щоб вони бачили себе єдиною родиною, а всю землю — спільною домівкою. Нехай усі вони живуть разом у цілковитій гармонії.

О Боже! Піднеси у височінь знамено єдності людства.

О Боже! Установи Найвеличніший Мир.

Скріпи серця, о Боже, нерозривними узами.

О Ти, добрий Отче, Боже! Звесели наші серця пахощами Твоєї любові. Осяй наші очі Світлом Твого Водійства. Потіш наші вуха музикою Твого Слова та прихисти нас у Твердині Твого Промислу.

Ти – Могутній та Владний, Ти – Той, Хто прощає, і Ти – Той Єдиний, Хто не зважає на недосконалості всього людства.

#13277
- `Abdu'l-Bahá

 

О Ти, співчутливий Господи, Ти, Хто великодушний та удатний! Ми – слуги Твої, захищені Твоїм провидінням. Окинь нас Твоїм поглядом прихильності. Дай світло нашим очам, здатність чути – нашим вухам і розуміння та любов – нашим серцям. Сповни наші душі втіхою та щастям через Твої радісні звістки. О Господи! Укажи нам стезю до Твого царства та поверни нас усіх до життя подувами Святого Духа. Наділи нас життям вічним і даруй нам нескінченну шану. Зроби рід людський єдиним та осяй світ людства. Дай нам усім змогу триматися Твого шляху, жадати Твоєї доброї волі та прагнути таємниць Твого царства. О Боже! Об’єднай нас та зв’яжи наші серця Твоїми нерозривними узами. Воістину, Ти – Дарувальник, Ти – Добрий і Ти – Всемогутній.

#13306
- `Abdu'l-Bahá

 

О Ти, добрий Господи! О Ти, Хто є великодушним і милосердним! Ми – слуги Твого порогу, що зібралися під захисним покривом Твоєї божественної єдності. Сонце Твого милосердя осяває нас, і хмари Твоєї щедрості проливаються на нас дощем. Твої дари охоплюють усіх, Твоє сповнене любові провидіння підтримує всіх, і погляди Твоєї прихильності спрямовані на всіх. О Господи! Наділи нас Своїми незліченними дарами й дозволь засяяти світлу Твого проводу. Просвіти очі, звесели серця нескінченною радістю. Дай новий дух усім людям і наділи їх життям вічним. Відчини браму справжнього розуміння та дозволь світлу віри засяяти променисто. Збери всіх людей під покривом Твоєї щедрості та сподоби їх об’єднатися в гармонії, аби могли вони стати неначе промені одного сонця, хвилі одного моря та плоди одного дерева. Хай п’ють вони з одного водограю. Хай освіжає їх той самий вітерець. Хай отримують вони осяяння з того самого джерела світла. Ти – Дарувальник, Милосердний, Всемогутній.

#14008
- `Abdu'l-Bahá

 

О Боже, о Ти, Хто опромінив блиском сяйні сутності людей, проливши на них ясне світло знання та проводу, і обрав їх з-поміж усіх створінь для цієї надзвичайної милості, і сподобив їх осягнути всі створіння, зрозуміти їхню найглибшу суть і розкрити їхні таємниці, виводячи їх із темряви у видимий світ! «Він, воістину, виявляє Свою особливу милість тим, кому Він волітиме».

О Господи, допоможи любим Тобі здобути знання, опанувати науки й мистецтва та розкрити таємниці, що зберігаються як скарб у найглибшій сутності всіх створених істот. Дай їм почути приховані істини, записані та закарбовані в серці всього, що існує. Зроби їх знаменнями проводу серед усіх створінь і проникливими променями розуму, що проливають своє світло в цьому житті – «першому житті». Зроби їх тими, хто веде до Тебе, скеровує на Твою стезю, посланцями, які спонукають людей рухатись до Твого Царства.

Ти, воістину, Владний, Захисник, Стосилий, Оборонець, Могутній, Найвеликодушніший.

#14009
- `Abdu'l-Bahá

 

За небіжчиків

О Ти, Хлібодаре, о Ти – Той, Хто прощає! Шляхетна душа піднеслась до Царства реальності й поспішила з цього смертного світу пороху до сфери вічної слави. Звелич положення цього новоприбулого гостя та вбери цього давнього слугу в нові та небачені шати.

О Ти, Незрівнянний Господи! Обдаруй Своїм прощенням і ніжною турботою так, щоб ця душа могла ввійти до обителей Твоїх таїнств і стати близьким товаришем у зібранні пишноти. Ти – Дарувальник, Обдаровувач, Вічно Сповнений Любові. Ти – Той, Хто прощає, Ласкавий, Можновладний.

#14202
- `Abdu'l-Bahá

 

Він є Бог!

О Ти, великодушний Господи! Ці слуги були шляхетними душами, і ці променисті серця стали сяйними та блискучими завдяки світлу Твого проводу. Вони випили повний келих вина любові до Тебе й дослу́хались до вічних таємниць у мелодіях Твого знання. Вони пов’язали серця свої з Тобою, вирвалися з тенет відчуженості й ухопилися за Твою єдність. Зроби ці дорогоцінні душі товаришами мешканців Небес і допусти їх у коло обранців Своїх. Долучи їх до Своїх таємниць у сферах царства вишнього та занур їх у море світла. Ти – Обдаровувач, Світний та Добрий.

#14203
- `Abdu'l-Bahá

 

За родини

Слава Тобі, о Господи мій Боже! Я благаю Тебе простити мене й тих, хто підтримує Віру Твою. Воістину, Ти – верховний Господь, Той, Хто прощає, Найвеликодушніший. О мій Боже! Дай змогу тим зі слуг Своїх, що позбавлені знання, бути допущеними до Справи Твоєї, бо щойно дізнаю́ться вони про Тебе, свідчать про істину Судного Дня та не піддають сумнівам вияви благодаті Твоєї. Низпошли їм знамення милості Своєї та наділи їх, де б вони не мешкали, щедрою часткою того, що Ти визначив для благочестивих з-поміж слуг Своїх. Ти істинно Верховний Правитель, Всещедрий, Найприхильніший.

О мій Боже! Нехай виливи Твоїх щедрот і благословень низходять на домівки, чиї мешканці прийняли Віру Твою, як знак милості Твоєї та свідчення ніжної турботи від присутності Твоєї. Воістину неперевершений Ти в даруванні прощення. Якщо ж утримана буде благодать Твоя від когось, то як він буде зарахований до послідовників Віри в День Твій?

Благослови мене, о мій Боже, і тих, хто повірить у знамення Твої у призначений День, і тих, хто плекає любов мою в серцях своїх – любов, яку вселив у них Ти. Воістину, Ти – Господь праведності, Най піднесені ший.

#14207
- The Báb

 

За чоловіків

О Боже, мій Боже! Ця служниця Твоя закликає до Тебе, покладаючись на Тебе, звертаючи до Тебе своє обличчя, благаючи Тебе осипати її Твоїми небесними щедротами, відкрити їй Твої духовні таємниці й осяяти її вогнями Твоєї Божественності:

О мій Господи! Дай очам мого чоловіка прозріти. Потіш його серце світлом знання про Тебе, приверни розум його до Твоєї осяйної краси, порадуй дух його, явивши йому Твої явлені пишноти.

О мій Господи! Прибери завісу з-перед його очей. Ороси його Твоїми рясними щедротами, оп’яни його вином любові до Тебе, зроби його одним із Твоїх ангелів, що хоч і ступають ногами по землі, але душі їхні ширяють високо в небесах. Сподоби його стати яскравим світочем, який випромінює світло Твоєї мудрості посеред народу Твого.

Воістину, Ти – Дорогоцінний, Вічний Обдаровувач, Щедра Рука.

#13271
- `Abdu'l-Bahá

 

Загальні молитви за навчання Віри

О мій Боже, допоможи слузі Твоєму проголошувати Слово, спростовувати марне та хибне, утверджувати істину, поширювати по всіх усюдах священні вірші, являти велич і робити так, щоб у серцях праведників зійшла вранішня зоря.

Ти, воістину, Великодушний, Той, Хто прощає.

#13289
- `Abdu'l-Bahá

 

О Боже, мій Боже! Посприяй Своїм вірним слугам, щоб вони здобули ласкаві й ніжні серця. Допоможи їм ширити між усіма народами землі те світло водійства, що лине від Сонму вишнього. Воістину, Ти – Сильний, Владний, Могутній, Підкорювач усього, Вічний дарувальник. Воістину, Ти – Великодушний, Лагідний, Ласкавий, Найщедріший.

#13290
- `Abdu'l-Bahá

 

Ти бачиш, о мій Боже, як я схиляюся в смиренні, покірний перед Твоїми заповідями, визнаючи Твою верховну владу, тремтячи перед могуттям Твого панування, уникаючи Твого гніву, благаючи Твоєї ласки, покладаючись на Твоє прощення, здригаючись у трепеті перед Твоєю люттю. Молю Тебе зі стугоном серця, з потоками сліз і спраглою душею та в цілковитому зреченні від усього: зроби так, щоб усі, хто любить Тебе, немов промені світла осяяли Твої сфери від краю до краю, і допоможи Твоїм обраним слугам звеличити Слово Твоє, щоб їхні обличчя, осяяні блиском, стали прекрасними та ясними, щоб їхні серця наповнювалися таємницями та щоб усяка душа могла скинути із себе тягар гріха. Оберігай їх від нападника, від того, хто став безсоромним і нечестивим лиходієм.

Воістину, ті, хто любить Тебе, знемагають від спраги, о мій Господи! Приведи ж їх до джерела щедрот і ласки! Воістину, мучить їх голод. Подай же їм Твою небесну трапезу! Воістину, вони голі. Вбери ж їх у шати знання та вченості!

Вони — герої, о мій Господи, веди ж їх на поле бою. Вони – провідники людей, навчи ж їх промовляти переконливими аргументами та доказами. Вони — ревні служителі, сподоби їх пустити по колу чашу, по вінця наповнену вином упевненості. О мій Боже, зроби їх співочими пташками, що щебечуть у прекрасних садах; зроби їх левами, що причаїлися в гущавині, китами, що поринають у морські глибини.

Воістину, Ти — Той, Чия благодать невичерпна. Немає іншого Бога, крім Тебе, Могутнього, Владного, Вічного Дарувальника.

#13291
- `Abdu'l-Bahá

 

Загальні молитви за небіжчиків

Слава Тобі, о Господи мій Боже! Не принижуй того, кого звеличив Ти силою Своєї верховної влади, і не віддаляй від Себе того, кого сподобив Ти ввійти в скинію Твоєї вічності. Чи відштовхнеш Ти, о мій Боже, того, кого прихистив Ти під покровом Свого Владицтва, і чи відвернеш Ти від Себе того, о моє Жадання, для кого Ти є прихистком? Чи можеш Ти зганьбити того, кого Ти підніс, або забути того, кому Ти дозволив згадувати Тебе?

Уславлений, безмежно уславлений Ти! Ти – Той, Хто споконвіку був Царем усього творіння та його Головним Рушієм, і Ти навіки залишишся Господом усього сущого та його Промислителем. Уславлений Ти, о мій Боже! Якщо позбавиш Ти слуг Своїх милосердя, хто ж тоді буде милосердним до них? І якщо Ти відмовиш любим Своїм у підтримці, хто ж тоді зможе підтримати їх?

Уславлений, безмірно уславлений Ти! Обожнюваний Ти в правді Своїй, і всі ми, воістину, Тобі поклоняємось. Явлений Ти в справедливості Своїй, і всі ми, воістину, свідчимо про Тебе. Ти, істинно, коханий у милості Своїй. Немає Бога, крім Тебе, Допомоги в Небезпеці, Самосущого.

#13965
- Bahá'u'lláh

 

О Ти, поблажливий Господи!

Хоч деякі душі провели дні свого життя в невіданні, відсторонились і не впокорились, та однією лиш хвилею з океану Твого прощення звільняться всі, кого охопили гріхи. Кого бажаєш, Ти робиш повірником, а хто не обраний Тобою – уважається нечестивцем. Якщо Ти судитимеш нас за Своєю справедливістю, ми всі будемо лише грішниками та заслуговуватимемо на відлучення від Тебе, але якщо Ти явиш милосердя, кожен грішник стане чистим, а кожен незнайомець – другом. Тож обдаруй усіх Твоїм прощенням і помилуванням, і наділи всіх Своїм милосердям.

Ти – Той, Хто Прощає, Той, Хто Дарує Світло, Всесильний.

#13966
- `Abdu'l-Bahá

 

Загальні молитви за померлих

О мій Боже! О мій Боже! Воістину, Твій слуга, смиренний перед величчю Твого божественного панування, покірний перед дверима Твоєї єдиності, увірував у Тебе й у Твої вірші, засвідчив Твоє слово, зайнявся вогнем Твоєї любові, занурився в глибини океану Твого знання, був приваблений Твоїми вітерцями, поклався на Тебе, обернув обличчя своє до Тебе, звернув до Тебе свої благання й був запевнений у Твоєму прощенні та помилуванні. Він зрікся цього смертного життя й полинув у царство безсмертя, жадаючи милості зустрітися з Тобою.

О Господи, прославляй його положення, укрий його під шатром Твого найвищого милосердя, дай йому ввійти у Твій преславний рай і повік перебувати у Твоєму піднесеному трояндовому саду, щоб міг він поринути в море світла у світі таїнств.

Воістину, Ти – Щедрий, Владний, Той, Хто прощає, Обдаровувач.

#13267
- `Abdu'l-Bahá

 

О мій Боже! О Ти, Хто прощає гріхи, наділяє дарами, розвіює скорботи!

Воістину, я благаю Тебе простити гріхи тим, хто залишив це земне вбрання та піднісся у світ духовний.

О мій Господи! Очисть їх від гріхів, розвій їхні скорботи, а темряву їхню оберни на світло. Дай їм увійти до саду щастя, омий їх найчистішою водою та дозволь їм споглядати Твою велич на найпіднесенішій височині.

#13268
- `Abdu'l-Bahá

 

Захист

Хвала Тобі, о Господи мій Боже! Ти бачиш і відаєш, що Я закли́кав слуг Твоїх не обертатися нікуди, крім як у напрямку Твоїх дарів, і повелів їм не триматися нічого, крім того, що Ти приписав у Своїй Ясні́й Книзі — Книзі, яку було низпослано згідно з Твоїм незбагненним велінням та безповоротною метою.

Не можу вимовити ані слова, о мій Боже, якщо мені це не дозволено Тобою, і не можу рухатись у жодному напрямку, доки не отримаю Твоєї згоди. Саме Ти, о мій Боже, покликав мене до буття силою Твоєї могутності та наділив мене Твоєю милістю являти Твою Справу. Через це випали на мою долю такі нещастя, що завадили моєму язику підносити Тебе та звеличувати Твою славу.

Уся хвала Тобі, о мій Боже, за те, що призначив Ти для мене Своїм велінням і силою Свого владарювання. Я благаю Тебе, щоб Ти укріпив і мене, і тих, хто любить мене, у нашій любові до Тебе та зберіг нас непохитними у Твоїй Справі. Я присягаюся Твоєю могутністю! О мій Боже! Сором Твого слуги — бути закритим, наче завісою, від Тебе, а його слава — пізнати Тебе. Озброєному силою Твого імені, ніщо не зможе коли-небудь зашкодити мені, а з любов’ю до Тебе в моєму серці всі нещастя світу жодним чином не зможуть стривожити мене.

Тож, о мій Господи, низпошли мені й тим, кого я люблю, те, що захистить нас від зловмисності тих, хто зрікся Твоєї істини та не увірував у Твої знаки.

