The Universal House of Justice
Ridván 2007
To the Bahá’ís of the World
Dearly loved Friends,
Piecgades plāna pirmais gads ir izteiksmīgs apliecinājums tam atdeves garam, ar kādu Bahá’u’lláh sekotāji ir izmantojuši rīcības programmu, kas izklāstīta mūsu 2005. gada 27. decembra vēstulē, un viņu apņēmībai virzīt uz priekšu pulku pievienošanās procesu. Gadījumos, kad klasterī šī programma tikusi saskaņoti piemērota visās tās dimensijās, tiek panākts nemitīgs progress gan ticīgo un viņu draugu līdzdalībā kopienas dzīvē, gan skaitliskā pieauguma ziņā, turklāt dažos klasteros jaunpienācēji ik pēc dažiem mēnešiem skaitāmi simtos un citur vairākos desmitos. Šādai attīstībai vitāla ir bijusi pastiprināta apziņa par pasākuma garīgo raksturu un padziļināta izpratne par tiem lēmumu pieņemšanas instrumentiem, kurus nosaka plāna galvenās iezīmes.
Pirms pašreizējās globālo plānu sērijas uzsākšanas, kuru vienīgais mērķis ir virzīt uz priekšu pulku pievienošanās procesu, Bahá’í kopiena daudzās pasaules daļās ir izgājusi cauri ātras un liela apjoma paplašināšanās posmam – tādas paplašināšanās, kuru galu galā nebija iespējams uzturēt. Tādēļ izaicinājums ir nevis palielināt Dieva lietas rindas ar jauniem sekotājiem vismaz no iedzīvotāju vidus ar pierādītu atsaucību, bet gan iekļaut viņus kopienas dzīvē un izveidot no viņiem adekvātu ticīgo skaitu, kuri apņemtos tās tālāku paplašināšanu. Bahá’í pasaulei bija tik svarīgi risināt šo izaicinājumu, ka mēs to noteicām par Četrgades plāna galveno iezīmi un aicinājām Nacionālās garīgās padomes ziedot lielāko daļu savas enerģijas, lai izveidotu institucionālās spējas, proti, apmācības institūtu, lai attīstītu cilvēkresursus. Mēs norādījām, ka arvien lielākam ticīgo skaitam vajadzētu nodrošināt formālu apmācību programmu, kura izveidota, lai tiem sniegtu zināšanas un garīgu izpratni, prasmes un spējas, kas ir vajadzīgas tādu kalpošanas darbu veikšanai, kas varētu uzturēt liela apjoma paplašināšanos un konsolidāciju.
Vērojot šodien to klasteru darbību, kas ir stiprā izaugsmes stadijā, mēs manām, ka ikvienā no tiem draugi ir turpinājuši stiprināt institūta procesu un vienlaicīgi mācījušies mobilizēt Ticības aktīvo atbalstītāju pieaugošo kodolu, lai izveidotu efektīvu sistēmu viņu sasniegumu koordinēšanai, saaustu viņu individuālo iniciatīvu un kolektīvās pūles vienotas darbības efektīvā modelī un balstīties uz atbilstošas informācijas analīzi, plānojot savas darbības ciklus. Uzskatāmi redzams ir tas, ka viņi ir atraduši līdzekļus, kā turpināt paplašināšanās un konsolidācijas darbu, kas ir ilgtspējīgas izaugsmes atslēga. Šādi pierādījumi katrā ziņā iedvesmos katru uzticīgu ticīgo saglabāt apņēmību noturēties uz noteiktā sistemātiskas mācīšanās ceļa.
Šajos gados brīnumainu centienu panākumi nav gūti tikai tajos klasteros, kuros šādā veidā tiek atjaunots liela apjoma paplašināšanās un konsolidācijas darbs. Pieeja Četrgades plānā, kam sekoja Divpadsmit mēnešu plāns un iepriekšējais Piecgades plāns, izrādījās noderīga nosacījumu radīšanai, lai ticīgie savu darbību varētu izvērst plašākā cilvēku lokā, iesaistot tos dažādos kopienas dzīves pasākumos. Globālo plānu trīs dalībnieku desmitgadi ilgušā spēju veidošanas procesa augļi tagad ir skaidri redzami. Visur bija nepieciešams gūt sapratni par cilvēkresursu veidošanas dinamiku. Draugiem visur bija jāapgūst stabilas izaugsmes nosacījumi, proti, veicināt sistemātisku darbību un izvairīties no novirzīšanās, zināmus kolektīvās lēmumu pieņemšanas elementus pietuvināt pamatlīmenim un izveidot kopienas ar misijas izjūtu, veicināt visaptverošu dalību un pasākumos iekļaut dažādus sabiedrības segmentus, it īpaši bērnus un pusaudžus – turpmākos Dieva lietas aizstāvjus un Viņa civilizācijas veidotājus.
Kad izveidots tik noturīgs pamats, ikviena ticīgā pirmajai domai jābūt mācīšana. Vai nu viņu personiskie centieni ir veltīti draugu mācīšanai mājās un tad to iesaistīšanai pamatdarbībās vai šo darbību kā galveno mācīšanas līdzekļu izmantošanai, vai arī viņi kā kopiena darbu ar bērniem un pusaudžiem izveido kā sākotnējo grūdienu klasterī vai arī vispirms pievēršas vecākajām paaudzēm, vai arī intensīvas kampaņas ietvaros kā kolektīvu pasākumu viņi izvēlas ģimeņu apmeklēšanu grupās vai arī periodiski ilgākā laikā viesojas pie interesentiem mājās – šādus lēmumus var tikai pieņemt, ievērojot draugu apstākļus un iespējas un to iedzīvotāju raksturiezīmes, ar kuriem viņi kontaktējas. Taču neatkarīgi no apstākļiem visiem ir jāapzinās gan cilvēces izmisīgā vajadzība, kas bez garīgā uztura grimst arvien dziļākā izmisumā, gan mācīšanas pienākuma neatliekamība, kas ir uzticēts katram no mums kā Visdiženā vārda kopienas loceklim.
Bahá’u’lláh saviem sekotājiem ir licis mācīt Dieva Lietu. Jau tūkstoši enerģiski īsteno plāna noteikumus aleju atvēršanai, lai vadītu dvēseles pie Viņa Atklāsmes okeāna. Mēs cerīgi raugāmies uz to dienu, kad mācīšana kļūs par galveno kaisli katra ticīgā dzīvē un kad vienotība kopienā būs tik stipra, ka šis iekvēlinātības stāvoklis varēs izpausties nemitīgā darbībā kalpošanas laukā. Šī ir mūsu kvēlākā cerība par jums un mērķis mūsu dedzīgākajām lūgsnām pie Svētā Sliekšņa.
- The Universal House of Justice