Ти, воістину, Всеславний, Найщедріший.

#13278
- Bahá'u'lláh

 

Хвала Тобі, о Господи мій Боже! Ось твій слуга, що напився з долонь Твоєї благодаті вина Твоєї ніжної милості та насолодився пахощами Твоєї любові у дні Твої. Я благаю Тебе втіленнями Твоїх імен, яким жоден смуток не може завадити тішитися Твоєю любов’ю ані споглядати Твоє лице та яких усі воїнства нерозважливих безсилі змусити відвернутися від шляху Твоєї волі, обдарувати його тим добрим, чим Ти володієш, і піднести його до таких висот, що він вважатиме світ лише тінню, яка зникає швидше за мить.

Також убережи його, о мій Боже, силою Твоєї безмірної величі, від усього, що нена́висне Тобі. Ти, воістину, його Господь і Господь усіх світів.

#13279
- Bahá'u'lláh

 

О Боже, мій Боже! Я залишив свою домівку, міцно тримаючись за поворозку Твоєї любові, і я цілковито довірився Твоїй турботі та Твоєму захисту. Я благаю тебе Твоєю силою, якою Ти захищав тих, хто любий Тобі, — від свавільних і порочних, і від усякого непоступливого гнобителя, і від усякого зловмисника, що заблукав далеко від Тебе, — уберегти мене Твоєю щедрістю та Твоєю милістю. Дай змогу мені по тому повернутися додому — Твоєю владою та Твоєю могутністю. Ти, воістину, Всемогутній, Допомога в небезпеці, Самосущий.

#13280
- Bahá'u'lláh

 

В Ім’я Його, Піднесеного, Вищого від усіх, Найдосконалішого!

Слався ж Ти, о Господи мій Боже! О Ти, Хто є моїм Богом, і моїм Володарем, і моїм Господом, і моєю Підтримкою, і моєю Надією, і моїм Пристановищем, і моїм Сяєвом. Я прошу Тебе – Твоїм Потаємним і Заповітним Ім’ям, якого ніхто не відає, опріч Твого власного Єства, – захистити того, хто володіє цією Скрижаллю, від усякого нещастя та пошесті, і від усяких нечестивих чоловіків і жінок, від зла, що від лиходіїв, і від підступу безбожних. Убережи його, крім того, о мій Боже, від усякого болю та мук, о Ти, Хто тримає у Своїй руці царство всього сущого. Ти, істинно, владний над усім сущим. Ти чиниш так, як бажаєш, і повеліваєш так, як любо Тобі.

О Ти, Царю Царів! О Ти, добрий Господи! О Ти, Джерело прадавньої щедрості, благодаті, великодушності й дарів! О Ти, Цілителю хвороб! О Ти, Хто задовольняє потреби! О Ти, Сяєво Сяєва! О Ти, Сяєво над усіма Сяєвами! О Ти, Явителю кожного з Богоявлень! О Ти, Співчутливий! О Ти, Милосердний! Вияви ж милість до того, хто володіє цією Скрижаллю, – через Твою найвеличнішу милість і Твою рясну благодать – о Ти, Милостивий, Ти, Щедродайний. Борони його, крім того, Твоїм захистом від будь-чого, що його серце і розум вважатимуть огидним. З-поміж тих, що наділені силою, Ти – найсильніший. Слава Божа спочиває на тобі, о ти, сонце, що сходить! Тож свідчи про те, що Бог засвідчив щодо Свого власного Єства, – що немає іншого Бога, крім Нього, Всемогутнього, Найкоханішого.

#13695
- Bahá'u'lláh

 

В ім’я Бога, Господа нездоланної величі, Підкорювача всього.

Хай святиться Господь, у Чиїй долоні — джерело влади. Він творить усе, що забажає, Словом Свого повеління «Будь» — і воно існує. Дотепер Йому належала сила влади, і належатиме вона Йому й надалі. Він дарує перемогу тому, кому забажає, могутністю Свого повеління. Він істинно Владний, Всемогутній. Йому належить уся слава й велич у царствах Одкровення і Творіння та в усьому, що розкинулося між ними. Воістину, Він — Стосилий, Всеславний. Споконвіку Він був Джерелом нездоланної сили й залишиться таким на віки вічні. Він справді Господь могутності та влади. Усі царства небесні й земні та все, що розкинулося між ними, належать Богу, і Його влада – верховна над усім сущим. Усі скарби землі й небес та всього, що є між ними, Йому належать, і Його захист охоплює все суще. Він Творець небес і землі та всього, що розкинулося між ними, і Він істинно є свідком над усім сущим. Він – Господь Розплати для всіх, хто мешкає на небесах і на землі та по всьому, що розкинулося між ними, і Він істинно швидкий на розплату. Він визначає міру для всіх, хто на небесах і на землі та по всьому, що є між ними. Воістину, Він – Верховний Захисник. У Своїй руці Він міцно тримає ключі від небес і землі та всього між ними. За Своїм бажанням Він наділяє дарами силою Свого веління. Дійсно, Його благодать охоплює все, і Він – Всевідець.

Скажи: Бога достатньо мені, Він – Той, Хто міцно тримає у Своїй руці царство всього сущого. Силою Своїх воїнств небес і землі та всього, що розкинулося між ними, Він оберігає тих зі Своїх слуг, кого Він забажає. Бог, істинно, пильнує все суще.

Безмірно піднесений Ти, о Господи! Захисти нас від того, що розкинулося перед нами й за нами, над нашими головами, праворуч від нас, ліворуч від нас, під нашими ногами та з усякого іншого боку, з якого ми не захищені. Воістину, Твоє покровительство над усім сущим – незрадне.

#13281
- The Báb

 

Признач мені, о мій Господи, і тим, хто вірить у Тебе, те, що вважається найкращим для нас згідно із судженням Твоїм, як викладено в Матері-Книзі, адже міцно тримаєш Ти в руці Своїй визначені міри всього сущого.

Твої численні дари безперервно проливаються на тих, хто плекає любов Твою, і дивовижними знаменнями небесних щедрот Твоїх рясно обдаровуються ті, хто визнає божественну Єдність Твою. Ми доручаємо опіці Твоїй усе те, що визначив Ти для нас, і благаємо Тебе наділити нас усім благом, що його охоплює знання Твоє.

Захисти мене, о мій Господи, від усякого зла, яке всемогуття Твоє осягає, оскільки немає ні влади, ні сили, крім як у Тебе, жоден тріумф не настане, опріч як від присутності Твоєї, і лише Тобі повелівати. Усе, чого Бог забажав, було, і того, чого Він не бажає, не буде.

Немає ані влади, ані сили, крім як у Богові, Найпіднесенішому, Наймогутнішому.

#14347
- The Báb

 

Слава Тобі, о Боже! Ти – Бог, Той, Хто існував до всього сущого, Хто існуватиме після всього сущого й залишатиметься понад усе суще. Ти – Бог, Той, Хто знає про все суще та панує над усім сущим. Ти – Бог, Той, Хто чинить милосердно з усім сущим, Хто судить між усім сущим і Чиє бачення охоплює все суще. Ти – Господь Бог мій, Тобі відоме моє положення, Ти засвідчуєш моє внутрішнє та зовнішнє єство.

Наділи прощенням Своїм мене та вірян, які відгукнулися на Поклик Твій. Будь моїм помічником, якого достатньо, щоб захистити мене від шкоди будь-кого, хто хотів би завдати мені горя чи бажав би мені зла. Воістину, Ти – Господь усього створеного. Тебе достатньо всім, однак ніхто не може бути самодостатнім без Тебе.

#14348
- The Báb

 

О Ти, добре та сповнене любові Провидіння! Схід збурений і Захід здіймається, немов вічні хвилі морські. Лагідні вітерці святості ширяться світом, і з Невидимого Царства линуть промені Світила Істини. Лунають гімни божественної єдності, майорять знамена небесної могутності. Підноситься ангельський Голос і, немов рик левіафана, закликає до самозречення й самопосвяти без останку. Звитяжний клич «Йа Баха-ул-Абха́» гримить зусебіч, і поклик «Йа Алій-ул-Ала́» відлунює по всіх усюдах. Ніщо інше не потрясає цей світ так, як Слава Єдиного Полонителя Сердець, ніщо не збурює його так, як сплеск любові до Господа, Незрівнянного, Палко Коханого.

Кохані Господа, чий подих — наче солодкий мускус, горять, мов яскраві свічки, у всіх краях. Друзі Всемилосердного, мов пуп’янки, що розквітають, з’являються скрізь і всюди. Вони не спочивають ні миті, вони існують самим лише згадуванням Тебе та не прагнуть нічого іншого, крім як служити Твоїй Справі. Вони неначе солодкоголосі солов’ї в долинах істини, неначе барвистий квіт у саду водійства. Таємничими квітами вони прикрашають стежини в Саду Дійсності; мов ті гнучкі кипариси, вони шикуються вздовж ріки Божественної Волі. Над обрієм буття вони сяють променистими зорями; на небосхилі цього світу вони палають яскравими світилами. Вони – вияви небесної ласки, світанкові промені божественної допомоги.

Зроби ж так, о Ти, Сповнений любові Господи, щоб усі вони могли стояти твердо й непорушно, сяючи неминущим сяєвом; щоб із кожним подихом лагідні вітерці могли линути з обителей Твоєї ніжної турботи; щоб з океану Твоєї ласки міг піднятися серпанок; щоб благодатні зливи Твоєї любові могли дарувати свіжість і західний вітерець міг принести із собою пахощі з трояндових садів божественної єдності.

Удостой нас, о Найкоханіший усього світу, променя Твого Сяєва. Палко Коханий людства, пролий на нас світло Твого Лику.

О Боже Всеможний, захисти нас, і будь нашим прихистком, і, о Господи Буття, яви Твоє могуття й Твою владу.

О Ти, Сповнений любові Господи, у деяких краях заколотники не дрімають і не вгавають, а вдень і вночі коять найтяжчі лиходійства.

Тирани чигають на нас, немов вовки в засідці, а невинна переслідувана отара не знаходить ні допомоги, ні підтримки. Гончі пси женуться за газелями з лугів божественної єдності, а круки заздрості переслідують фазанів, що живуть у горах божественного водійства.

О Ти, божественне Провидіння, убережи й охорони нас! О Ти, Хто є нашим Щитом, врятуй і захисти нас! Прийми нас під Свій Покров і Допомогою Своєю визволи нас від усякого лиха. Ти, воістину, Справжній Захисник, Невидимий Заступник, Небесний Охоронитель, Сповнений любові Небесний Господь.

#13282
- `Abdu'l-Bahá

 

О Боже, мій Боже! Захисти вірних слуг Своїх від гріхів себелюбства та пристрасті, охорони їх пильним оком ніжної турботи Твоєї від усякої злоби, ненависті й заздрості, прихисти їх у неприступній твердині опіки Твоєї та зроби їх – убезпечених від стріл непевності – виявами славних знамень Твоїх, осяй їхні обличчя блискучими променями, що линуть від Вранішньої Зорі божественної єдності Твоєї, звесели їхні серця віршами, явленими зі святого царства Твого, укріпи їхні чресла всевладною силою Твоєю, що походить із Твого царства слави. Ти – Всещедрий, Захисник, Всемогутній, Милостивий.

#14349
- `Abdu'l-Bahá

 

Зібрання

Слався ж Ти, о Господи мій Боже! Я благаю Тебе нестримними вітрами Твоєї милості й тими, Хто є Вранішніми Зорями Твого задуму та Серцями Світання Твого натхнення: низпошли мені й тим, хто звернувся до Твого лику, те, що годиться Твоїй щедрості та рясній благодаті й варте Твоїх дарів і милостей. Злиденний і самотній я, о мій Господи! Занур мене в океан Твого багатства; дай мені, спраглому, напитися живих вод Твоєї ніжної прихильності!

Я покірно благаю Тебе – Твоїм власним Єством і Тим, Кого Ти призначив Виявом Твоєї власної Сутності й Твоїм проникливим Словом для всіх, хто є на небесах і на землі: збери разом слуг Своїх під покривом Дерева Твого милостивого провидіння. Також допоможи їм скуштувати плодів його, схилити вуха їхні до шелесту листя його та солодкості голосу Птаха, що виспівує на гілках його. Ти, воістину, Допомога в Небезпеці, Недосяжний, Всемогутній, Найвеликодушніший.

#14012
- Bahá'u'lláh

 

О Божественне Провидіння! Це зібрання складається з Твоїх друзів, яких вабить Твоя краса та які горять вогнем Твоєї любові. Оберни ці душі на ангелів небесних, воскреси їх подихом Твого Святого Духа, дай їхнім вустам красномовства, а їхнім серцям — рішучості, подаруй їм небесну могутність і милосердну чуйність, допоможи їм стати поборниками єдності всього людства, чинниками любові та злагоди у світі людей, щоб Сонце Істини розвіяло згубну темряву упереджень через невігластво, і цей понурий світ осяявся світлом, і цю земну сферу пронизали промені світу духа, і ці різноманітні кольори злилися в одну барву, і наспів хвали линув до царства Твоєї святості.

Воістину, Ти – Всесильний і Всемогутній!

#13273
- `Abdu'l-Bahá

 

О Ти, сповнений любові Хлібодаре! Ці душі почули поклики Царства й побачили славу Сонця Істини. Вони піднеслися до живодайних небес любові; вони зачаровані Твоєю природою та поклоняються Твоїй красі. До Тебе вони обернулись, про Тебе їхня мова, Твою обитель вони шукають і хочуть утамувати свою спрагу зі струмків Твого небесного царства.

Ти – Дарувальник, Обдаровувач, Вічно Сповнений Любові.

#13274
- `Abdu'l-Bahá

 

О Ти, великодушний Боже! Ці слуги обертаються до Твого царства та благають Твоєї благодаті й щедрості. О Боже! Зроби їхні серця благими й чистими, щоб могли вони стати гідними Твоєї любові. Очисти й освяти душі, щоб сяєво Сонця Істини могло пролитися на них. Очисти й освяти очі, щоб могли вони розпізнати Твоє сяєво. Очисти й освяти вуха, щоб могли вони почути поклик Твого царства.

О Господи! Воістину, ми слабкі, а Ти – могутній. Воістину, ми бідні, а Ти – багатий. Ми шукачі, а Ти – Той, Кого шукають. О Господи! Вияви до нас співчуття та прости нас; наділи нас такими здібностями та сприйнятливістю, щоб були ми гідними Твоїх милостей і привернулися до Твого царства, щоб могли ми вдосталь напитися вод життя, запалитися вогнем Твоєї любові й повернутися до життя через подуви Святого Духа в це осяйне століття.

О Боже, мій Боже! Споглядай на це зібрання з милосердям Твоїм. Убезпеч усіх і кожного під Твоєю охороною та Твоїм захистом. Низпошли на ці душі Твої небесні благословення. Занур їх в океан Твоєї милості й оживи їх подувами Святого Духа.

О Господи! Обдаруй Твоєю благодатною допомогою цей справедливий уряд і благослови його. Ця країна укрилася під захисним покривом Твого заступництва, і цей народ служить Тобі. О Господи! Даруй їм Твою небесну щедрість і наділи їх потоками Твоєї милості та прихильності – багатими й рясними. Дозволь, щоб цю шановану націю поважали, і дай їй можливість бути допущеною у Твоє царство.

Ти – Могутній, Всеможний, Милосердний, і Ти – Великодушний, Добродійний, Господь невичерпної благодаті.

#13437
- `Abdu'l-Bahá

 

О Ти, милосердний Боже! О Ти, Хто є могутнім і владним! О Ти, найдобросердніший Отче! Ці слуги зібралися разом, обертаючись до Тебе, звертаючись у молитві до Твого порогу, жадаючи Твоїх нескінченних щедрот від Твого величного запевнення. Не мають вони іншої мети, крім Твоєї ніжної прихильності. Не мають вони іншого наміру, крім як служити світу роду людського.

О Боже! Зроби це зібрання осяйним! Зроби серця милосердними! Даруй щедроти Святого Духа! Наділи їх силою, що від небес! Благослови їх неземним розумом! Примнож їхню щирість, аби в цілковитому смиренні та з пристрасним каяттям могли вони обернутись до царства Твого та присвятити себе служінню світу роду людського. Хай кожен стане яскравою свічкою! Хай кожен стане сяйною зіркою! Хай кожен стане гарним за кольором і запашним за ароматом у царстві Божому!

О добрий Отче! Даруй Свої благословення! Не зважай на наші недосконалості! Укрий нас під Своїм захистом! Не згадуй наших гріхів! Зціли нас Своєю милістю! Ми – немічні, Ти – могутній. Ми – бідні, Ти – багатий. Ми – недужі, Ти – Лікар. Ми – нужденні, Ти – найвеликодушніший.

О Боже! Обдаруй нас Своїм провидінням. Ти – Владний. Ти – Дарувальник. Ти – Добродійник.

#14013
- `Abdu'l-Bahá

 

О Ти, ласкавий Господи! Ось слуги Твої, що зібрались на цю зустріч, обернулись до Твого царства та мають потребу у Твоїх дарах і благословенні. О Ти, Боже! Вияви та розкрий знаки Твоєї єдиності, що закладені в усіх реаліях життя. Яви та розгорни чесно́ти, які Ти приховав та притаїв у цих сутностях людських.

О Боже! Ми – рослини, а Твоя щедрість – неначе дощ, освіжи та сподоби ці рослини зростати через Твої дари. Ми – слуги Твої, звільни нас від кайданів матеріального існування. Ми – нетямущі, зроби нас мудрими. Ми – мертві, оживи нас. Ми – матеріальні, наділи нас духом. Ми – злиденні, зроби нас причетними до Твоїх таємниць. Ми – нужденні, збагати та благослови нас зі Своєї безмежної скарбниці. О Боже! Поверни нас до життя, дай нам зір, дай нам слух, посвяти нас у таємниці життя, аби секрети Твого царства могли розкритись нам у цьому світі буття й ми визнали Твою єдиність. Усі дари йдуть від Тебе, усяке благословення Твоїм є.

Ти є могутнім. Ти є владним. Ти – Дарувальник, Ти – Вічно Щедрий.

#14014
- `Abdu'l-Bahá

 

О мій Боже! О мій Боже! Воістину, ці слуги обертаються до Тебе, звертаючись у молитві до Твого царства милосердя. Воістину, вони приваблені Твоєю святістю та запалені вогнем любові до Тебе, шукаючи підтвердження з Твого дивовижного царства та сподіваючись, що будуть допущені до Твоєї небесної обителі. Воістину, вони прагнуть сходження до них Твоїх дарів, жадаючи осяяння від Сонця Дійсності. О Господи! Зроби їх яскравими світочами, милосердними знаками, плідними деревами та сяйними зорями. Хай будуть вони серед перших у служінні Тобі й будуть поєднані з Тобою узами та зв’язками Твоєї любові, бажаючи світочів Твоєї ласки. О Господи! Зроби їх знаками проводу, знаменами Твого безсмертного царства, хвилями моря Твого милосердя, дзеркалами сяйва Твоєї величі.

Воістину, Ти – Великодушний. Воістину, Ти – Милосердний. Воістину, Ти – Дорогоцінний, Коханий.

#14015
- `Abdu'l-Bahá

 

Зречення

Дозволь мені, о мій Боже, наблизитись до Тебе та перебувати в межах Твого двору, бо віддаленість від Тебе майже поглинула мене. Дай мені відпочити під покровом крил Твоєї милості, бо полум’я розлуки з Тобою розплавило серце в моїх грудях. Підведи мене ближче до ріки, що є самим життям, бо душа моя палає від спраги у своєму невпинному пошуку Тебе. Мої зітхання, о мій Боже, свідчать про гіркоту моїх страждань, а сльози, які я ллю, засвідчують мою любов до Тебе.

Я благаю Тебе – хвалою, якою Ти звеличував Себе Самого, і славою, якою Ти уславляв Свою власну Сутність, – дозволити, аби нас вважали серед тих, хто пізнав Тебе та визнав Твою верховну владу у дні Твої. Тож допоможи нам, о мій Боже, напитися – з перстів милості – живодайних вод Твоєї ніжної турботи, щоб могли ми цілковито забути про все інше, опріч Тебе, і були захоплені лише Твоєю Сутністю. Владний Ти чинити так, як бажаєш. Немає Бога, крім Тебе, Могутнього, Допомоги в Небезпеці, Самосущого.

Нехай славиться ім’я Твоє, о Ти, Хто є Царем над усіма Царями!

#13572
- Bahá'u'lláh

 

Слався Ти, о мій Боже! Я віддаю Тобі дяку за те, що Ти сповістив мене про Того, Хто є Вранішньою Зорею Твоєї милості, і Серцем Світання Твоєї благодаті, і Вмістилищем Твоєї Справи. Я благаю Тебе іменем Твоїм – через яке обличчя наближених до тебе стали білими, а серця відданих Тобі полинули до Тебе – сподобити мене – повсякчас і за будь-яких обставин – триматися за Твою поворозку та цілковито позбутися прихильності до будь-кого, крім Тебе, і утримувати свій погляд спрямованим до обрію Твого Одкровення й виконувати те, що Ти заповів мені у Своїх Скрижалях.

Убери, о мій Господи, моє внутрішнє та зовнішнє єство в шати Твоїх милостей та Твоєї ніжної турботи. Убережи мене від будь-чого, що осоружне Тобі, і милостиво допоможи мені та моїм рідним коритися Тобі й уникати будь-чого, що може розбудити в мені лихі та нечисті бажання.

Ти, істинно, Господь усього роду людського та Володар цього світу й світу наступного. Немає Бога, крім Тебе, Всевідця, Всемудрого.

#13573
- Bahá'u'lláh

 

Нехай звеличене буде Ім’я Твоє, о мій Боже! Я благаю Тебе ароматами Вбрання Твоєї милості, які розвіяні були по всьому творінню за Твоїм велінням і згідно з Твоїм бажанням, і Денним Світилом Твоєї волі, що яскраво засяяло – силою Твого могуття та Твоєї верховної влади – над обрієм Твого милосердя, позбавити мою душу всіх марних фантазій і суєтних уявлень, щоб з усією моєю прихильністю міг я обернутися до Тебе, о Ти, Господь усього людства!

Я – Твій слуга й син Твого слуги, о мій Боже! Я взявся за рукоять Твоєї благодаті та міцно вхопився за поворозку Твоєї милості. Признач для мене все благо, що від Тебе, і живи́ мене зі Столу, який Ти низпослав із хмар Твоєї щедрості й небес Твоєї прихильності.

Ти, дійсно, Господь світів і Бог усього, що є на небесах, і всього, що є на землі.

#13668
- Bahá'u'lláh

 

Чимало охололих сердець, о мій Боже, зайнялося вогнем Твоєї Справи, і чимало тих, що спочивали, пробудила солодкість Твого голосу. Як багато чужинців, які прагнули знайти прихисток у затінку дерева Твоєї єдності, і якими численними є спраглі, що палко бажали досягти водограю Твоїх животворних вод у дні Твої!

Благословенний той, хто спрямував себе до Тебе й поспішив досягти Вранішньої Зорі сяєва Твого лиця. Благословенний той, хто з усією своєю любов’ю обернувся до Серця Світання Твого Одкровення та Першоджерела Твого натхнення. Благословенний той, хто витратив на Твоєму шляху те, чим наділив Ти його Своєю щедрістю та милістю. Благословенний той, хто у своєму палкому прагненні до Тебе відкинув усе інше, крім Тебе Самого. Благословенний той, хто насолоджується близьким зв’язком з Тобою та позбавився прихильності до будь-кого, опріч Тебе.

Я благаю Тебе, о мій Господи, Тим, Хто є Твоїм Ім’ям, Хто – силою Твоєї верховної влади й могуття – повстав над обрієм Своєї в’язниці, аби призначити кожному те, що личить Тобі та годиться Твоєму звеличенню.

Твоє могуття, істинно, достатнє для всього сущого.

#13669
- Bahá'u'lláh

 

Не відаю я, о мій Боже, що то за Вогонь, який Ти запалив у Твоєму краї. Землі́ ніколи не затьмарити його сяєва, а воді – не загасити його полум’я. Усі народи світу не спроможні опиратися його силі. Безмірно благословенний той, хто наблизився до нього й почув його стугін.

Декого, о мій Боже, Ти сподобив – Своєю підкріплювальною милістю – підійти до нього, у той час, як інших Ти утримав на відстані через те, що скоїли їхні руки у дні Твої. Кожен, хто поспішив до нього й дістався його, палко бажаючи споглянути на Твою красу, віддав своє життя на Твоєму шляху та піднісся до Тебе в цілковитому зреченні від усього, крім Тебе.

Я благаю Тебе, о мій Господи, цим Вогнем, який яскраво палає та вирує у світі творіння, розірвати вщент завіси, що перешкоджають мені з’явитися перед троном Твоєї величі та постати перед ворітницею Твоєї брами. Признач мені, о мій Господи, усе благо, яке Ти низпослав у Своїй Книзі, і не дай мені віддалитися від прихистку Твого милосердя.

Владний Ти чинити те, що любо Тобі. Ти, воістину, Всемогутній, Найвеликодушніший.

#13693
- Bahá'u'lláh

 

Хвала Тобі, о мій Боже! Я один із слуг Твоїх, що повірив у Тебе та знамення Твої. Ти бачиш, як я спрямував себе до дверей Твоєї милості й обернув обличчя своє до Твоєї ніжної турботи. Я благаю Тебе Твоїми неперевершеними титулами та Твоїми найпіднесенішими якостями відчинити переді мною портали Твоїх дарів. Тож допоможи мені чинити те, що добре, о Ти, Хто є Володарем усіх імен і якостей!

Я злиденнй, о мій Господи, а Ти – Багатий. Я спрямував своє обличчя до Тебе та зрікся всього, крім Тебе. Не позбавляй мене, благаю, вітерців Твоєї лагідної милості та не утримуй від мене те, що призначив Ти для обраних серед слуг Твоїх.

Прибери завісу з очей моїх, о мій Господи, аби міг я розрізнити те, що побажав Ти для створінь Твоїх, і віднайти – у всіх виявах Твого творіння – прояви Твоєї всемогутньої сили. Зачаруй душу мою, о мій Господи, Твоїми наймогутнішими знаменнями та визволи мене з глибин моїх нечистих і грішних бажань. Тож признач для мене благо цього світу та світу прийдешнього. Можний Ти чинити те, що любо Тобі. Немає іншого Бога, крім Тебе, Всеславного, Чиєї допомоги просять усі люди.

Я віддаю Тобі дяку, о мій Господи, за те, що Ти пробудив мене віді сну, і розворушив мене, і викликав у мене бажання сприйняти те, що більшість Твоїх слуг не змогла осягнути. Зроби мене здатним, о мій Господи, узріти – з любові до Тебе та заради Твого вдоволення – усе те, що Ти забажав. Ти – Той, силу Чийого могуття та Чию верховну владу засвідчує все суще.

Немає іншого Бога, крім Тебе, Всемогутнього, Добродійного.

#13694
- Bahá'u'lláh

 

О Господи! У Тебе я шукаю прихистку й до Твоїх знаків обертаюся серцем.

О Господи! У подорожі чи вдома, у занятті своєму чи в роботі я цілковито покладаюся на Тебе.

Наділи мене Твоєю достатньою допомогою, щоб зробити мене незалежним від усього, о Ти, Хто неперевершений у Своїй милості.

Даруй мені мою частку, о Господи, як Ти бажаєш, і зроби так, щоб задовольнився я тим, що Ти визначив для мене.

Твоєю є абсолютна влада повелівати.

#13269
- The Báb

 

Скажи: Бога достатньо всьому сущому понад усе суще, і ніщо ані на небесах, ані на землі, опріч Бога, не задовольнить. Воістину, Він Сам у Собі є Тим, Хто відає, Опорою, Всемогутнім.

#13317
- The Báb

 

В Ім’я Господа, Творця, Вседержителя, Вседостатнього, Найпіднесенішого, Того, про Чию допомогу благають усі.

Скажи: О мій Боже! О Ти, Хто є Сотворителем небес і землі, о Господи Царства! Добре відомі Тобі таємниці мого серця, у той час як Твоя Сутність незбагненна для всіх, опріч Тебе. Ти бачиш усе притаманне мені, на що не здатний ніхто інший, крім Тебе. Удостой мене – милістю Своєю – того, що дасть мені змогу обходитись без усього, крім Тебе, і признач для мене те, що зробить мене незалежним від будь-кого, опріч Тебе. Дозволь, щоб я міг пожати благо мого життя в цьому світі та наступному. Відкрий перед лицем моїм портали Своєї милості та милостиво наділи мене Своїм лагідним милосердям і дарами.

О Ти, Хто є Господом безмежної благодаті! Нехай Твоя небесна підтримка огортає тих, хто любить Тебе, і наділи нас дарами та щедротами, якими Ти володієш. Будь достатнім для нас понад усе суще, пробач нам гріхи наші та змилостився над нами. Ти є нашим Господом і Господом усього творіння. Ні до кого іншого ми не звертаємось і ні про що не благаємо, крім Твоєї прихильності. Ти – Господь щедрості та милості, непереможний у Своєму могутті та найвправніший у Своєму промислі. Немає Бога, крім Тебе, Того, Хто володіє всім, Найпіднесенішого.

Обдаруй Своїми благословеннями Посланців, святих і праведних. Воістину, Ти – Бог, Незрівнянний, Підкорювач усього.

#13967
- The Báb

 

О Боже, мій Боже! Наповни мені чашу зречення від усього та – в оточенні Твоєї величі й дарів – звесели мене вином любові до Тебе. Звільни мене від нападів пристрастей і жадань, збий з мене кайдани цього нижнього світу, приверни мене захватом до Твоєї вишньої обителі, освіжи мене — поміж служницями Твоїми – віяннями Твоєї святості.

О Господи, осяй обличчя моє світочами Твоїх дарів; проясни очі мої спогляданням знаків Твоєї всепанівної могутності; потіш моє серце славою Твоїх знань, що охоплюють усе суще; звесели мою душу Твоїми животворними звістками великої радості, о Ти, Царю цього світу й Царства вишнього, о Ти, Господи владарювання й могутності, щоб могла я поширювати скрізь і всюди Твої знаки та знамення, і проголошувати Справу Твою, і утверджувати Вчення Твоє, і служити Закону Твоєму, і звеличувати Слово Твоє.

Ти, воістину, Могутній, Вічний Дарувальник, Удатний, Всеможний.

#13270
- `Abdu'l-Bahá

 

О Ти, ласкавий Господи! Очисти серце моє від будь-якої прихильності та звесели душу мою радісними звістками. Звільни мене від прихильності як до товариша, так і до незнайомця, і полони мене Своєю любов’ю, аби став я цілком відданим Тобі та сповнився палкого захоплення; аби не бажав я нічого, крім Тебе, не шукав нікого, опріч Тебе Самого, не йшов жодною іншою стезею, крім як Твоєю, і спілкувався лише з Тобою; аби міг я, неначе соловейко, бути зачарованим любов’ю до Тебе й – удень і вночі – зітхати, і плакати, і ридати, і вигукувати «Йа Баха-ул-Абха́!».

#14206
- `Abdu'l-Bahá

 

Зцілення

О Боже, мій Боже! Я благаю Тебе океаном Твого зцілення, і сяйвом Денного Світила Твоєї благодаті, і Твоїм Ім’ям, яким Ти упоко́рив слуг Твоїх, і проникливою силою Твого найпіднесенішого Слова та владою Твого найвеличнішого Пера, і Твоєю милістю, що передувала створенню всіх, хто є на небесах і на землі, очистити мене водами Твоєї щедрості від усіх недуг і хвороб і від усякої слабкості та немічності.

Ти бачиш, о мій Господи, Твого прохача, що очікує край дверей Твоїх щедрот, і того, хто уповає на Тебе, міцно тримаючись за поворозку Твоєї щедрості. Прошу Тебе, не відмовляй йому в тому, чого він просить від океану Твоєї благодаті та Денного Світила Твоєї ніжної турботи.

Владний Ти робити те, що тішить Тебе. Немає іншого Бога, крім Тебе, Того, Хто незмінно прощає, Найвеликодушнішого.

#13275
- Bahá'u'lláh

 

Твоє ім’я — моє зцілення, о мій Боже, а згадування Тебе — мої ліки. Близькість до Тебе — моя надія, а любов до Тебе — мій супутник. Твоє милосердя до мене — моє зцілення та підтримка як у цьому світі, так і у світі прийдешньому. Ти, воістину, Всещедрий, Всевідець, Всемудрий.

#13276
- Bahá'u'lláh

 

Слава Тобі, о Господи мій Боже! Я благаю Тебе Іменем Твоїм, яким Ти здійняв знамена Свого проводу, і пролив сяєво Своєї ніжної прихильності, і явив панування Своєї Влади; завдяки якому світоч Твоїх імен з’явився в алькові Твоїх якостей і Той, Хто є Скинією Твоєї єдності та Проявом зречення, засяяв; завдяки якому шляхи Твого проводу стали відомими, а стежини Твого благовоління були позначені; через яке підвалини гріха здригнулися, а знаки гріховності були скасовані; завдяки якому зафонтанували водограї мудрості та було низпослано небесну трапезу; яким Ти убезпечив слуг Своїх і вдостоїв їх Свого зцілення; через яке Ти виявив Своє лагідне милосердя до слуг Своїх та явив Своє прощення поміж створінь Своїх, – я благаю Тебе вберегти того, хто міцно тримався Тебе й повернувся до Тебе та припав до Твоєї милості й ухопився за окра́й Твого сповненого любові провидіння. Тож низпошли йому Своє зцілення, і зроби його здоровим, і обдаруй стійкістю, якою Ти вдостоїв його, і умиротворенням, що наділене Твоєю піднесеністю.

Ти, воістину, Цілитель, Охоронитель, Помічник, Всемогутній, Владний, Всеславний, Всевідець.

#14200
- Bahá'u'lláh

 

Довга молитва про зцілення

Він – Цілитель, Той, Кого достатньо, Помічник, Той, Хто все прощає, Всемилосердий.

Я закликаю до Тебе, о Піднесений, о Вірний, о Славний! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Вседержителю, о Наснажувачу, о Судіє! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Незрівнянний, о Вічний, о Єдиний! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Найуславленіший, о Святий, о Зараджувачу! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Всевіду́щий, о Наймудріший, о Найвеличніший! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Поблажливий, о Величний, о Повелителю! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Коханий, о Завітний, о Чарівливий! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Наймогутніший, о Той, Хто підтримує, о Можний! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Велителю, о Самосущий, о Всевідцю! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Духу, о Світочу, о Найявніший! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Ти, Найчастіше згадуваний усіма, о Ти, Знаний усіма, о Ти, Прихований від усіх! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Втаємничений, о Тріумфаторе, о Дарувальнику! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Всемогутній, о Той, Хто підтримує в скруті, о Той, Хто втаємничує! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Творителю, о Вдовольнителю, о Викорінювачу! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Життєдайний, о Згромаджувачу, о Той, Хто підносить у височінь! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Вдосконалювачу, о Вільний від тенет, о Щедрий! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Добродійнику, о Стримувачу, о Творителю! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Найнедосяжніший, о Прекрасний, о Щедродайний! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Справедливий, о Милостивий, о Великодушний! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Підкорювачу всього, о Вічно Сущий, о Найбільший Відателю! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Пишний, о Древній Днями, о Благий! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Добре Пильнований, о Господи Радості, о Жаданий! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Ти, Добрий до всіх, о Ти, Співчутливий до всіх, о Найдоброзичливіший! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Пристановище для всіх, о Прихистку для всіх, о Охоронцю всього сущого! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Ти, Допомого всім у скруті, о Ти, Той, Кого благають усі, о Живодайний! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Відкривачу, о Руйнівнику, о Найбільший Милостивцю! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Ти, моя Ду́ше, о Ти, мій Коханий, о Ти, моя Віро! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Втамовувачу спраги, о Неосяжний Господи, о Найдорогоцінніший! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Найвеличніше Згадування, о Найшляхетніше Ім’я, о Найдревніший Шля́ху! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Найуславленіший, о Пресвятий, о Звеличений! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Визволителю, о Раднику, о Рятівнику! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Друже, о Лікарю, о Полонителю! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Славо, о Красо́, о Щедрий! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Найнадійніший, о Найкращий Коханий, о Господи Світанку! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Натхненнику, о Той, Хто сповнює радістю, о Той, Хто дає Насолоду! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Господи Щедрості, о Найспівчутливіший, о Наймилостивіший! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Постійний, о Життєдавцю, о Початку всього Буття! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Ти, Хто пронизує все суще, о Всевидющий Боже, о Господи Рече́ння! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Явлений, але Прихований, о Невидимий, але Знаний, о Споглядачу, Якого шукають усі! Ти Достатній, Ти Зцілющий, Ти Cущий, о Cущий Ти!

Я закликаю до Тебе, о Ти, Хто позбавляє життя Закоханих, о Господи милості до нечестивих!

О Той, Кого достатньо, закликаю до Тебе, о Той, Кого достатньо!

О Цілителю, закликаю до Тебе, о Цілителю!

О Той, хто є Сущим, закликаю до Тебе, о Той, хто є Сущим!

Ти Вічно Сущий, о Сущий Ти!

Звеличений Ти, о мій Боже! Молю Тебе великодушністю Твоєю, якою широко відкрилися портали щедрості та милості Твоїх, якою Храм Святості Твоєї утвердився на престолі вічності, і милосердям Твоїм, через яке запросив Ти всі створіння до столу щедрот і дарів Своїх, і милістю Твоєю, через яку Ти відповів – у Собі Самому словом Своїм “ТАК!” від імені всіх на небесах і на землі – у час, коли відкрилися повновладдя Твоє та велич Твоя, на світанні, коли явлено було могуття панування Твого. І знов молю Тебе цими найпрекраснішими іменами, цими найшляхетнішими та найдосконалішими якостями, і Найпіднесенішим Згадуванням Тебе, і чистою та бездоганною Красою Твоєю, і потаємним Світлом Твоїм у найпотаємнішому шатрі, і Іменем Твоїм, убраним у шати страждань, щоранку та щовечора: захисти носія цієї благословенної Скрижалі, і того, хто промовляє її, і того, натрапить на неї, і того, хто йде повз будинок, де вона є. До того ж зціли нею будь-якого хворого, немічного й убогого від усякого страждання та лиха, від усякої огидної недуги та скорботи й направ нею всякого, хто забажає стати на стежини Твого проводу та шляхи Твого прощення й милості.

Ти, воістину, Владний, Вседостатній, Зцілющий, Захисник, Дарувальник, Співчутливий, Великодушний до всього сущого, Всемилосердний.

Бахаулла

#14345
- Bahá'u'lláh

 

Він є Бог!

О Боже, мій Боже! Я обернув обличчя своє до Тебе та благаю про виливи океану Твого зцілення. Милостиво допоможи мені, о Господи, служити людям Твоїм і зцілювати слуг Твоїх. Якщо Ти зарадиш мені, то ліки, які я пропоную, стануть цілющим засобом від будь-якої недуги, ковтком життєдайних вод для втамування будь-якої пекучої спраги та заспокійливим бальзамом для будь-якого сповненого жадання серця. Якщо ж не зарадиш Ти мені, то не стануть ці ліки нічим іншим, крім як нещастям, і я навряд чи принесу зцілення будь-якій душі.

О Боже, мій Боже! Допоможи та підтримай мене силою Своєю зцілювати недужих. Ти, воістину, Цілитель, Вдовольнитель, Той, Хто усуває будь-який біль і недугу, Той, Хто має владу над усім сущим.

#14201
- `Abdu'l-Bahá

 

Молитва за померлих

(Молитва за померлих – єдина обов’язкова молитва Бахаї, яку слід читати в зібранні вірян; її має читати один із вірян, у той час як решта стоять мовчки. Бахаулла надав пояснення, що ця молитва необхідна, лише коли небіжчик старше п’ятнадцяти років; її читають перед похованням; під час читання цієї молитви не обов’язково обертатися обличчям до Кібли. «Алла-у-Абха́» промовляється один раз, а потім дев’ятнадцять разів – перший із шести рядків. Після цього «Алла-у-Абха́» промовляється знову, за ним – наступний рядок, і так далі.)

(Якщо ховають жінку, нехай він скаже: «Ось Твоя служниця й дочка Твоєї служниці», і так далі)

О мій Боже! Ось Твій слуга й син Твого слуги, який повірив у Тебе та Твої знамення й обернувся обличчям до Тебе в цілковитому зреченні від усього, крім Тебе. Ти, воістину, наймилосердніший з тих, хто виявляє милосердя.

Постався до нього так, о Ти, Хто прощає гріхи людей та приховує їхні провини, як годиться небесам Твоєї щедрості й океану Твоєї милості. Дозволь йому ввійти на тере́ни Твого безмежного милосердя, що існувало до сотворіння землі та небес. Немає Бога, крім Тебе, Того, Хто незмінно прощає, Найвеликодушнішого.

Нехай тоді він шість разів повторить вітання «Алла-у-Абха́», а потім по дев’ятнадцять разів – кожен з наведених нижче рядків.

Ми всі, воістину, поклоняємося Богу.

Ми всі, воістину, схиляємося перед Богом.

Ми всі, воістину, віддані Богу.

Ми всі, воістину, уславлюємо Бога.

Ми всі, воістину, дякуємо Богу.

Ми всі, воістину, терплячі в Богові.

#13723
- Bahá'u'lláh

 

Молодь

О Господи! Зроби цього юнака сяйним та обдаруй Своєю щедрістю це бідолашне створіння. Наділи його знанням, додавай йому сил на світанні кожного дня та вбережи його в притулку Твого захисту, аби міг він звільнитися від прогріху, присвятити себе служінню Твоїй Справі, скеровувати заблудлих, вести за собою безталанних, звільняти бранців і пробуджувати недбалих, щоб кожен благословився згадуванням Тебе та хвалою Тобі. Ти – Могутній та Владний.

#13696
- `Abdu'l-Bahá

 

НЕПОХИТНІСТЬ

Я звеличую Ім’я Твоє, о мій Боже, і приношу дяку Тобі, о моє Жадання, адже сподобив Ти мене ясно розрізнити пряму Стезю Твою, розкрив Величне Проголошення Своє перед очима моїми та допоміг мені обернутися обличчям до Вранішньої Зорі Одкровення Твого та Першоджерела Справи Твоєї, коли слуги Твої та люди Твої відвернулися від Тебе. Я благаю Тебе, о Господи Царства вічності, – пронизливим голосом Пера Слави та Палким Вогнем, що голосно кличе із зеленого Дерева, і Ковчегом, який Ти спеціально обрав для народу Баха́: дозволь мені залишатися непохитним у любові моїй до Тебе, бути цілком вдоволеним усім тим, що приписав Ти мені в Книзі Своїй, і стояти твердо в служінні Тобі та любим Твоїм. І милостиво допоможи слугам Своїм, о мій Боже, виконувати те, що служитиме звеличенню Справи Твоєї, і дай їм змогу виконувати все те, що явив Ти в Книзі Своїй.

Воістину, Ти – Господь Сили, Ти здатен повеліти, чого б не забажав, і у Своїй руці тримаєш повіддя всього створіння. Немає Бога, крім тебе, Всевладного, Всевідця, Всемудрого.

#14363
- Bahá'u'lláh

 

Нехай славиться ім’я Твоє, о Господи мій Боже! Я покірно молю Тебе – силою Твоєю, що охопила все створене, і верховною владою Твоєю, яка виходить за межі всього творіння, і Словом Твоїм, що приваховане було – мудрістю Твоєю – та яким створив Ти небеса Свої та землю Свою: дай нам змогу залишатися непорушними в любові до Тебе та в послуху волі Твоїй і водночас прикипіти очима до лику Твого й уславляти Тебе. І наділи нас силою, о мій Боже, повсюди поширювати знамення Твої поміж створінь Твоїх та оберігати Віру Твою в царстві Твоєму. Ти завжди існував незалежно від згадування будь-яким із Твоїх створінь і залишатимешся таким на віки вічні.

На Тебе я цілковито покладаюся, до Тебе обернув я обличчя своє, за поворозку сповненого любові провиді́ння Твого міцно тримаюсь я і до затінку милосердя Твого поспішив я. Не проганяй мене, розчарованого, за двері Твої, о мій Боже, і не втримуй від мене милість Свою, бо лише Тебе я жадаю. Немає Бога, крім Тебе, Того, Хто вічно прощає, Найщедрішого.

Хвала нехай буде Тобі, о Ти, Хто є Коханим тих, що пізнали Тебе!

#14364
- Bahá'u'lláh

 

О Ти, Чия близькість – моє жадання, Чия присутність – моя надія, згадування Кого – моє бажання, Чия обитель – моя мета, Чиє ім’я – моє зцілення, Чия любов – сяєво мого серця, служіння Кому – моє найвище прагнення! Я покірно благаю Тебе Іменем Твоїм, через яке Ти сподобив тих, що визнали Тебе, злетіти до найпіднесеніших висот пізнання Тебе й дав силу тим, хто віддано поклоняється Тобі, піднятися до меж двору святих милостей Твоїх: допоможи мені обернути лице своє до лику Твого, прикипіти очима до Тебе й свідчити про славу Твою.

Я – той, о мій Господи, хто забув про все, крім Тебе, й обернувся до Вранішньої Зорі милості Твоєї, хто відмовився від усього, опріч Тебе, сподіваючись наблизитися до двору Твого. Узри́, як підвів я очі до Трону, що сяє блиском світла Лику Твого. І низпошли мені, о мій Коханий, те, що сподобить мене бути непохитним у Справі Твоїй, аби сумніви невірних не змогли завадити мені обернутися до Тебе.

Ти, воістину, Бог Сили, Допомога в Небезпеці, Всеславний, Всемогутній.

#14365
- Bahá'u'lláh

 

Слався ж Ти, о Господи мій Боже! Я покірно молю Тебе Тим, Хто є Найвеличнішим Іменем Твоїм, Кого спіткали жорстокі випробування від рук тих із створінь Твоїх, хто відмовився визнати істину Твою, і Кого оточили скорботи, які не описати словами: дозволь, аби міг я згадувати Тебе та підносити хвалу Тобі в ці дні, коли всі відвернулися від краси Твоєї, виступили проти Тебе й відвернулися від Того, Хто є Явителем Справи Твоєї. Немає жодного, о мій Господи, хто допоміг би Тобі, крім Тебе Самого, і немає сили, яка підтримала би Тебе, опріч Твоєї власної сили.

Я благаю Тебе: дай мені змогу міцно триматися любові Твоєї та згадування Тебе. Це, воістину, до снаги мені, і Ти Єдиний, Хто знає все, що є в мені. Ти, істинно, відаєш усе, обізнаний з усім. Не позбавляй мене, о мій Господи, блиску світла лику Твого, чиє сяєво охопило весь світ. Немає Бога, крім Тебе, Можновладного, Всеславного, Того, Хто вічно прощає.

#14366
- Bahá'u'lláh

 

Хвала нехай буде Тобі, о Господи, мій Найкоханіший! Зроби мене непохитним у Справі Твоїй та дозволь, аби належав я до тих, хто не порушив Завіт Твій та не поклонявся богам марних фантазій своїх. І сподоби мене посісти місце істини в присутності Твоїй, наділи мене знаком милосердя Твого та дозволь приєднатися до тих із слуг Твоїх, що не мають страху та не пригнічені горем. Не полишай мене на самого себе, о мій Господи, і не позбавляй мене можливості визнати Того, Хто є Виявом Єства Твого, не зараховуй мене до тих, хто відвернувся від святої присутності Твоєї. Зарахуй мене до тих, о мій Боже, кому надав Ти привілей прикипіти поглядом до Краси Твоєї та хто з такою насолодою дивиться на неї, що не погодиться обміняти жодної миті цього на верховну владу над царством небес і землі чи над цілою сферою творіння. Змилуйся наді мною, о Господи, у ці дні, коли народи землі Твоєї вчинили жахливий гріх; наділи мене тим, о мій Боже, що є благим і належним у судженні Твоєму. Ти, воістину, Всевладний, Милостивий, Щедрий, Той, Хто вічно прощає.

Дозводь, о мій Боже, аби не належати мені до тих, чиї вуха глухі, чиї очі сліпі, чиї вуста безмовні та чиї серця не змогли зрозуміти. Порятуй мене, о Господи, від вогню невігластва й егоїстичних бажань, сподоби мене бути допущеним у межі безмірного милосердя Твого та низпошли мені те, що призначив Ти для обраних Своїх. Можний Ти чинити те, що забажаєш. Воістину, Ти – Допомога в Небезпеці, Самосущий.

#14367
- The Báb

 

Звеличений та уславлений Ти, о Боже!

Дозволь, аби день досягнення святої присутності Твоєї швидко наблизився. Звесели серця наші силою любові Твоєї та ніжної прихильності й наділи нас непохитністю, щоб могли ми добровільно скоритися Волі Твоїй та Велінню Твоєму. Воістину, знання Твоє охоплює все, що вже створив Ти та ще створиш, і небесне могуття Твоє перевершує все, що покликав Ти або ще покличеш до буття. Немає нікого, кому поклонятися, крім Тебе, немає нікого, кого жадати, опріч Тебе, немає нікого, кого обожнювати, є лише Ти, і немає нічого, що варто любити, крім ніжної прихильності Твоєї.

Воістину, Ти – найвищий Правитель, Верховна Істина, Допомога в Небезпеці, Самосущий.

#14368
- The Báb

 

Непохитність у Завіті

Слава Тобі, о Царю вічності, і Сотворителю народів, і Творителю кожної кістки, що перетворюється на порох! Я молю Тебе – Іменем Твоїм, яким Ти закликав усе людство до небокраю Твоєї величі та слави й направив слуг Своїх до двору Свого милосердя та милостей, – зарахувати мене до тих, хто звільнився від усього, крім Тебе, і спрямував себе до Тебе й кого ті нещастя, що були визначені Тобою, не утримали від обернення в бік Твоїх дарів.

Я взявся, о мій Господи, за рукоять Твоєї благодаті та непохитно тримаюся за край мантії Твоєї прихильності. Тож низпошли мені з хмар Твоєї щедрості те, що очистить мене від згадування будь-кого, крім Тебе, і дасть мені змогу обернутися до Того, Хто є Об’єктом поклоніння всього роду людського, проти Кого вишикувалися підбурювачі заколоту, які порушили Твій завіт і не увірували в Тебе та Твої знамення.

Не відмовляй мені в пахощах Твоїх шат, о мій Господи, і не позбавляй мене подувів Твого Одкровення, коли з’являється сяєво світла Твого лику. Владний Ти чинити те, що любо Тобі. Жоден не може ані опиратися Твоїй волі, ані порушити те, що замислив Ти Своєю владою.

Немає Бога, крім Тебе, Всемогутнього, Всемудрого.

#13764
- Bahá'u'lláh

 

Він – Могутній, Той, Хто милує, Співчутливий!

О Боже, мій Боже! Ти бачиш слуг Своїх у прірві погибелі та гріха. Де ж Твоє світло божественного водійства, о Ти, Жадання світу? Ти відаєш про їхню безпорадність і слабкість. Де ж Твоя міць, о Ти, у Чиїй руці криються сили небес і землі?

Я прошу Тебе, о Господи мій Боже, сяєвом вогнів Твоєї ніжної турботи, і високими хвилями океану Твого знання та мудрості, і Твоїм Словом, яким Ти правиш народами Твого володіння, щоб я був одним із тих, хто дотримується Твоїх настанов, що у Книзі Твоїй. І визнач для мене те, що визначив Ти для довірених Твоїх, тих, хто напився вина божественної наснаги з чаші Твоєї благодаті та поспішив догодити Тобі та дотримуватися Твого Завіту й Заповіту. Владний Ти чинити, як забажаєш. Немає іншого Бога, крім Тебе, Всевідця, Всемудрого.

Признач для мене благодаттю Твоєю, о Господи, те, що буде для мене благоденством у цьому світі та потойбічному й наблизить мене до Тебе, о Ти, Хто є Господом усіх людей. Немає іншого Бога, крім Тебе, Єдиного, Могутнього, Уславленого.

#13765
- Bahá'u'lláh

 

О співчутливий Боже! Дяка Тобі за те, що Ти пробудив мене та зробив свідомим. Ти наділив мене оком, що бачить, та обдарував вухом, що чує, привів мене до Твого царства й направив мене на Твою стезю. Ти показав мені правильний шлях і сподобив мене зійти на ковчег спасіння. О Боже! Допоможи мені залишатися непохитним і зроби мене стійким та непорушним. Захисти мене від жорстоких випробувань і вбережи та прихисти мене в укріпленій твердині Твого Завіту й Заповіту. Ти

#13960
- Bahá'u'lláh

 

О мій Господи й моя Надіє! Допоможи тим, кого Ти любиш, бути стійкими у Твоєму могутньому Завіті, залишатися вірними Твоїй явній Справі й виконувати заповіді, які Ти дав їм у Твоїй Книзі Сяєва, щоб вони могли стати знаменами водійства та вогнями Сонму вишнього, джерелами Твоєї безмежної мудрості та зорями, що, сяючи з божественних небес, ведуть вірним шляхом.

Воістину, Ти – Непереможний, Всемогутній, Всевладний.

#13272
- `Abdu'l-Bahá

 

О співчутливий Боже! Дяка Тобі за те, що Ти пробудив мене та зробив свідомим. Ти наділив мене оком, що бачить, та обдарував вухом, що чує, привів мене до Твого царства й направив мене на Твою стезю. Ти показав мені правильний шлях і сподобив мене зійти на ковчег спасіння. О Боже! Допоможи мені залишатися непохитним і зроби мене стійким та непорушним. Захисти мене від жорстоких випробувань і вбережи та прихисти мене в укріпленій твердині Твого Завіту й Заповіту. Ти – Владний. Ти – Той, Хто бачить. Ти – Той, Хто чує.

О Ти, Співчутливий Боже! Наділи мене серцем, яке, наче дзеркало, осяється світлом Твоєї любові, та обдаруй мене думками, що зможуть перетворити цей світ на трояндовий сад через виливи небесної милості.

Ти – Співчутливий, Милосердний. Ти – Величний Добродійний Бог.

#13961
- `Abdu'l-Bahá

 

Північ

О шукачу Істини! Якщо бажаєш, щоб Бог міг відкрити твоє око, ти маєш просити Бога, молити Його та вести з Ним розмову опівночі, промовляючи:

О Господи, я обернув обличчя своє до Твого царства єдиності та занурений у море Твого милосердя. О Господи, просвіти мій зір спогляданням Твоїх світочів цієї темної ночі та звесели мене вином Твоєї любові в цю дивовижну епоху. О Господи, зроби так, щоб я почув Твій поклик, і відкрий переді мною двері Твого раю, щоб міг я побачити сяйво Твоєї слави й бути приваблений Твоєю красою.

Воістину, Ти – Дарувальник, Великодушний, Милосердний, Той, Хто прощає.

#13316
- `Abdu'l-Bahá

 

Прощення

Нехай славиться ім’я Твоє, о мій Боже й Бог усього сущого, моя Славо й Славо всього сущого, моє Жадання й Жадання всього сущого, моє Могуття й Могуття всього сущого, мій Царю й Царю всього сущого, мій Володарю й Володарю всього сущого, моя Ціле й Ціле всього сущого, моя Рушійна Сило й Рушійна Сило всього сущого! Не допусти, благаю Тебе, щоб я тримався осторонь океану Твоїх ніжних милостей і був безмежно віддалений від берегів близькості до Тебе.

Ніхто, крім Тебе, о мій Господи, не приносить мені добра, а наближеність до будь-кого, крім Тебе, нічим не йде мені на користь. Я благаю Тебе – рясністю Твоїх багатств, завдяки яким Ти звільнився від усього, крім Себе, – зарахувати мене до тих, хто обернув своє обличчя до Тебе та повстав, аби служити Тобі.

Тож пробач, о мій Господи, Твоїх слуг і Твоїх служниць. Ти, істинно, Той, Хто вічно прощає, Найспівчутливіший.

#13295
- Bahá'u'lláh

 

Слався ж Ти, о Господи мій Боже! Я молю Тебе Твоїми Обранцями, і Носіями Твоєї Довіри, і Тим, Кому Ти призначив бути Печаткою Твоїх Пророків і Твоїх Посланців, дозволити, щоб згадування Тебе було моїм супутником, Твоя любов – моїм прагненням, Твоє лице – моєю метою, Твоє ім’я – моїм світочем, Твоя воля – моїм жаданням і Твоє задоволення – джерелом насолоди для мене.

Я грішник, о мій Господи, а Ти –Той, Хто вічно прощає. Щойно я визнав Тебе, то поспішив досягти піднесеного двору Твоєї ніжної турботи. Прости мені, о мій Господи, мої гріхи, які завадили мені йти шляхами Твоєї втіхи та досягти берегів океану Твоєї єдиності.

Немає нікого іншого, о мій Боже, хто так щедро ставився би до мене, аби я міг повернутися до нього обличчям, і жодного, хто мав би до мене співчуття, щоб я жадав його милосердя. Не змушуй мене полишати присутність Твоєї милості, я благаю Тебе, і не утримуй від мене виливи Твоєї щедрості та благодаті. Визнач для мене те, о мій Господи, що Ти визначив для тих, хто любить Тебе, і припиши мені те, що Ти приписав обраним Твоїм. Мій погляд повсякчас незмінно спрямований до небокраю Твого милостивого провидіння, і очі мої обвернені до двору Твого ніжного милосердя. Чини зі мною так, як личить Тобі. Немає Бога, крім тебе, Бога сили, Бога слави, про Чию допомогу благають усі люди.

#13957
- Bahá'u'lláh

 

I am he, O my Lord, that hath set his face towards Thee, and fixed his hope on the wonders of Thy grace and the revelations of Thy bounty. I pray Thee that Thou wilt not suffer me to turn away disappointed from the door of Thy mercy, nor abandon me to such of Thy creatures as have repudiated Thy Cause.

I am, O my God, Thy servant and the son of Thy servant. I have recognized Thy truth in Thy days, and have directed my steps towards the shores of Thy oneness, confessing Thy singleness, acknowledging Thy unity, and hoping for Thy forgiveness and pardon. Powerful art Thou to do what Thou willest; no God is there beside Thee, the All-Glorious, the Ever-Forgiving.

—Bahá’u’lláh Я – той, о мій Господи, хто обернув своє обличчя до Тебе та покладає надію на дива Твоєї милості й вияви Твоєї благодаті. Я молю Тебе, щоб Ти не дозволив мені відвернутися розчарованим від дверей Твого милосердя та не полишив мене на тих із Твоїх створінь, які зреклися Твоєї Справи.

Я – Твій слуга, о мій Боже, і син Твого слуги. Я визнав Твою істину в дні Твої та направив свої кроки до берегів Твоєї єдиності, визнаючи Твою єдиносущість, засвідчуючи Твою єдність і сподіваючись на Твоє прощення та помилування. Владний Ти чинити те, що забажаєш. Немає Бога, крім Тебе, Всеславного, Того, Хто незмінно прощає.

Бахаулла

#13958
- Bahá'u'lláh

 

Ти бачиш мене, о мій Господи, чиє обличчя обернене до небес Твого благовоління й океану Твоєї прихильності та хто відмовився від усього іншого, опріч Тебе. Я прошу Тебе – сяєвом Сонця Твого одкровення на горі Синай і зблисками світила Твоєї милості, що сяє з обрію Твого Імені, – обдарувати мене Твоїм прощенням і змилостивитися наді мною. І припиши мені Своїм пером слави те, що звеличить мене Іменем Твоїм у світі творіння. Допоможи мені, о мій Господи, спрямувати себе до Тебе та почути голос любих Тобі, яких не змогли послабити сили земні, а влада народів неспроможна втримати від Тебе та які у своєму поступі до Тебе промовляють: «Бог є нашим Господом, Господом усього, що на небесах, і всього, що на землі».

#13959
- Bahá'u'lláh

 

Хвала Тобі, о Господи! Пробач нам гріхи наші, змилуйся над нами та дай нам змогу повернутися до Тебе. Не дозволяй нам покладатися ні на кого іншого, крім Тебе, і вдостой нас – із щедрості Твоєї – того, що любиш Ти й жадаєш і що подоба́є Тобі. Піднеси положення тих, хто істинно вірує, і пробач їх через Твоє милосердне прощення. Воістину, Ти – Допомога в небезпеці, Самосущий.

#13296
- The Báb

 

Я благаю Тебе простити мене, о мій Боже, за всяке згадування, що не є згадуванням Тебе, і за всяку хвалу, що не є хвалою Тобі, і за всяку насолоду, що не є насолодою від Твоєї близькості, і за всяке задоволення, що не є задоволенням від спілкування з Тобою, і за всяку радість, що не є радістю від Твоєї любові та Твоєї ніжної прихильності, і за все притаманне мені, що не пов’язане з Тобою, о Ти, Хто є Владикою Владик, Той, Хто надає можливості та відчиняє двері.

#13297
- The Báb

 

О Ти, великодушний Господи! Ти – прихисток для всіх Твоїх слуг. Ти знаєш таємниці, і Тобі відомо про все суще. Ми безпорадні, а Ти – Могутній, Всеможний. Усі ми грішники, а Ти – Той, Хто прощає гріхи, Милосердний, Співчутливий. О Господи! Не дивись на наші провини. Чини з нами згідно з Твоїм милосердям і щедрістю. Наші провини численні, але океан Твого прощення – безмежний. Наша слабкість тяжка, але докази Твоєї підтримки й допомоги не викликають сумнівів. Тож підтримай та зміцни нас. Дай нам змогу робити те, що гідне Твого святого Порогу. Осяй наші серця, наділи нас проникливими очима й уважними вухами. Поверни до життя мертвих і зціли хворих. Обдаруй багатством бідних, а сповненим страху дай мир і безпеку. Прийми нас у твоєму Царстві й осяй нас світлом водійства. Ти – Владний і Всемогутній. Ти – Великодушний. Ти – Милостивець. Ти – Добрий.

#13299
- `Abdu'l-Bahá

 

Ранок

Я прокинувся у прихистку Твоєму, о мій Боже, і годиться тому, хто шукає того прихистку, перебувати у Святилищі Твого захисту й Твердині Твоєї охорони. Осяй моє внутрішнє єство, о мій Господи, блиском Вранішньої Зорі Твого Одкровення так, як Ти осяяв моє зовнішнє єство ранковим світлом Твоєї прихильності.

#13304
- Bahá'u'lláh

 

Я прокинувся цього ранку Твоєю милістю, о мій Боже, і залишив свою домівку, цілковито покладаючись на Тебе й доручаючи себе Твоїй турботі. Тож низпошли мені – з небес Твого милосердя – благословення від Тебе й дай мені змогу повернутися додому цілим і неушкодженим – так само, як Ти дав мені змогу вирушити в дорогу під Твоїм захистом, з думками моїми, незмінно зосередженими на Тобі.

Немає іншого Бога, крім Тебе, Єдиного, Незрівнянного, Всевідця, Всемудрого.

#13305
- Bahá'u'lláh

 

Я підношу Тобі хвалу, о мій Боже, за те, що Ти пробудив мене віді сну, і повернув мене після зникнення мого, і вивів мене з мого заціпеніння. Я прокинувся цього ранку з обличчям, оберненим до блиску Вранішньої Зорі Твого Одкровення, Якою осяялись небеса сили Твоєї і Твоєї величі, визнаючи Твої знамення, вірячи у Твою Книгу та міцно тримаючись за Твою Нить.

Я покірно благаю Тебе – могуттям Твоєї волі та непереборною силою Твого задуму – перетворити те, що явив Ти мені уві сні, на найміцніші підвалини для палаців Твоєї любові, що в серцях любих Тобі, і на найкращий інструмент для виявлення знаків Твоєї милості та Твоєї ніжної турботи.

Тож визнач для мене Своїм найпіднесенішим Пером, о мій Господи, благо цього світу й наступного. Я свідчу, що тримаєш Ти у Своїй руці поводи́ всього сущого. Ти змінюєш його так, як забажаєш. Немає Бога, крім Тебе, Сильного, Вірного.

Ти – Той, Хто велінням Своїм перетворює приниження на славу, і слабкість – на силу, і безсилля – на могутність, і страх – на спокій, і сумнів – на безсумнівність. Немає Бога, крім Тебе, Могутнього, Добродійного.

Ти не розчаровуєш жодного, хто шукає Тебе, і не утримуєш на відстані від Себе будь-кого, хто жадає Тебе. Визнач для мене те, що годиться небесам Твоєї великодушності й океану Твоєї щедрості. Ти, воістину, Всемогутній, Можновладний.

Бахаулла

#14017
- Bahá'u'lláh

 

Служіння

Я підношу хвалу Тобі, о мій Боже, адже аромат ніжної прихильності Твоєї оповив мене й лагідні вітерці милосердя Твого нахилили мене до рясних милостей Твоїх. Дай мені напитися, о мій Господи, – з перстів щедрості Твоєї – живодайних вод, що сподобили кожного, хто причастився ними, звільнитися від усякої прихильності до будь-кого, опріч Тебе, і злетіти в атмосферу зречення всіх створінь Твоїх, і зосередити свій погляд на Твоєму сповненому любові провидінні та Твоїх незліченних дарах.

Сподоби мене, о мій Господи, – за всяких обставин – бути готовим служити Тобі та спрямовувати себе до обожнюваного святилища Одкровення Твого та Краси Твоєї. Якщо буде на те ласка Твоя, зроби так, аби зростав я, наче ніжна травинка на лу́ках милості Твоєї, щоб лагідні вітерці волі Твоєї ворушили мене та нахиляли за бажанням Твоїм так, аби мій рух і моя нерухомість цілком направлялися Тобою.

Ти є Той, Чиїм ім’ям розголошено було Приховану Таємницю, і явлено Добре Пильноване Ім’я, і знято печатки із запечатаного Келиха, завдяки чому пролився його аромат над усім творінням – як минулим, так і майбутнім. Той, хто був спраглим, о мій Господи, поспішив досягти живодайних вод милості Твоєї, а нещасне створіння сповнилося жадання зануритися в океан багатств Твоїх.

Я присягаюся славою Твоєю, о Господи – Коханий світу та Жадання всіх, хто визнав Тебе! Я вкрай змучений горем через розлуку з Тобою – у дні, коли Денне Світило присутності Твоєї пролило своє сяєво на людей Твоїх. Тож припиши мені винагороду, що призначена тим, хто поглянув на лице Твоє, і з дозволу Твого вдостоївся ввійти до двору престолу Твого, і волею Твоєю зустрівся з Тобою віч-на-віч.

Я благаю Тебе, о мій Господи, іменем Твоїм, блиск якого охопив землю й небеса: сподоби мене так підкорити волю мою то́му, що визначив Ти в Скрижалях Своїх, аби припинив я знаходити в собі будь-яке бажання, крім того, що зажадав Ти силою верховної влади Своєї, і будь-яке прагнення, опріч того, яке визначив Ти для мене волею Своєю.

Куди ж мені обертатися, о мій Боже, такому безсилому, як я, аби віднайти інакший шлях, крім того шляху, який Ти проклав перед Обранцями Своїми? Усі атоми землі проголошують, що Ти є Бог, і засвідчують, що немає іншого Бога, крім Тебе. Споконвіку владний Ти чинити те, що жадаєш, і призначати те, що любо Тобі.

Визнач же для мене, о мій Боже, те, що повсякчас направлятиме мене до Тебе, і сподоби мене постійно триматися за поворозку милості Твоєї, і проголошувати ім’я Твоє, і шукати всього, що випливатиме з-під пера Твого. Я нужденний та нещасний, о мій Господи, а Ти – Той, Хто володіє всім, Всевишній. Тож змилостився наді мною чудесами милосердя Свого та низпошли мені – щомиті життя мого – те, чим оновив Ти серця всіх створінь Своїх, що визнали єдність Твою, і всіх людей Своїх, які цілковито віддані Тобі.

Ти, воістину, Всемогутній, Найпіднесеніший, Всевідець, Всемудрий.

#14356
- Bahá'u'lláh

 

Стійкість

О Боже, мій Боже! Я обернувся до Тебе в каятті, і Ти, воістину, Той, Хто дарує прощення, Співчутливий.

О Боже, мій Боже! Я повернувся до Тебе, і Ти, воістину, Той, Хто вічно прощає, Милостивий.

О Боже, мій Боже! Я міцно схопився за поворозку Твоєї щедрості, і скарбниця всього, що на небесах і землі, – у Тебе.

О Боже, мій Боже! Я поспішив до Тебе, і Ти, воістину, Той, Хто прощає, Господь невичерпної благодаті.

О Боже, мій Боже! Я жадаю небесного вина Твоєї милості, і Ти, воістину, Дарувальник, Щедрий, Милостивий, Всемогутній.

О Боже, мій Боже! Я свідчу, що Ти явив Свою Справу, виконав Свою обітницю та низпослав з небес Твоєї милості те, що привабило до Тебе серця любих Тобі. Благо тому, хто міцно тримається за Твою нерозривну поворозку та вхопився за край Твого сяйного покриву!

Я прошу Тебе, о Господи всього сущого та Царю видимого й невидимого, – Твоїм могуттям, Твоєю величчю та Твоєю верховною владою – дозволити, щоб моє ім’я могло бути записаним Твоїм пером слави серед відданих Тобі, тих, кому послання грішних не завадили обернутися до світла Твого лику, о Боже – Той, Хто чує молитви й відповідає на них.

#13307
- Bahá'u'lláh

 

О Ти, мій Боже, Хто виводить шукача на вірний шлях, Хто рятує запропащену й засліплену душу з пустелі погибелі; Ти, Хто дарує щирим великі блага та милості, Хто захищає переляканих у Своєму неприступному укритті, Хто відгукується зі Свого всевишнього обрію на поклик усіх, хто закликає до Тебе. Хвала Тобі, о мій Господи! Ти вивів спантеличених зі смерті в безвір’ї та привів тих, хто наблизився до Тебе, до мети їхньої подорожі; переконаних і впевнених з-поміж слуг Твоїх Ти сповнив великої радості, справдивши їхні найзаповітніші бажання; із Царства Твоєї Краси Ти відчинив перед тими, хто прагнув до Тебе, браму возз’єднання та порятував їх із вогню втрати й поразки, щоб вони поспішили до Тебе, удостоїлися присутності Твоєї, приступили під Твої гостинні двері й отримали свою щедру частку від дарів.

О мій Господи, вони знемагали від спраги, а Ти підніс до їхніх потрісканих вуст во́ди возз’єднання. О Ласкавий, о Подателю Дарів, Ти вгамував їхній біль бальзамом Своєї щедрості й благодаті, Ти зцілив їхні рани чудовими ліками Свого співчуття. О Господи, зроби їхній поступ твердим на Твоєму прямому шляху, розшир для них вушко голки, зроби так, щоб вони, зодягнені в царські шати, повік-віки були оповиті славою.

Воістину, Ти – Великодушний, Вічний Дарувальник, Дорогоцінний, Найщедріший. Немає іншого Бога, крім Тебе, Могутнього, Владного, Піднесеного, Переможного.

#13288
- `Abdu'l-Bahá

 

О Господи мій Боже! Допоможи любим Тобі бути твердими у Твоїй Вірі, іти Твоїми шляхами, бути непохитними у Твоїй Справі. Дай їм Твою милість протистояти нападу егоїзму та пристрасті, триматися світла божественного водійства. Ти – Владний, Милостивий, Самосущий, Обдаровувач, Співчутливий, Всемогутній, Всещедрий.

#13308
- `Abdu'l-Bahá

 

Тріумф Справи Бога

Не дай, о Боже, мій Боже, щоб утримувався я від небес Твоїх щедрот і денного світила Твоїх благословень. Я благаю Тебе Словом, яким Ти підкорив усе видиме й невидиме, допомогти мені та допомогти обраним Твоїм досягти того, що звеличить Справу Твою серед слуг Твоїх і по всіх краях. Тож признач мені все благо, яке Ти низпослав у своїй Книзі.

Воістину, Ти – Всемогутній, Той, Хто вічно прощає, Найвеликодушніший.

#13689
- Bahá'u'lláh

 

Тріумф Справи Бога

Ти зриш, о мій Господи, як любих Тобі оточили непокірні з-поміж Твоїх створінь і грішні з-посеред Твого народу. Не лишилося краю, звідки не лунало б стогнання тих, хто любить Тебе, і голосіння обранців Твоїх. Я благаю Тебе Твоїм Найвеличнішим Ім’ям простягнути руку сили від грудей Твого могуття й допомогти нею всім тим, хто любить Тебе.

Ти споглядаєш, о мій Боже, їхні очі, спрямовані до Тебе, їхні погляди, націлені на Вранішню Зорю Твого могуття та Твого сповненого любові провидіння. Оберни, о мій Господи, їхнє приниження на славу, їхню бідність – на багатство, а їхню слабкість – на силу, що породжена від Тебе.

Владний Ти чинити що забажаєш. Немає Бога, крім Тебе, Всевідця, Обізнаного з усім.

#13699
- Bahá'u'lláh

 

Слава Тобі, о Господи, Ти – Той, Хто покликав до буття все творіння силою Свого веління.

О Господи! Допоможи тим, хто зрікся всього іншого, крім Тебе, і даруй їм могутню перемогу. Пошли їм, о Господи, сонм ангелів, які в небесах і на землі та по всьому, що між ними, аби допомогти слугам Твоїм, підтримати й зміцнити їх, уможливити досягнення ними успіху, підкріпити їх, огорнути їх славою, дарувати їм шану та звеличення, збагатити їх і дозволити їм звитяжно досягти небаченого тріумфу.

Ти – їхній Господь, Господь небес і землі, Господь усіх світів. Зміцни цю Віру, о Господи, силою цих слуг і сподоби їх запанувати над усіма народами світу, бо вони, істинно, слуги Твої, які зреклися всього, крім Тебе, а Ти, воістину, захисник тих, хто істинно вірує.

Дозволь, о Господи, щоб їхні серця могли – завдяки вірності цій Твоїй непорушній Вірі – стати дужчими за все, що в небесах і на землі й повсюди, що між ними, і зміцни, о Господи, їхні руки знаменнями Твого дивовижного могуття, аби могли вони явити Твоє могуття очам усього людства.

#13700
- The Báb

 

О Господи! Забезпеч швидке зростання Дерева Твоєї божественної Єдності; поливай же його, о Господи, плинними водами Твоєї ніжної прихильності, зроби так, щоб – перед явленнями Твоєї божественної обітниці – воно приносило такі плоди, яких Ти жадаєш для уславлення та піднесення Тебе, хвали й дяки Тобі, возвеличувало Ім’я Твоє, славило єдиність Твоєї Сутності та поклонялося Тобі, оскільки все це – лише у Твоїй руці, а не в будь-чиїй іншій.

Безмірно благословенні ті, чиєю кров’ю Ти вирішив зросити Дерево Твого підтвердження й тим піднести Твоє святе й непорушне Слово.

#13722
- The Báb

 

О Господи! Даруй звитягу стійким слугам Своїм у дні Твої, обдарувавши їх гідною перемогою тією мірою, якою прагнули вони мучеництва на стезі Твоїй. Низпошли їм те, що принесе втіху розуму їхньому, звеселить внутрішнє єство їхнє, сповнить впевненістю серця їхні та спокоєм –тіла їхні, і дасть змогу душам їхнім піднятися до присутності Бога, Найпіднесенішого, і досягти найвищого Раю й таких обителей слави, які визначив Ти для людей, наділених істинним знанням і доброчесністю. Воістину, відаєш Ти все, тоді як ми – лише слуги Твої, бранці Твої, невільники Твої й убогі Твої. Ні до якого іншого Господа, крім Тебе, не закликаємо, о Боже наш Господи, і нікого іншого, крім Тебе, не молимо ми про благословення та благодать, о Ти, Хто є Богом милосердя для світу цього та наступного. Ми є лише втіленнями бідності, мізерності, безпорадності та погибелі, тоді як усе Єство Твоє уособлює багатство, незалежність, славу, велич і благодать безмірну.

Оберни нашу винагороду, о Господи, на те, що зволиш Ти, від благ світу цього та світу наступного та від щедрот незліченних, які простягаються від небес аж до землі внизу.

Воістину, Ти – наш Господь і Господь усього сущого. Ми віддаємо себе в руки Твої, прагнучи лише того, що притаманне Тобі.

#14369
- The Báb

 

О Боже, мій Боже! Хвала Тобі за те, що Ти розпалив вогонь божественної любові у Священному Дереві на вершині найвищої гори — у Дереві, яке «ані від Сходу, ані від Заходу» . Той вогонь палав доти, доки його полум’я не здійнялося вгору аж до Сонму вишнього та від нього ті сутності не зайнялися світлом водійства й не вигукнули: «Воістину, побачили ми вогонь на схилі гори Синай!»

О Боже, мій Боже! Роздмухуй цей вогонь день-у-день, аж поки його жар не приведе в рух усю землю. О Ти, мій Господи! Запали сяйво Твоєї любові в кожному серці, вдихни в людські серця дух Твого знання, звесели їхні душі віршами Твоєї єдиності. Поклич до життя тих, що скніють у своїх могилах, остережи гордовитих, наповни світ щастям, зішли на землю Твої кришталево чисті води та в оточенні явленого світла передавай з рук у руки чашу з вином, «змішаним із камфорою» .

Воістину, Ти – Дарувальник, Той, Хто прощає, Вічний Обдаровувач. Воістину, Ти – Милосердний, Співчутливий.

#13292
- `Abdu'l-Bahá

 

Фонд

Усі друзі Бога… мають жертвувати в міру можливостей, яким би скромним не був внесок. Бог не обтяжує душу понад її спроможність. Такі пожертви мають надходити з усіх осередків і від усіх вірян… О Друзі Бога! Будьте впевнені, що завдяки цим пожертвам ваше сільське господарство, ваша промисловість і ваша торгівля отримають благословення, завдяки якому багаторазово примножаться. Той, хто робить один гарний учинок, отримає винагороду, удесятеро більшу. Безсумнівно, живий Господь наділить щедрими підтвердженнями тих, хто витрачає своє багатство на Його стезі.

О Боже, мій Боже! Осяй чоло тих, хто істинно любить Тебе, і підтримай їх ангельськими воїнствами безсумнівного тріумфу. Укріпи їхні кроки на Своїй прямій стезі та Своєю вічною щедрістю відкрий перед ними портали Своїх благословень, адже вони витрачають на Твоєму шляху те, чим Ти наділив їх, оберігають Твою Віру, покладаються на згадування Тебе, жертвують своїми серцями з любові до Тебе та не втримують того, чим володіють, адже обожнюють Твою Красу та шукають, як догодити Тобі.

О мій Господи! Наділи їх рясною часткою, призначеним відшкодуванням і неодмінною винагородою.

Воістину, Ти – Опора, Помічник, Великодушний, Щедрий, Вічний Обдаровувач.

#14016
- `Abdu'l-Bahá

 

Хвала та вдячність

Уся хвала, о мій Боже, – Тобі, Хто є Джерелом усієї слави й величі, могуття й честі, верховенства й володарства, піднесеності й милосердя, благоговіння й сили. Кого волієш, Ти спонукаєш наблизитись до Найвеличнішого Океану, а кому бажаєш, Ти даруєш честь визнати Найдревніше Ім’я Твоє. З-поміж усіх, хто є на небесах і на землі, ніхто не може протистояти учину Твоєї верховної Волі. Споконвіку Ти панував над усім творінням, і Ти продовжиш вічно вершити Своє владарювання над усім сущим. Немає іншого Бога, крім Тебе, Всемогутнього, Найпіднесенішого, Всевладного, Всемудрого.

Осяй, о Боже, обличчя слуг Твоїх, щоб могли вони споглядати Тебе, і очисть серця їхні, щоб могли вони обернутися до двору Твоїх небесних милостей і визнати Того, Хто є Виявом Тебе Самого та Вранішньою Зорею Твоєї Сутності. Воістину, Ти – Господь усіх світів. Немає Бога, крім Тебе, Необмеженого, Підкорювача всього.

#13309
- Bahá'u'lláh

 

Хвала Тобі, о Господи мій Боже! Щоразу, як я намагаюся згадати Тебе, перешкоджають мені піднесеність положення Твого та всепереможна велич могуття Твого. Якби я підносив хвалу Тобі по всьому простору володіння Твого та впродовж усього панування Твого, відкрив би я для себе, що хвала моя Тобі годиться лише для таких, як я, що самі є створіннями Твоїми й були покликані до життя силою веління Твого та створені могуттям волі Твоєї. І в будь-який час, коли моє перо приписує славу якомусь із імен Твоїх, здається мені, що я чую голос його тужіння через віддаленість від Тебе, і впізнаю його плач через роз’єднання із Сутністю Твоєю. Я засвідчую, що все інше, крім Тебе, є лише творінням Твоїм, яке тримаєш Ти в заглибині долоні Своєї. Те, що приймаєш Ти діяння чи хвалу від створінь Своїх, є лише свідченням чудес милості Твоєї та щедрих благодіянь і виявом великодушності Твоєї та промислу.

Я благаю Тебе, о мій Господи, Найвеличнішим Іменем Твоїм, яким відокремив Ти світло від вогню та істину – від заперечення: низпошли мені й тим із любих мені, хто зі мною, благо цього світу й наступного. Тож наділи нас дивовижними дарами Своїми, що приховані від очей людських. Ти, воістину, Творитель усього створеного. Немає Бога, крім Тебе, Всемогутнього, Всеславного, Всевишнього.

#14346
- Bahá'u'lláh

 

Хукукулла: Право Бога

Хукукулла – істинно великий закон. Належить усім робити цю пожертву, адже вона є джерелом милості, достатку та всіх благ. Це винагорода, яка залишатиметься з кожною душею в кожному світі зі світів Бога – Того, Хто володіє всім, Всещедрого.

#14024
- Bahá'u'lláh

 

Звеличений Ти, о Господи всього творіння, Єдиний, до Кого все суще має обертатися. Своїми внутрішніми й зовнішніми вустами я засвідчую, що Ти явив і розкрив Себе, низпослав знамення Свої та проголосив заповіді Свої. Я визнаю цілковиту Твою незалежність від будь-чого, опріч Себе, і святість Твою, що вища за все земне. Я благаю Тебе – безмежною славою Справи Твоєї та верховним могуттям Слова Твого: надай підтвердження тому, хто жадає пожертвувати тим, що приписав Ти йому в книзі Своїй, і бажає триматися того, що проллє пахощі Твого прийняття. Воістину, Ти – Всемогутній, Всемилостивий, Той, Хто прощає все, Великодушний до всього сущого.

#14025
- Bahá'u'lláh

 

Уславлений Ти, о мій співчутливий Господи! Я благаю Тебе гуркотом океану Твого святого рече́ння, і численними знаками Твого верховного владицтва, і переконливими доказами Твоєї Божественності, і прихованими таємницями, що притаєні в межах Твого знання: наділи мене Своєю милістю служити Тобі й обраним Твоїм і дай мені змогу слухняно жертвувати Хукук, як повелів Ти в Книзі Своїй.

Я – той, о мій Господи, хто спрямував свою любов на Твоє царство слави та вельми міцно тримається за край шат Твоєї великодушності. О Ти, Хто є Господом усього сущого та Правителем царства імен, я покірно молю Тебе: не відмовляй мені в тому, чим володієш Ти, і не втримуй від мене те, що призначив Ти для обранців Своїх.

Я прошу Тебе, о Господи всіх імен і Творець небес: допоможи мені – Своєю підкріплювальною милістю – бути таким непохитним у Справі Твоїй, щоб суєта світу не змогла закрити мене, наче завісою, і не завадили мені шалені заворушення лиходіїв, які повстали, аби збити народ Твій зі шляху в дні Твої. Признач мені, о Жадання серця мого, благо цього світу та світу прийдешнього. Воістину, Ти владний чинити, як волієш. Немає Бога, крім Тебе, Того, Хто вічно прощає, Найвеликодушнішого.

#14026
- Bahá'u'lláh

 

Occasional

Вставні дні

(Вставні Дні – від 26 лютого до 1 березня включно – мають бути днями підготовки до Посту, днями гостинності, благодійності та піднесення подарунків.)

Мій Боже, мій Вогню та Сяєво моє! Дні, які нарік Ти Айям-і-Ха у Книзі Своїй, настали, о Ти, Хто є Царем імен, і наближається Піст, тримати який Твоє найпіднесеніше Перо повеліло всім, хто в царстві Твого творіння. Я молю Тебе, о мій Господи, – заради цих днів і заради всіх тих, хто в цей час тримався за поворозку заповідей Твоїх і міцно взявся за рукоять Твоїх настанов, – дозволити, аби кожній душі було призначено місце в межах Твого двору й надано можливість перебувати край прояву блиску світла Твого лику.

Ось, о мій Господи, слуги Твої, кого жодні згубні нахили не утримали від того, що низпослав Ти в Книзі Своїй. Вони схилилися перед Твоєю Справою та сприйняли Книгу Твою з тією рішучістю, яка від Тебе походить, і дотримуються того, що Ти приписав їм, і обрали слідувати тому, що низпослане Тобою.

Ти бачиш, о мій Господи, як визнали вони та сповідують усе, що Ти відкрив у Писаннях Своїх. Дай їм напитися, о мій Господи, з долонь Твоєї благодаті вод вічності Твоєї. А тоді признач для них винагороду, установлену для того, хто занурився в океан присутності Твоєї та вдостоївся добірного вина зустрічі з Тобою.

Я благаю Тебе, о Ти, Царю царів і Жалісливий до пригноблених, удостоїти їх блага світу цього та світу прийдешнього. Признач для них також те, що не розпізнало жодне з Твоїх створінь, і зарахуй їх до тих, хто обертається навколо Тебе та рухається край престолу Твого в кожному з Твоїх світів.

Ти, істинно, Всемогутній, Всевідець, Обізнаний з усім.

#13968
- Bahá'u'lláh

 

Піст

Я покірно благаю тебе, о мій Боже, –Твоїм могутнім Знаменням та явленням благодаті Твоєї серед людей – не проганяй мене від брами міста Твоєї присутності та не розбивай надій, які пов'язав я з проявами благодаті Твоєї серед Твоїх створінь. Ти бачиш, о мій Боже, що держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, – Твоїм найсолодшим Голосом і Твоїм найпіднесенішим Словом – ще ближче підведи мене до порогу Твоїх дверей і не дай мені віддалитися геть від затінку Твого милосердя та шатра Твоєї щедрості. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, –

блиском Твого сяйного чола та яскравістю світла Твого лику, що променіє зі всевишнього обрію, – приваб мене пахощами Твоїх шат і напої мене добірним вином Твого рече́ння. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, –

волоссям Твоїм, що плине по обличчю Твоєму так, як Твоє найпіднесеніше перо лине по сторінках Скрижалей Твоїх, проливаючи мускус потаємних значень на царство Твого творіння, – дай мені так повстати на служіння Справі Твоїй, аби не відступав я і не зважав на намовляння тих, хто заперечує знамення Твої та відвернувся від лику Твого. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, –

Іменем Твоїм, яке зробив Ти Царем Імен, що ним зачарувалися всі, хто на небесах, і всі, хто на землі, – дай змогу мені споглядати Денну Зорю Твоєї Краси й налий мені вина Твого рече́ння. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, –

Скинією величі Твоєї, що на найпіднесеніших вершинах, і Шатром Одкровення Твого, що на найвищих узви́шшях, – милостиво допоможи мені чинити бажане волі Твоїй та явлене Твоїм наміром. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, –

Красою Твоєю, що сяє над обрієм вічності, Красою, перед якою, щойно вона виявляє себе, схиляється в шануванні царство краси, звеличуючи її дзвінкими голосами, – дозволь мені померти для всього, що мені належить, і жити для того, що належить Тобі. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, –

Явленням Твого імені – Найкоханіший, Яке охоплює серця тих, хто любить Тебе, і завдяки Якому здійнялись увись душі всіх, хто мешкає на землі, – допоможи мені згадувати Тебе серед створінь Твоїх і прославляти Тебе серед народу Твого. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, –

шелестом Божественного Дерева Лот і шепотінням вітерців Твого рече́ння в царстві Твоїх імен – відведи мене якнайдалі від усього ненависного Твоїй волі та наблизь мене до положення, де засяяв Той, Хто є Вранішньою Зорею Твоїх знамень. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, –

Літерою, яка, щойно злетівши з вуст Твоєї волі, змусила океани вирувати, і вітри віяти, і плоди явитися, і дерева буяти, і всі сліди минулого зникнути, і всі завіси розірватися на клапті, а тих, хто відданий Тобі, – поспішити до світла лику Господа свого, Необмеженого, – повідай мені про те, що приховано в скарбницях Твоїх знань і таїться в сховищах Твоєї мудрості. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, –

полум'ям Твоєї любові, що зігнало сон з очей Твоїх обранців і любих Тобі, і їхнім згадуванням і уславленням Тебе у світанковий час – зарахуй мене до тих, хто досяг низпосланого Тобою в Книзі Твоїй та явленого Твоєю волею. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, –

світлом лику Твого, яке спонукало наближених до Тебе прийняти стріли Твого повеління, а відданих Тобі – сміливо зустріти мечі недругів Твоїх на стезі Твоїй – припиши мені Твоїм найпіднесенішим Пером те, що приписав Ти довіреним Своїм і Своїм обранцям. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, –

Іменем Твоїм, через яке прислухався Ти до заклику тих, хто любить Тебе, і до зітхань тих, хто жадає Тебе, і плачу тих, хто вдостоївся наближення до Тебе, і стогону тих, хто відданий Тобі, і через яке Ти виконав бажання тих, хто пов'язав із Тобою сподівання свої, і сповнив їхні прагнення милістю Своєю та Своєю ласкою, та Іменем Твоїм, через яке океан прощення здійнявся перед ликом Твоїм, а хмари великодушності Твоєї пролилися дощем на слуг Твоїх, – признач кожному, хто обернувся до Тебе й дотримується приписаного Тобою Посту, винагороду, що визначена для тих, хто говорить лише з дозволу Твого, і тих, хто відмовився від усього, чим володіє, на стезі Твоїй та заради любові до Тебе.

Я покірно благаю Тебе, о мій Господи, –

Самим Тобою, і знаками Твоїми, і ясними знаменнями Твоїми, і сяйним блиском Денного Світила Твоєї Краси, і Гілками Твоїми – прости про́гріхи тим, хто міцно тримається законів Твоїх і виконує те, що Ти приписав їм у Книзі Своїй. Ти бачиш, о мій Боже, як держусь я Імені Твого – Пресвятий, Найясніший, Наймогутніший, Найвеличніший, Найпіднесеніший, Преславний – і міцно тримаюся за край вбрання, за який міцно тримаються всі у світі цьому та у світі прийдешньому.

#13971
- Bahá'u'lláh

 

Хвала Тобі, о Господи мій Боже! Я покірно благаю Тебе цим Одкровенням, –

завдяки якому темряву було перетворено на світло, і зведено Постійно відвідуване Святилище, і явлено Написану Скрижаль, і відкрито Розгорнутий Сувій, – низпослати мені й тим, хто зі мною, те, що сподобить нас злетіти в небеса Твоєї неосяжної слави й омиє нас від бруду сумнівів, які завадили недовірливим увійти до скинії Твоєї єдності.

Я той, о мій Господи, хто міцно тримається за поворозку Твоєї ніжної прихильності й ухопився за край шат Твого милосердя та ласки. Признач для мене й любих мені благо цього світу та світу прийдешнього. І наділи їх Потаємним Даром, що призначив Ти для найвідбірніших з-поміж створінь Твоїх.

Це дні, о мій Господи, коли наказав Ти слугам Своїм дотримуватися Посту. Благословенний той, хто постить виключно заради Тебе та в цілковитому зреченні всього, крім Тебе. Допоможи мені й допоможи їм, о мій Господи, коритися Тобі та дотримуватися заповідей Твоїх. Ти, воістину, маєш владу чинити так, як забажаєш.

Немає Бога, крім Тебе, Всевідця, Всемудрого. Уся хвала Тобі – Господу всіх світів.

#13972
- Bahá'u'lláh

 

Це дні, о мій Боже, коли повелів Ти слугам Своїм дотримуватися Посту. Ним Ти прикрасив вступ до Книги Законів Твоїх, явленої створінням Твоїм, та оздобив Вмістилища заповідей Своїх в очах усіх, хто на небесах Твоїх, і всіх, хто на землі Твоїй. Ти наповнив кожну годину цих днів особливою чеснотою, незбагненною для всіх, крім Тебе, Чиє знання охоплює все створіння. Ти також призначив кожній душі частку цієї чесноти відповідно до Скрижалі Твого повеління та Писань Твого нескасовного присуду. А ще Ти наділив всіма аркушами цих Книг і Писань кожен з народів і племен земних.

Для тих, хто палко любить Тебе, на світанку кожного дня Ти – згідно зі Своїм повелінням – приберіг чашу згадування Тебе, о Ти, Хто є Правителем правителів! Ось ті, кого так оп'янило вино Твоєї безмежної мудрості, що покинули вони свої ложа в жаданні своєму піднести хвалу Тобі й уславити Твої чесноти та відкинути сон у бажанні наблизитися до Твоєї присутності й причаститися Твоєї щедрості. Їхні очі повсякчас обернені до Вранішньої Зорі Твоєї ніжної турботи, а обличчя спрямовані до Джерела Твого натхнення. Тож пролий на нас і на них –із хмар Твого милосердя – те, що личить небесам Твоєї щедрості та милості.

Нехай звеличене буде Ім’я Твоє, о мій Боже! Це час, коли відімкнув Ти браму щедрості Своєї перед обличчями створінь Своїх і широко прочинив портали Свого ніжного милосердя для всіх мешканців Твоєї землі. Я покірно благаю Тебе – всіма тими, чию кров було пролито на Твоїй стезі, хто, у своєму прагненні до Тебе, звільнився від будь-якої прихильності до будь-кого з Твоїх створінь і хто був так зачарований солодкими пахощами Твого натхнення, що кожен член його тіла співав хвалу Тобі та тремтів від згадування Тебе, – не утримуй від нас те, що непорушно визначене Тобою в цьому Одкровенні – Одкровенні, сила якого змусила кожне дерево виголошувати те, що Неопалима Купина колись проголосила Мойсею, Який говорив із Тобою, Одкровенні, яке змусило кожен найдрібніший камінчик знову сповнитися хвалою Тобі, так само, як камені славили Тебе в дні Муха́ммеда, Товариша Твого.

Ось ті, о мій Боже, кому Ти милостиво дозволив потоваришувати з Тобою та спілкуватися з Тим, Хто є Явителем Тебе Самого. Вітрами Твоєї волі були вони розкидані по світу, аж поки Ти не зібрав їх докупи в затінку Своєму й не допоміг їм увійти на тере́ни Свого двору. Тепер, коли Ти змусив їх перебувати в затінку шатра Твого милосердя, допоможи їм також досягти того, що неодмінно відповідатиме такому величному положенню. Не дай, о мій Господи, щоб були вони зараховані до тих, кого утримали від розпізнання лику Твого, хоч і вдостоїлися вони наближення до Тебе, і тих, хто, зустрічаючись із Тобою, позбавлений Твоєї присутності.

Ось ті зі слуг Твоїх, о мій Господи, хто ввійшов з Тобою до цієї Найвеличнішої В'язниці, хто тримав Піст у стінах її відповідно до того, що Ти призначив їм у Скрижалях Твого повеління та Книгах Твого наказу. І низпошли їм те, що повною мірою очистить їх від усього ненависного Тобі, аби змогли вони стати цілковито відданими Тобі й назавжди зректися всіх, крім Тебе Самого.

Тож пролий на нас те, о мій Боже, що годиться Твоїй благодаті та личить Твоїй щедрості. Також сподоби нас, о мій Боже, жити в згадуванні Тебе та померти в любові до Тебе й наділи нас даром Твоєї присутності в усіх наступних світах – світах, незбагненних для всіх, крім Тебе. Ти – наш Господь і Господь усіх світів і Бог усього, що на небесах, і всього, що на землі.

Ти зриш, о мій Боже, що випало любим Твоїм у дні Твої. Свідок мені – слава Твоя! Голосіння Твоїх обранців лунає по Твоєму царству. Декого невірні обплутали своїми тенетами в краю Твоїм, перешкоджаючи їм отримати доступ до Тебе й досягти двору слави Твоєї. Іншим вдалося наблизитися до Тебе, та їх утримали від споглядання лику Твого. Ще декого – у їхньому великому прагненні подивитися на Тебе – було допущено на тере́ни Твого двору, та пропри це вони дозволили завісам хибних уявлень Твоїх створінь і кривді, учиненій гнобителями з-поміж народу Твого, постати між ними й Тобою.

Це час, о мій Господи, який Твоїм велінням перевершив будь-який інший час та який Ти пов’язав з найвідбірнішими з-поміж Твоїх створінь. Я покірно благаю Тебе, о мій Боже, Тобою Самим і ними: признач упродовж цього року те, що уславить любих Тобі. А ще визнач у рік цей те, що сподобить Денне Світило Твоєї сили яскраво засяяти над обрієм Твоєї слави й освітити Твоєю верховною міццю весь світ.

Даруй перемогу Справі Своїй, о мій Господи, і збори́ ворогів Своїх. І припиши нам усе благо в цьому житті й житті наступному. Ти – Істина, Той, Хто знає потаємне. Немає Бога, крім Тебе, Того, Хто вічно прощає, Всещедрого.

#13973
- Bahá'u'lláh

 

Tablets

Скрижалі відвідин

(Ця Скрижаль читається в Усипальницях Бахаулли та Ба́ба. Її також часто використовують з нагоди Їхніх річниць.)

Хвала, що зайнялася світанком від Твоєї найвеличнішої Сутності, і слава, що засяяла від Твоєї найпроменистішої Краси, належать Тобі, о Ти, Хто є Виявом Величі, і Царем Вічності, і Господом усіх, хто на небесах і на землі! Я свідчу, що через Тебе верховна влада Бога та Його панування й величність Бога та Його велич явлені були, і Денні Світила прадавнього сяєва пролили свій блиск у небесах Твого нескасовного повеління, і Краса Невидимого засяяла над обрієм творіння. І свідчу я, що одним лиш розчерком Твого Пера було звершено наказ Твій «Будь!», і Потаємний Секрет Бога було розголошено, і все творіння було покликано до буття, і всі Одкровення – низпослано.

І засвідчую я також, що через красу Твою було розкрито красу Обожнюваного, і через лице Твоє засяяв лик Жаданого, і словом від Себе зробив Ти вибір між усіма створіннями, сподобивши тих, хто відданий Тобі, піднестися на вершину слави, а невірних змусивши впасти в найглибшу безодню.

Я засвідчую, що той, хто пізнав Тебе, – пізнав Бога, а той, хто досяг Твоєї присутності, – досяг присутності Бога. Тож безмірно благословенний той, хто повірив у Тебе й знамення Твої, і впокорився перед верховною владою Твоєю, і вдостоївся честі зустріти Тебе, і вдовольнив волю Твою, і обертається навколо Тебе, і постав перед престолом Твоїм. Горе тому, хто прогрішив проти Тебе, і зрікся Тебе, і відкинув знамення Твої, і не визнав верховної влади Твоєї, і повстав проти Тебе, і сповнився пихи́ перед ликом Твоїм, і заперечив свідчення Твої, і втік від влади Твоєї та панування Твого, і був зарахований до невірних, чиї імена записано перстами веління Твого на Твоїх святих Скрижалях.

Тож овій мене, о мій Боже та мій Коханий, святими подувами милостей Твоїх – з правиці Твого милосердя та ніжної турботи Твоєї, аби могли вони віднести мене від себе та від світу до дворів близькості Твоєї та присутності Твоєї. Можний Ти чинити те, що любо Тобі. Твоїм, істинно, є верхове́нство над усім сущим.

Згадування Бога та хвала Йому, слава Бога та сяєво Його належать Тобі, о Ти, Хто є Його Красою! Я засвідчую, що око творіння ніколи не споглядало жодного, кого би скривдили так, як Тебе. Усі дні Свого життя був Ти занурений в океан скорбот. Був час, коли перебував Ти в кайданах і ланцюгах, іншим часом погрожували Тобі мечі ворогів Твоїх. Однак, незважаючи на це, наказав Ти всім людям триматися того, що приписано було Тобі Тим, Хто є Всевідцем, Всемудрим.

Нехай дух мій буде жертвою за ті кривди, яких зазнав Ти, а душа моя – викупом за ті нещастя, що Ти витерпів. Я покірно молю Бога – Тобою й тими, чиї обличчя осяяні блиском світла Твого лику, і хто – з любові до Тебе – дотримувався всього, що їм було наказано: прибери завіси, що постали між Тобою та створіннями Твоїми, і подай мені благо цього світу та світу прийдешнього. Ти, істинно, Всемогутній, Найпіднесеніший, Всеславний, Той, Хто вічно прощає, Найспівчутливіший.

Благословляй же, о Господи мій Боже, Божественне Древо Лот, і листя його, і гілки його, і віти його, і стовбури його, і паростки його, доки зберігатимуться найпрекрасніші титули Твої та існуватимуть Твої найвеличніші якості. І захисти його від підступності нападника та війська деспотії. Ти, істинно, Всемогутній, Можновладний. Благослови також, о Господи мій Боже, слуг Своїх та служниць Своїх, які досягли Тебе. Ти дійсно Всещедрий, Чия милість безмежна. Немає Бога, крім Тебе, Того, Хто вічно прощає, Найвеликодушнішого.

#14027
- Bahá'u'lláh

 

(Ця молитва, що її явив Абдул-Баха́, читається в Його Усипальниці. Її також можна читати як особисту молитву.)

Усякий, хто промовлятиме цю молитву зі смиренням і пристрастю, принесе радість і втіху серцю цього Слуги. Це буде те саме, що зустрітися з Ним віч-на-віч.

Він – Всеславний!

О Боже, мій Боже! Смиренно та слізно, у мольбі підіймаю я свої руки до Тебе й опускаю обличчя своє в порох того Порогу Твого, що піднесений над знанням мудреців і хвалою всіх, хто уславлює Тебе. Поглянь милостиво на слугу Свого – покірного та смиренного край дверей Твоїх – оком милосердя Свого та занур його в Океан Своєї вічної благодаті.

Господи! Він – Твій убогий і скромний слуга, що зачарувався та благає Тебе, полонений у Твоїй руці, гаряче молиться до Тебе, цілковито покладається на Тебе, обливається сльозами перед ликом Твоїм, закликає до Тебе й покірно просить Тебе такими словами:

О Господи, мій Боже! Подаруй мені ласку Свою, щоб міг я служити тим, кого любиш Ти, зміцни мене в моєму служінні Тобі, осяй чоло моє світлом поклоніння у Твоєму дворі святості та блиском молитви Твоєму Царству величі. Допоможи мені бути самовідданим край небесного входу Твоєї брами, сподоби мене зректися всього у Твоїх святих тере́нах. Господи! Дай мені напитися з чаші самовідданості, зодягни мене в її шати та дозволь зануритися в її океан. Зроби мене порохом на шляху любих Тобі й дозволь принести душу мою в жертву за землю, ушляхетнену слідами обранців Твоїх на стезі Твоїй, о Господи Слави у Вишніх!

Цією молитвою слуга Твій закликає до Тебе і на світанку, і в нічний час. Удовольни його сокровенне бажання, о Господи! Осяй його серце, звесели його душу, запали його полум’я, аби міг він служити Справі Твоїй та слугам Твоїм.

Ти – Обдаровувач, Жалісливий, Найщедріший, Милостивий, Милосердний, Співчутливий.

#14028
- `Abdu'l-Bahá

 

Скрижаль Ахмаду

Скрижаль Ахмаду

Він – Цар, Всевідець, Мудрий!

Ось Райський Соловей співає на гілках Дерева вічності, святими й солодкими наспівами проголошуючи щирим радісну вість про близькість Бога, закликаючи вірян у Божественній Єдності до двору Присутності Великодушного, сповіщаючи зреченим звістку, яку було явлено Богом – Царем, Славним, Незрівнянним, спрямовуючи закоханих до престолу святості та цієї осяйної Краси.

Воістину, це та Найвеличніша Краса, передвіщена в Книгах Посланців, завдяки Якій істина буде відособлена від омани та мудрість кожної заповіді буде перевірена. Воістину, Він – Дерево Життя, яке приносить плоди Бога – Піднесеного, Владного, Величного.

О Ахмаде! Засвідчи, що, воістину, Він – Бог і немає Бога, крім Нього – Царя, Захисника, Незрівнянного, Всеможного. І Той, Кого Він направив, на ім’я Алі, Істинним був від Бога, Чиїм заповідям ми всі коримося.

Скажи: О люди, підкоряйтеся законам Бога, що заповідані в Книзі Байан Славним, Мудрим. Воістину, Він – Цар Посланців, а Книга Його – Матір-Книга, якби лише ви відали.

Так той Соловей виголошує Свій поклик до вас із цієї в’язниці. Він має лише передати це ясне послання. Хто б не забажав – най би відвернувся від цієї поради, а хто б не забажав – най би обрав шлях до свого Господа.

О люди, якщо ви відкидаєте ці вірші, то завдяки якому підтвердженню ви увірували в Бога? Надайте його, о зібрання зрадливих.

Ні, присягаюся Тим, у Чиїй руці моя душа, вони не можуть і ніколи не зможуть зробити це, навіть якщо об’єднаються, щоб допомогти одне одному.

О Ахмаде! Не забудь щедроти Мої, поки Я відсутній. Пам’ятай дні Мої у дні твої, а також Мої страждання та вигнання в цій віддаленій в’язниці. І будь таким непохитним у Моїй любові, щоб серце твоє не здригнулося, навіть якщо мечі ворогів ударами обрушаться на тебе, а небеса та земля вповні повстануть проти тебе.

Будь полум’ям вогню до ворогів Моїх і рікою життя вічного – до тих, хто любі Мені, і не будь із тих, хто сумнівається.

І якщо спіткало тебе лихо на Моєму шляху або занепад заради Мене, не турбуйся через це.

Покладись на Бога – твого Бога та Господа батьків твоїх. Адже люди блукають шляхами омани, позбавлені проникливості, щоб побачити Бога власними очима чи почути Його Наспів власними вухами. Такими Ми знайшли їх, чому й ти є свідком.

Тож їхні забобони стали завісами між ними та їхніми власними серцями й утримали їх від шляху Бога – Піднесеного, Величного.

Будь певний, що, воістину, той, хто відвертається від цієї Краси, також відвернувся від Посланців минулого та виявляє погорду до Бога од віку до віку.

Вивчи добре цю Скрижаль, о Ахмаде! Наспівуй її у дні твої та не утримуйся від цього. Адже, воістину, Бог призначив тому, хто наспівує її, винагороду сотні мучеників і служіння в обох світах. Цими благодіяннями Ми наділили тебе як даром з Нашого боку та милістю від Нашої присутності, щоб міг ти бути серед тих, хто вдячний.

Богом присягаюся! Якщо той, хто перебуває в скруті чи нещасті, прочитає цю Скрижаль із цілковитою щирістю, Бог розвіє його смуток, покладе край його труднощам і позбавить скорбот.

Воістину, Він – Милосердний, Співчутливий. Нехай славиться Бог, Господь усіх світів.

#13294
- Bahá'u'lláh